Neler Yeni

Kedi parmağımda 1 cm bıçak kesiği gibi yara açtı ne yapmalıyım

Lestiveryn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
yusuf büyükbayrak
Merhaba arkadaşlar bahçede beslediğimiz kedi parmağımda 1 cmlik bıçak kesiği gibi bir yara açtı, çay bardağını çeyrek dolduracak kadar kan aktı sonra durdu, güzelce yıkayıp yara bandı koydum, yarın sağlık ocağına gideceğim lakin yarına kadar yapmam gereken bir şey var mı ?

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Hüseyin Atik
Kardeşim kedilerin hayvanlar arasındaki en temizlerinden olduğunu unutma. Korkma bir şey olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar bahçede beslediğimiz kedi parmağımda 1 cmlik bıçak kesiği gibi bir yara açtı, çay bardağını çeyrek dolduracak kadar kan aktı sonra durdu, güzelce yıkayıp yara bandı koydum, yarın sağlık ocağına gideceğim lakin yarına kadar yapmam gereken bir şey var mı ?
Ve kedi belemeye devam et :D

Lestiveryn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
yusuf büyükbayrak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeşim kedilerin hayvanlar arasındaki en temizlerinden olduğunu unutma. Korkma bir şey olmaz.
Hocam korkmuyorum da, o bıçak kesiği gibi kedi tırmığı kesiğini ve çıkan kanı gorsen, sende yarın en iyisi sağlık ocağına gideyim dersin :D

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Hüseyin Atik
Hocam korkmuyorum da, o bıçak kesiği gibi kedi tırmığı kesiğini ve çıkan kanı gorsen, sende yarın en iyisi sağlık ocağına gideyim dersin :D
Yani gönlünüz rahat olsun tabii gidin. Ama enfeksiyon veya kuduz gibi şeyler kedilerden nadiren bulaşır bu noktada gönlün rahat olsun.

Lestiveryn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
yusuf büyükbayrak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ve kedi belemeye devam et :D
Yok hocam ben kendim kaşındım zaten, kedi sokakta büyüdüğü için elletmiyor bende ellemeye çalıştım :D ama her gün bahçeye yemek için geliyor, her gün besliyoruz, 2 yıl oldu herhalde :D

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,248
İsim
Olcay akbulut
gidin hocam bence de, her ne kadar temiz olsada önlem almak her türlü en iyisi.

Benim her gün bi yerim parçalanıyor da ben alıştım artık ama sizinki derin olduğu için kediden çok yaranın derinliği de önemli

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Hüseyin Atik
Yok hocam ben kendim kaşındım zaten, kedi sokakta büyüdüğü için elletmiyor bende ellemeye çalıştım :D ama her gün bahçeye yemek için geliyor, her gün besliyoruz, 2 yıl oldu herhalde :D
Kedi yapması gerekeni yapmış desene :D Sokaktaki kedilerin sevdirmemesi kada rdoğal bir şey yok hatta bazen çok sırnaşık kediler oluyor üzülüyorum ve korkuyorum. Çünkü herkes senin gibi iyi niyetli olmuyor. Küçücük zararsız bir cana zarar veren kanı bozuklar oluyor.

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,155
İsim
Oozdmrsm
Bişey olmaz ben evde kaplan besliyorum 😄😄 sıkıntı çıkmaz 3 günde kapanır o yara

predator

80+ Silver
Yara kremi varsa sürüp öyle bant yapıştırsaydınız.

Lestiveryn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
yusuf büyükbayrak
Yara kremi varsa sürüp öyle bant yapıştırsaydınız.
Antiseptik krem alacağım yarın eczaneden ileride boyle bir durum olursa diye, krem vardı da ben mi sürmedim hocam :D

Bişey olmaz ben evde kaplan besliyorum 😄😄 sıkıntı çıkmaz 3 günde kapanır o yara
Kapanır da hocam sağlık ocağına gitmezsem içim rahat etmeyecek :D

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,155
İsim
Oozdmrsm
Antiseptik krem alacağım yarın eczaneden ileride boyle bir durum olursa diye, krem vardı da ben mi sürmedim hocam :D

Kapanır da hocam sağlık ocağına gitmezsem içim rahat etmeyecek :D
Kolonya dök pamuğa sür bir şey olmaz

Allmuted

80+ Bronze
Bizim sokaktaki sıpalar hep çiziyor kanatıyor ellerimi şimdiye kadar bir şey olmadı kendinde bi gariplik hissedersen ateşin çıkarsa acile git ama ben bir şey olucağını sanmıyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,584
Üyeler
142,755
Son üye
smsonayvercom
Top Bottom