Neler Yeni

Kendim topladığım sistem uyumsuz mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Corregidor
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600x

Anakart: MSI Mag B550M Bazooka

Ekran Kartı: XFX Radeon Rx 6700XT (Merc) 319

SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB

Ram: Corsair Vengeance RGB Pro 3600 Mhz CL16 DDR4

PSU: Corsair CV650 650W 80+ Plus Bronze

Sıvı Soğutucu: MSI Mag Coreliquid 240R

Son düzenleme:

Messinin kramponu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
Türkçe konuştuğuma bakma kutuplarda yaşıyorum
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar parçaları, Darboğaz sorunları, Hazır sistem önerileri, Dış donanım önerileri, İç donanım önerileri,
Uyumsuzluk anakart’da başlar ve anakart’da biter. Anakartı ilk defa duydum ve internette bulamadım. Uyumlu olması için işlemci soketi AM4 ram soketi ise DDR4 olmalı. Diğer parçalar her zaman uyumludur. Ha birde sıvı soğutucu var fakat onun hakkında pek bilgim yok kusura bakmayın.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,585
İsim
Oğuzhan Şahin
B550M olacak yüksek ihtimal.
Onun yerine ATX olan B550 A PRO alabilirsin.
Ram olarak
Bunlar ucuz ve iyi galiba.
İşlemciyi 5600 yap.
Daha ucuz fiyata Nitro+ varken neden Merc kart? Nitro daha iyi değil mi?
SSDyi 1TB
Bu alabilirsin.
Sıvı soğutma olarak onun yerine
PSU da biraz giriş seviyesi ama çalıştırır. Bütçe nedir toplam?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Corregidor
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uyumsuzluk anakart’da başlar ve anakart’da biter. Anakartı internette bulamadım. İşlemci soketi AM4 ram soketi ise DDR4 olmalı. Diğer parçalar her zaman uyumludur. Ha birde sıvı soğutucu var fakat onun hakkında pek bilgim yok kusura bakmayın.
Bence anakart uyumlu. Linki bu:

Sıvı soğutucuyu baya araştırdım. Fiyatı göze aldığımızda 5600x için en iyilerinden.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Anakart: MSI Mag B500M Bazooka

Sistem gayet iyi. Uyumlulukta sorun yok, anakart B550 olacak sanırım onu yanlış yazmışsın sadece.

Bu sisteme önerebileceğim şeyler ise:

PSU daha iyi bir model seçilebilir, o seri pek iyi değil.

Bir de o sıvı soğutma bildiğim kadarıyla çok iyi değildi, pek önerilmiyordu. Benzer fiyatlara daha iyi bir sıvı soğutma varsa değiştirmen iyi olabilir. Yine de o soğutucu işlemcini soğutmaya yeter.

Messinin kramponu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar parçaları, Darboğaz sorunları, Hazır sistem önerileri, Dış donanım önerileri, İç donanım önerileri,
Bence anakart uyumlu. Linki bu:

Sıvı soğutucuyu baya araştırdım. Fiyatı göze aldığımızda 5600x için en iyilerinden.
Hocam 500m yazmışsınız siz. O anakart uyumlu. Ramde aynı şekilde. Psu’lar, ekran kartları ve depolama birileri her anakarta uyumludur. Tek sıkıntı sıvı soğutma.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Corregidor
B550M olacak yüksek ihtimal.
Onun yerine ATX olan B550 A PRO alabilirsin.
Ram olarak
Bunlar ucuz ve iyi galiba.
İşlemciyi 5600 yap.
Daha ucuz fiyata Nitro+ varken neden Merc kart? Nitro daha iyi değil mi?
SSDyi 1TB
Bu alabilirsin.
Sıvı soğutma olarak onun yerine
PSU da biraz giriş seviyesi ama çalıştırır. Bütçe nedir toplam?
Sizin önerdiğiniz anakart biraz pahalı. Benimki yeterli diye düşünüyorum.

Ram ise AMD'de Mhz önemli olduğundan böyle bir sisteme 3200 Mhz yakıştırmıyorum. Görünüme ve tasarıma önem verdiğim için düşük gecikmeli (CL16) olan corsair markasını tercih ettim.

