Neler Yeni

Kene tarafından ısırılmak

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
645
İsim
Muhammet Yazıcı
dostum emin değilim diyosun emin olsan daha kesin konuşurduk emin olmaman kötü git hemen doktora bence
Kasımaktan olur mu peki sol bacağımı sinekler cok isirdi cunku bu arada gidiyorum şuan hastahaneye

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Arı sokmuş olamazmı

Adeletbakani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
kahvecirüstem

şahin doğan

80+ Platinum
Kene olsa orada bir delik olması lazım ve kene öyle yıkamak ve silmek ile çıkmaz. Yine de bir acile gitmende fayda var.

Repaer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Samet
hocam hemen acile gidin beklemeyin kene ise öldürme olasılıgı bile var vakit kaybetmeyin hemen gidin

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,817
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Tarladan eve geldiğimde bacağımda böyle yapışkan cikolata rengine yakın bi yapışkan bir şey vardı böyle erimişde dökülmüş kurumuş gibi tabi kıllarımada sürülmüş bedenime yapışmış yani bende lavobaya ayağimi tuttum yikadım oraya kildaki o kiri elimle kılı tutarak ayırdım sonra bacağimi ovaladim sonra kızarıklık oldu bacağımda ve acayip yanıyor diyemem ama çok minnacık yanma hissiyatı var acaba o kiri çektigimden dolayı mı yoksa kene mi ısırdı kene beni nasıl ısırabilir bacağım tarlada kapalıydı

Ek yer ise piknik doğa değil ama ağaç var biraz orda kene olması imkansız gibi ki o kir o zaman yoktu sanki
Her gün vücudumuzdan 5 10 tane kene çıkarırdık köyde...
Tabi biz karadenizliyiz buralarda keneler çok zehirli olmaz daha doğrusu onu zehirli yapan çıkarırken kafasının orda kalmasıdır ve enfeksiyon kapıp kırım kongoya dönmesidir.
Çıkarması çok basit, hemen bir bulaşık deterjanı al pril gibi sarı beze sür sonra kenenin üstünde hafifçe ovala.
Kene kendini bırakacaktır zaten :D

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Acile gidin, kene olmayabilir çünkü keneyi çıkarması aşırı zordur, elinle ovarak çıkarsbileceğin bir şey değil.

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
645
İsim
Muhammet Yazıcı
hocam hemen acile gidin beklemeyin kene ise öldürme olasılıgı bile var vakit kaybetmeyin hemen gidin
Acile gidin, kene olmayabilir çünkü keneyi çıkarması aşırı zordur, elinle ovarak çıkarsbileceğin bir şey değil.
Kene olsa orada bir delik olması lazım ve kene öyle yıkamak ve silmek ile çıkmaz. Yine de bir acile gitmende fayda var.
Arı sokmuş olamazmı
Gidiyorum acile şimdi , arı sokamaz imkansız @James Gg
Mesaj otomatik birleştirildi:

doktora git hocam hemen
Gidiyorum hocam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
961,718
Üyeler
151,786