Neler Yeni

Kedi Sahiplenmek İstiyorum

RTX 7090Ti

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,600
İsim
......
Ben şimdi içimi dökeyim. Şimdi biz yeni bir eve taşınmayı düşünüyoruz ve ev Dublex olacak. Annemde eğer dublex bir eve taşınırsak kedi sahiplenebileceğimi söyledi. 8. sınıfım ve sınav senem olduğu için diğer sene için düşünüyorum.
1. Hangi kediler daha kolay eğitilebilir ve bakması daha basit?
2. Bakımı zor mu?
3. Sizce hangi tür kedileri düşünmeliyim? Cins mi yoksa Sokak Kedisi mi?
4. Masraflı bir iş mi?
Sorularımı cevaplayabilirseniz sevinirim 😊

Yılan Serdar 3T

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Ben şimdi içimi dökeyim. Şimdi biz yeni bir eve taşınmayı düşünüyoruz ve ev Dublex olacak. Annemde eğer dublex bir eve taşınırsak kedi sahiplenebileceğimi söyledi. 8. sınıfım ve sınav senem olduğu için diğer sene için düşünüyorum.
2. Bakımı zor mu?
4. Masraflı bir iş mi?
Vallaha hocam daha önceden alışmadıysan biraz zor. Yola s*çsa onu almak zorundasın. Bizim burada bir köpek vardı esnaflar köpeğin s*çmasını izliyordu şaka gibi. Köpeğe s*ç güzel s*ç diyorlardı.

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan
2. Bakımı zor mu?
4. Masraflı bir iş mi?
Genelde zor ama sahiplenmek istediğiniz için sokak kedisi fln sahiplenmeniz lazım. Cins kedi almayın. Almak mantığı hoş gelmiyor bana hayvanlarda

RTX 7090Ti

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,600
İsim
......
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Genelde zor ama sahiplenmek istediğiniz için sokak kedisi fln sahiplenmeniz lazım. Cins kedi almayın. Almak mantığı hoş gelmiyor bana hayvanlarda
Yani aşısı maşısı ne kadar tuttuğunu kestiremediğim için aslında pek emin de olamıyorum ailem izin verir mi diye.

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan
Yani aşısı maşısı ne kadar tuttuğunu kestiremediğim için aslında pek emin de olamıyorum ailem izin verir mi diye.
Hocam iki katlı bir eve yerleşebiliyorsanız kedinin bakım masrafının sorun olacağını sanmam. Ama yinede siz ortalama bir fiyat çıkarıp aileniz ile görüşün.

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Ahmet
Öncelikle kedi masraflı değil ama bakımı bana göre zor öğrenci evimiz de arkadaşımın kedisi vardı ilk hafta iyi gibiydi ama 1 ay katlanabildim. Öncelikle eğitimi aşırı derecede öenmli çünkü bizim kedi biraz şımartılmıştı ne yemek yediriyordu ne buz dolabı kapağını açmamıza izin veriyordu. Bunun dışında ilgi tabii ki istiyorlar ama aşırı ilgi manyağı yapmayın yoksa sabahın erken saatlerin de kapınızda ağlıyorlar. Temizlik konusunda kumunu temizlediğiniz sürece çok zor dışarı pislemeleri ama kedi kumu tüm odamızı kokutuyordu galiba koku engelleyicileri varmış orasını bilemem. Geldik en önemli konuya! Hocam kediyi yanınızda bir yere götürmesi çok zor özellikle şehir dışına çıktığınız da işte o zaman yandınız uzun yollara kedi gelemiyor ya tanıdık bulacaksınız yada özel arabanız olacak yada uçak ama otobüs aşırı zor. Başka sorun varsa sorabilirsin 6 aylık tecrübem bu :D

RTX 7090Ti

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,600
İsim
......
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle kedi masraflı değil ama bakımı bana göre zor öğrenci evimiz de arkadaşımın kedisi vardı ilk hafta iyi gibiydi ama 1 ay katlanabildim. Öncelikle eğitimi aşırı derecede öenmli çünkü bizim kedi biraz şımartılmıştı ne yemek yediriyordu ne buz dolabı kapağını açmamıza izin veriyordu. Bunun dışında ilgi tabii ki istiyorlar ama aşırı ilgi manyağı yapmayın yoksa sabahın erken saatlerin de kapınızda ağlıyorlar. Temizlik konusunda kumunu temizlediğiniz sürece çok zor dışarı pislemeleri ama kedi kumu tüm odamızı kokutuyordu galiba koku engelleyicileri varmış orasını bilemem. Geldik en önemli konuya! Hocam kediyi yanınızda bir yere götürmesi çok zor özellikle şehir dışına çıktığınız da işte o zaman yandınız uzun yollara kedi gelemiyor ya tanıdık bulacaksınız yada özel arabanız olacak yada uçak ama otobüs aşırı zor. Başka sorun varsa sorabilirsin 6 aylık tecrübem bu :D
Eğer tatile bir yere çıkarsak özel arabamız var çok şükür. Ama bahçem olmadığı için evde beslemelik hangi cins uygun olur bilemiyorum. Bir de ne kadar sıklıkla dışarı çıkarıp gezdirmem gerekiyor?

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Ahmet
Eğer tatile bir yere çıkarsak özel arabamız var çok şükür. Ama bahçem olmadığı için evde beslemelik hangi cins uygun olur bilemiyorum. Bir de ne kadar sıklıkla dışarı çıkarıp gezdirmem gerekiyor?
Hocam biz ayda 1 çıkarıyorduk çok o konuda ilgilenilmedi :D

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,945
İsim
Sarp Yılmaz
2. Bakımı zor mu?
4. Masraflı bir iş mi?
Ben şahsen alınma taraftarı değilim daha çok sahiplenmeni isterim yani gidip satın almak değilde sokaktaki bir canın hayatını değiştirmeni isterim :)

Top Bottom