Neler Yeni

KC 3000 Okuma Yazma Hızları Nasıl?

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
332
İsim
Kağan UĞURLU
Merhaba arkadaşlar, Amozon Almanyadan 2tb kc3000 aldım. Okuma yazma hız testi yaptım sonuçlar nasıl sizce?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisi olan varmı?

Ekler

• kc3000.jpg
    kc3000.jpg
    75.9 KB · Hit: 61
Son düzenleme:

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
332
İsim
Kağan UĞURLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
768
İsim
Fatih Ayhan
Yaşça küçük dostum, pek fazla anlamadığımdan soruyorum. Düzgünce cevap versen ölür müsünüz?
Vaad ettiği değerler zaten o kadar. Aynı değerleri vermiş zaten. Sen de biraz aldığın ürünün özelliklerine baksan ölür müsün?

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
332
İsim
Kağan UĞURLU
Vaad ettiği değerler zaten o kadar. Aynı değerleri vermiş zaten. Sen de biraz aldığın ürünün özelliklerine baksan ölür müsün?
7000-7000 hız değeri verdiğini biliyorum alt kısımlarda yazan sonuçları bilmiyorum. Destek istedim sadece dalga geçerce konuşmak pek hoş bir durum değil.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dalga geçmek değil. Amazon yurtdışından SSD alıp Crystaldismark yapabilen birisinin aldığı SSD'nin hangi hızları vaad ettiğini bildiğini varsayarak yorum yaptım. Soruyu sorarken baştan deseydin ilk satır hariç diğerlerini yorumlayabilir misiniz diye sorun olmazdı. Değerlerin hepsi olması gerektiği gib. Hatta vaad edilenin üstünde.

Buradan mb/sn IOPS çevirince Random 4k değeri de 1.000.000 değerine yakınsa sorun yok.
1695839344558.png

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
332
İsim
Kağan UĞURLU
Dalga geçmek değil. Amazon yurtdışından SSD alıp Crystaldismark yapabilen birisinin aldığı SSD'nin hangi hızları vaad ettiğini bildiğini varsayarak yorum yaptım. Soruyu sorarken baştan deseydin ilk satır hariç diğerlerini yorumlayabilir misiniz diye sorun olmazdı. Değerlerin hepsi olması gerektiği gib. Hatta vaad edilenin üstünde.

Buradan mb/sn IOPS çevirince Random 4k değeri de 1.000.000 değerine yakınsa sorun yok.
Alıntıyı görüntüle
Hocam random değerine bakabilir misin müsait olduğunda.

Ekler

• kc3000.jpg
    kc3000.jpg
    77.9 KB · Hit: 33

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Görünüşe bakılırsa internette kimsen değerleri vaad edilen iops değerleri gibi değil. Belki İOPS'u ölçmek doğrudan sıralı yazma hızlarını ölçmek kadar kolay değildir. Daha hassas olabilir. Windows kısıtlıyor olabilir.

Referans olarak kendi Kingston Fury renegade 1 TB sonucumu bırakayım. Her ne kadar okumada vaad edilen 1M iops'a yaklaşsa da yazmada yaklaşamamış. Başka programlarla deneyebilirsiniz. Tabii doluluk oranı arttıkça bu oranlar düşer.

Varsayılan profil/Ayarlar nvme ssd/iops
1695943588724.png

Ayarla nvme ssd/Profil en yüksek başarım

1695943928589.png

Siz de yukarıdan ayarlardan nvme ve profilden en yüksek başarımı seçip tekrar deneyebilirsiniz.

Arka planda açık olan her şeyi kapatın laptop/pc performans moduna alın.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,356
İsim
Kerem Çavuş
Benim amazon germany kingston fury renegade e bakın :D

1695944638998.png

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Arka planda çalışan uygulamaları felan kapattın mı? İşlemci tarafından değil de chipset tarafından kontrol edilen m2 slotuna taktıysan onun da etkisi olabilir belki.

Bir de ben pc'ye baya bir ince ayar çekiyorum. Gereksiz servis vs her şeyi kapatıyorum.

Senin iops'lar baya bir düşük ama onun yanında en alttaki gecikme değerleri yani latency de çok düşük(iyi bir şey). benim de gecikmeler yüksek.

Aradaki bağlantıyı tam bilemiyorum maalesef ve neden vaad edilen iops değerlerini göremediğimizi de. Sadece hızlara bakmamız gerekiyor diyorum mecburen.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,356
İsim
Kerem Çavuş
Arka planda çalışan uygulamaları felan kapattın mı? İşlemci tarafından değil de chipset tarafından kontrol edilen m2 slotuna taktıysan onun da etkisi olabilir belki.

Bir de ben pc'ye baya bir ince ayar çekiyorum. Gereksiz servis vs her şeyi kapatıyorum.

Senin iops'lar baya bir düşük ama onun yanında en alttaki gecikme değerleri yani latency de çok düşük(iyi bir şey). benim de gecikmeler yüksek.

Aradaki bağlantıyı tam bilemiyorum maalesef ve neden vaad edilen iops değerlerini göremediğimizi de. Sadece hızlara bakmamız gerekiyor diyorum mecburen.
Sistem daha yeni hiçbir şey de yüklü değil aslında , takılı olduğu slot ekran kartının altındaki sanırım işlemci tarafından yönetilen slot , dediğin gibi latency ile birbirini dengeliyor olabilir çok da bilgim yok

Top Bottom