Neler Yeni

Kedim aşırı tüy döküyor (önüne geçilmezse sahiplendirilecek :( )

Lian_GR

80+
Merhaba. 8 aylık bir tekir kedim var. canım ciğerim. Fakat annemin alerjisi tutmaya başladı çükü aşırı derecede çok fazla tüy dökmeye başladı. önceden sorun olmuyordu bu kadar dökmediği için ama bu çok problem. Acilen halledemezsem eğer sahiplendireceğiz. ve bunu asla istemiyorum. veteriner demeyin boşa çünkü deprem bölgesinde yaşıyorum ve veteriner kalmadı demem bile abartı olmaz hatta onu geçtim en yakını 150km üstünde.

Reindi

80+ Silver
Merhaba. 8 aylık bir tekir kedim var. canım ciğerim. Fakat annemin alerjisi tutmaya başladı çükü aşırı derecede çok fazla tüy dökmeye başladı. önceden sorun olmuyordu bu kadar dökmediği için ama bu çok problem. Acilen halledemezsem eğer sahiplendireceğiz. ve bunu asla istemiyorum. veteriner demeyin boşa çünkü deprem bölgesinde yaşıyorum ve veteriner kalmadı demem bile abartı olmaz hatta onu geçtim en yakını 150km üstünde.
komple makineye vurun vermektense bir de tavuklu mama çok tüy döktürüyor somunluya geçin

Lian_GR

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
komple makineye vurun vermektense bir de tavuklu mama çok tüy döktürüyor somunluya geçin
vallahi çok zoruma gidiyor yüreğime bir ah gibi oturdu kalkmıyor hiç hiç iyi değilim. makina da çözüm olacağını sanmıyorum hocam ya

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Kedi bu tüy döker elbette. Sık sık süpüreceksin. Maddi durumunda varsa Winix hava temizleme cihazı al. Ama küçükken düzgün bir aileye sahiplendirmeniz daha iyi gibi. Çünkü eninde sonunda sahiplendirecekmişsiniz gibi bir hava aldım maalesef :(

Reindi

80+ Silver
vallahi çok zoruma gidiyor yüreğime bir ah gibi oturdu kalkmıyor hiç hiç iyi değilim. makina da çözüm olacağını sanmıyorum hocam ya
kardeşim bana kızacaksınız da kediler 5 aydan sonra artık seni sahiplenmeye evi sahiplenmeye başlıyor 5 ayı geçtikten sonra aynı köpek gibi seni tanıyorlar kokunu akıllarına kazıyorlar 8 aylık kedi seni de sahiplenmiştir evi de bende de var 1 tane 10 aylık garajdan kurtardım eve başka birini sokmuyor bile aralarında 2 ay var sahiplendirsen çok mu duracak zannediyorsun? baktınız annenin alerjisi varsa verecektiniz hemen birine gittiği yerde intihar bile eder terkedildiğini anlarsa yok mu deden falan yakınlarda genelde boş odaları olur oraya bir yer yap vereceğine her gidip görürsün çocuk oyuncağı değil canlı bunlar haberin olsun

Lian_GR

80+
kardeşim bana kızacaksınız da kediler 5 aydan sonra artık seni sahiplenmeye evi sahiplenmeye başlıyor 5 ayı geçtikten sonra aynı köpek gibi seni tanıyorlar kokunu akıllarına kazıyorlar 8 aylık kedi seni de sahiplenmiştir evi de bende de var 1 tane 10 aylık garajdan kurtardım eve başka birini sokmuyor bile aralarında 2 ay var sahiplendirsen çok mu duracak zannediyorsun? baktınız annenin alerjisi varsa verecektiniz hemen birine gittiği yerde intihar bile eder terkedildiğini anlarsa yok mu deden falan yakınlarda genelde boş odaları olur oraya bir yer yap vereceğine her gidip görürsün çocuk oyuncağı değil canlı bunlar haberin olsun
Ben olmasam çoktan ölmüştü zaten. bilmeden konuşma kardeşim. enkazın içinde buldum aldım aldıktan 38 dakika sonra o enkaz da tamamen yıkıldı annesi ve kardeşleri öldü. Bunu bil. Ayrıca kedi hep tüy döker ama önceden döktüğü kadar dökse hiç bir problem kalmayacak. Bilgisayar başında forum köşelerinden göbek masaya değerken yazmak kolay tabi ama düşündüğün gibi değil işte ben almasam çoktan ölmüştü. hem kızacaksınız diyorsun hemde duyar kasıyorsun şu duyar ve her tezeğe atlama huyunuz olmasa forum çok daha iyi bir yer olacak zaten