XFX'in sessizliği ve performansı iyi. Sapphire nitro+ hoşuma gitmiyor.

SSD samsung kalsın. En kalitelilerinden. 1 TB fazla. Depolamaya ihtiyacım yok çünkü bende zaten iki tane HDD var.

Sıvı soğutucuyu zaten değiştirmeyi planlıyorum. Ama lian li seçmem şahsen. Teşekkürler!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 500m yazmışsınız siz. O anakart uyumlu. Ramde aynı şekilde. Psu’lar, ekran kartları ve depolama birileri her anakarta uyumludur. Tek sıkıntı sıvı soğutma.
Düzelttim onu. Kusura bakmayın. Madem diğer tüm parçalar iyi bana bir 240mm sıvı soğutucu önerir misiniz?

Messinin kramponu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler

Ram ise AMD'de Mhz önemli olduğundan böyle bir sisteme 3200 Mhz yakıştırmıyorum. Görünüme ve tasarıma önem verdiğim için düşük gecikmeli (CL16) olan corsair markasını tercih ettim.

SSD samsung kalsın. En kalitelilerinden. 1 TB fazla. Depolamaya ihtiyacım yok çünkü bende zaten iki tane HDD var.

Sıvı soğutucuyu zaten değiştirmeyi planlıyorum. Ama lian li seçmem şahsen. Teşekkürler!

Düzelttim onu. Kusura bakmayın. Madem diğer tüm parçalar iyi bana bir 240mm sıvı soğutucu önerir misiniz?
Hocam tüm parçalar uyumlu dedim kötü demedimki😀(bu arada sistem iyi) birde sıvı soğutma sıkıntı derken uyumluluk anlamında.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Corregidor
Sistem gayet iyi. Uyumlulukta sorun yok, anakart B550 olacak sanırım onu yanlış yazmışsın sadece.

Bu sisteme önerebileceğim şeyler ise:

PSU daha iyi bir model seçilebilir, o seri pek iyi değil.

Bir de o sıvı soğutma bildiğim kadarıyla çok iyi değildi, pek önerilmiyordu. Benzer fiyatlara daha iyi bir sıvı soğutma varsa değiştirmen iyi olabilir. Yine de o soğutucu işlemcini soğutmaya yeter.
Açıkçası güç kaynağını ilerde değiştirmeyi düşünüyorum. 1 yıl dayansın yeter. Ayrıca evet seçtiğim sıvı soğutmaya pek iyi denilmiyor. Var mı sizin F/P olarak güzel görünümlü bir 240mm soğutucu öneriniz?

Hocam tüm parçalar uyumlu dedim kötü demedimki😀(bu arada sistem iyi) birde sıvı soğutma sıkıntı derken uyumluluk anlamında.
Olsun siz yine de bu sisteme uyumlu bir sıvı soğutucu tavsiyesi verin.

Son düzenleme:

Messinin kramponu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Açıkçası güç kaynağını ilerde değiştirmeyi düşünüyorum. 1 yıl dayansın yeter. Ayrıca evet seçtiğim sıvı soğutmaya pek iyi denilmiyor. Var mı sizin F/P olarak güzel görünümlü bir 240mm soğutucu öneriniz?

Olsun siz yine de bu sisteme uyumlu bir sıvı soğutucu tavsiyesi verin.
Hocam öneremem çünkü bilmiyorum. Ben sıvı soğutucu tarafında çok cahilim.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,585
İsim
Oğuzhan Şahin

Anakartın fiyatına şimdi baktım fiyatı fırlamış şaşırtıcı.
SSDe de Samsung abartılı bir marka 500GB Samsung'a 2000tl vermek parayı çöpe atmakla eşdeğer.
Lian Li neden seçmiyorsunuz çok daha iyi diye mi?

kaqn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
kaan ay

Anakart: MSI Mag B550M Bazooka

uyumsuzluk olmaz darboğaz da olmaz gibi ama güç kaynağını 750w yapman iyi olur ekran kartını desteklemesi için ekran kartını araştırırsan önerdiği watt miktarını bulabilirsin sıvı soğutucununda çok kötü olduğunu düşünmüyorum aynısını kendime de almayı düşünüyorum

Top Bottom