Neler Yeni

Kendime bir program oluşturmak istiyorum?

Merhabalar dostlar gece gece yazasım geldi
plansız programsız hedefsiz amaçsız olmak kadar saçma sıkıcı kötü bir şey yok.
Buraya uzun uzun yazmak var ama maalesefki uyumam lazım :)
Hayatın amacıyla programıyla hayatın ta kendisiyle ilgili olan tecrübelerinizi deneyimlerinizi bekliyorum.
Dediğim gibi kendime bir program oluşturmak istiyorum sizce nelere dikkat etmeliyim.
Mesela zamanım boşa gidince moralim bozuluyor aşırı kuduruyom telefonda günlük ortalamam 6saatmiş(daha pcsi var)
Pişmanlığın acısını yaşamaktansa disiplinin acısını yaşamak istiyorum.
gece gece pek güzel yazamadım,belkide kendimi anlatamadım ama yardımlarınız desteğinizi bekliyorum :)

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,199
İsim
Muhammet Çağrı
ronaldhinho abimin dediği gibi insta falan boş geliyor bence de kesinlikle onu silmekle başla.programda da günlük soğuk duş olmalı bence.

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,199
İsim
Muhammet Çağrı
uyuma dc ver kafa dağıtak.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ronaldhinho abimin dediği gibi insta falan boş geliyor bence de kesinlikle onu silmekle başla.programda da günlük soğuk duş olmalı bence.
Çok teşekkür ederim hocam bir kaç gündür duşu nasıl daha verimli hale getirebilirim su sıcakmı soğukmu ılıkmı olmalı diye araştırıyordum her kaynak farklı bir şey diyor
Soğuk duş kendimi daha dinç hale getirdi bugün denedim mesela
Ama ben şöyle yapıyorum
1.Alışmak,kaslarımı gevşetmek,günün yorgunluğunu atmak,gözenekleri açmak amacıyla ilk girdiğimde 3 5 dakika sıcak suyla vücudumu ısıtıyorum(sıcakta güzel geliyor ve fazla sıcak seviyorum pek çok zararı var sanırsam)
2.30sn ılık sonra kademe kademe soğuğa geçiyorum nefes nefese kalana kalbimin hızı artana kadar
1.Sorum şu olsun hocam full soğuk dahamı iyi
2.Sorum su ne kadar soğuk olmalı
şimdiden teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

sosyal ankastremden ve mikrofonum olmadığından şimdi sesli gelemem hocam ailem uyuyor gizli gizli pcye girdim yat uyu dediler yaş 3 aya 16 :D

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,199
İsim
Muhammet Çağrı
Çok teşekkür ederim hocam bir kaç gündür duşu nasıl daha verimli hale getirebilirim su sıcakmı soğukmu ılıkmı olmalı diye araştırıyordum her kaynak farklı bir şey diyor
Ama ben şöyle yapıyorum
1.Alışmak,kaslarımı gevşetmek,günün yorgunluğunu atmak,gözenekleri açmak amacıyla ilk girdiğimde 3 5 dakika sıcak suyla vücudumu ısıtıyorum(sıcakta güzel geliyor ve fazla sıcak seviyorum pek çok zararı var sanırsam)
2.30sn ılık sonra kademe kademe soğuğa geçiyorum nefes nefese kalana kalbimin hızı artana kadar
şimdiden teşekkür ederim
alışana kadar yaptığın şekilde devam et sonra direk soğuğa geçersin.

Ama ben şöyle yapıyorum
şimdiden teşekkür ederim

sosyal ankastremden ve mikrofonum olmadığından şimdi sesli gelemem hocam ailem uyuyor gizli gizli pcye girdim yat uyu dediler yaş 3 aya 16 :D
bende de mik yok yaş 13 :D.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dc bırakıyorum yazmak dertleşmek isteyen arkadaşlar için..
by_berlin evet nick bu yenilemedim daha :D

attım dostum bu yaşta helal olsun sana

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,199
İsim
Muhammet Çağrı
dc bırakıyorum yazmak dertleşmek isteyen arkadaşlar için..
by_berlin evet nick bu yenilemedim daha :D

attım dostum bu yaşta helal olsun sana
çok sağol mutlu ediyor beni böyle yorumlar :peepokalp: .

alışana kadar derken yani full soğuk daha mı iyi diyorsunuz
ve bende sanırsam mükemmelliyetçilik var biraz her şeyi tamı tamına yapmak istiyorum yoksa hevesim kırılıyor moralim bozuluyor
soğuk duş ne kadar süre almalıyım?

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,199
İsim
Muhammet Çağrı
alışana kadar derken yani full soğuk daha mı iyi diyorsunuz
ve bende sanırsam mükemmelliyetçilik var biraz her şeyi tamı tamına yapmak istiyorum yoksa hevesim kırılıyor moralim bozuluyor
soğuk duş ne kadar süre almalıyım?
şuan alışkın olmadığına göre full soğukta dayanamazsın ve hipotermi geçirebilirsin ondan dolayı dediğim gibi.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Kürşat
Hayatın amacıyla programıyla hayatın ta kendisiyle ilgili olan tecrübelerinizi deneyimlerinizi bekliyorum.
Dediğim gibi kendime bir program oluşturmak istiyorum sizce nelere dikkat etmeliyim.
maalesef işler sandığınız gibi ilerlemiyor, programa uymayacağınızı garanti edebilirim, çünkü insansınız

Ben de ekran süresi çok birisiyim, güncel olarak azaltmaya çalışıyorum ama yerine iyi alışkanlıklar eklemezseniz başarısız olacağınızın garantisini verebilirim
Ve bu sürecin yavaş yavaş olması gerektiğine inanıyorum, bir günde 10 tane kötü alışkanlık silip 10 tane iyi alışkanlık ekleyemezsiniz

Örneğin ben şu an ekran, internet, pc vs. çok kısıt koymadan, iyi alışkanlıklar eklemeye çalışıyorum, 10-15 sayfa da olsa kitap okumak gibi veya alanımla ilgili temel şeyleri öğrenmeye başlamaya çalıştım, çok geç yatıyordum 11-2 arasına çekebildim, yapabilirsem en geç 12 olarak düzenlemek istiyorum

Bugün ne ders de çalışmadım kitap da okumadım, en azından kitap okuyacağım 15-20 sayfa, derssiz olmuş olacak ama olsun

tekrarlıyorum
yerine iyi alışkanlıklar eklemezseniz başarısız olacağınızın garantisini verebilirim
Ve bu sürecin yavaş yavaş olması gerektiğine inanıyorum, bir günde 10 tane kötü alışkanlık silip 10 tane iyi alışkanlık ekleyemezsiniz

Top Bottom