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Ben bu kedi konusunu İmminoloji ve allerji hastalıkları bölümünden bir hocama sormuştum. Allerji kedinin tüyüyle olmaz salgısıyla olur demişti bir de zaman geçtikçe vücudun verdiği reaksiyonun azaldığını söylemişti. Annenizin kediyle teması yoksa sıkıntı olmaması gerekiyor. Belki anneniz kediyi istemiyordur :( . Gerçekten semptomları varsa psikolojikte olabilir. Allerji ve imminoloji polikliniğine gidip danışabilirsiniz belki.
Ayrıca kedi tüyü için damla satılıyordu ne kadar etkili bilmiyorum onu araştırabilirsiniz. Birde benim kendi tecrübem kedimi taradıkça daha fazla tüy döküyor ama taramayınca dökmüyor. Benim kedi taranmayı sevmiyor ondan dolayı stres yaptığı için olabilir bu durum.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
Ne dramatize ettin be aga?
Adam deprem bölgesinde yaşıyor belki kendisine bir dost/arkadaş olarak aldı.
Belki hayvan hastaydı aldı iyileştirdi.
Hayat öyle dediğin gibi toz pembe olmuyor.

Ek olarak: Hayvan başta tekrar kuşkuya falan düşer ama sevgi gösterildiği ve baskılanmadığı sürece oraya da alışır.

Lian_GR

80+
Ben bu kedi konusunu İmminoloji ve allerji hastalıkları bölümünden bir hocama sormuştum. Allerji kedinin tüyüyle olmaz salgısıyla olur demişti bir de zaman geçtikçe vücudun verdiği reaksiyonun azaldığını söylemişti. Annenizin kediyle teması yoksa sıkıntı olmaması gerekiyor. Belki anneniz kediyi istemiyordur :( . Gerçekten semptomları varsa psikolojikte olabilir. Allerji ve imminoloji polikliniğine gidip danışabilirsiniz belki.
Ayrıca kedi tüyü için damla satılıyordu ne kadar etkili bilmiyorum onu araştırabilirsiniz. Birde benim kendi tecrübem kedimi taradıkça daha fazla tüy döküyor ama taramayınca dökmüyor. Benim kedi taranmayı sevmiyor ondan dolayı stres yaptığı için olabilir bu durum.
çok teşekkür ederim hocam elimden gelen herşeyi yapacağım 22 yaşımda adamım delikanlılığa ters falan ama çok fena oturdum ağlıyorum yani napayım çoçuğum yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne dramatize ettin be aga?
Adam deprem bölgesinde yaşıyor belki kendisine bir dost/arkadaş olarak aldı.
Belki hayvan hastaydı aldı iyileştirdi.
Hayat öyle dediğin gibi toz pembe olmuyor.

Ek olarak: Hayvan başta tekrar kuşkuya falan düşer ama sevgi gösterildiği ve baskılanmadığı sürece oraya da alışır.
keşke sizin gibi düşünceli insanlar hep olsa güzel kardeşim teşekkür ederim. desteğin için başımın tacısın

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,925
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Öncelikle böyle bir kediyi enkazdan kurtarıp sahiplendiğiniz için teşekkür ederim
Konudada denildiği gibi somon mamasıyla daha az tüy döker ve tararsanız çok iyi olur

Lian_GR

80+
Öncelikle böyle bir kediyi enkazdan kurtarıp sahiplendiğiniz için teşekkür ederim
Konudada denildiği gibi somon mamasıyla daha az tüy döker ve tararsanız çok iyi olur
Teşekkür etmeyin bunu kendime borç bilirim hocam

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon
benimki de kışın dökmüyordu geçen aydan başladı dökmeye

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Mevsim geçişlerinde çok döküyorlar, benim şabalak 3 hafta öncesinden dökmeye başladı. Bu bir ay gibi bir süre daha sürecek haberin olsun. Kedi tarağı varsa her gün tarayın hayvanı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,497
Üyeler
156,504
Son üye
Bayramds
Top Bottom