Neler Yeni

Kesintisiz güç kaynağı önerisi

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ahmet

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Basrii

80+ Bronze
UPS şart oldu o zaman 😂😂
hocam UPS AC enerjiyi DC ye, DC enerjiyi Tekrardan AC ye çevirip 0 dalgalanma olan bir voltaj verir ve bu çok sağlıklı bir enerjidir. Üstteki mesajlarını okudum (yıldırım,topraklama olmaması,vs.) Binada topraklama olmaması zaten başlı başına bir problem. Şöyle bir gerçek var, özellikle topraklama olmayan bir binada yıldırımdan hiçbir şekilde cihaz koruyamazsın. Yıldırım havai hatta düştüğü an o hattın ucu hangi mahalle hangi sokak hangi apartman hangi daire hangi priz yakar geçer. Bizim sigorta panolarında parafudr yıldırım düşmesi için özel bir sigorta var. Bu sigorta özellikle aşırı bir voltaj yükselmesinde devreye girip hattı ayırıyor ve yüksek voltajı toprağa aktarıyor. Bunlar çok büyük maliyetli şeyler ama bana kalırsa yıldırımlı havada çok fazla cihaz çalıştırmamak lazım. ama benim sana önerim kullandığın PSU kötü değil ise bütçeni UPS e ayır.

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ahmet
hocam UPS AC enerjiyi DC ye, DC enerjiyi Tekrardan AC ye çevirip 0 dalgalanma olan bir voltaj verir ve bu çok sağlıklı bir enerjidir. Üstteki mesajlarını okudum (yıldırım,topraklama olmaması,vs.) Binada topraklama olmaması zaten başlı başına bir problem. Şöyle bir gerçek var, özellikle topraklama olmayan bir binada yıldırımdan hiçbir şekilde cihaz koruyamazsın. Yıldırım havai hatta düştüğü an o hattın ucu hangi mahalle hangi sokak hangi apartman hangi daire hangi priz yakar geçer. Bizim sigorta panolarında parafudr yıldırım düşmesi için özel bir sigorta var. Bu sigorta özellikle aşırı bir voltaj yükselmesinde devreye girip hattı ayırıyor ve yüksek voltajı toprağa aktarıyor. Bunlar çok büyük maliyetli şeyler ama bana kalırsa yıldırımlı havada çok fazla cihaz çalıştırmamak lazım. ama benim sana önerim kullandığın PSU kötü değil ise bütçeni UPS e ayır.
PSU berbat infosu geldi 1 sayfa önce 😂 mecbur parayı ikiye böleceğiz

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bende onu söyledim knka toprak yoksa zaten akım koruma priz vs de hikaye burada birinci öncelik UPS oluyor en azından aniden kesinti olursa onu engeller tabi UPS inde Kalitelisine bakmak da fayda var

Basrii

80+ Bronze
PSU berbat infosu geldi 1 sayfa önce 😂 mecbur parayı ikiye böleceğiz
karar sizin ama sağlıksız bir tesisatta istediğiniz kadar bu tarz PSU UPS gibi cihazlara para bağlayın, bana kalırsa çok anlamsız. Tesisat ne kadar sağlıklı olursa, alıcı o kadar çok mağduriyet yaşamaz.

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ahmet
karar sizin ama sağlıksız bir tesisatta istediğiniz kadar bu tarz PSU UPS gibi cihazlara para bağlayın, bana kalırsa çok anlamsız. Tesisat ne kadar sağlıklı olursa, alıcı o kadar çok mağduriyet yaşamaz.
Valla şuan derdim şu oldu açıkçası 3k bütçe ile ben bu sistemi en iyi hangi şekilde savunurum elektriğe karşı

Basrii

80+ Bronze
Bende onu söyledim knka toprak yoksa zaten akım koruma priz vs de hikaye burada birinci öncelik UPS oluyor en azından aniden kesinti olursa onu engeller tabi UPS inde Kalitelisine bakmak da fayda var
hocam eski yönetmelik hakkında bilgim yok fakat yeni yönetmelikte topraklama, kaçak akım sigortası gibi şeyler zorunlu tutuluyor. Eski binalarda topraklama neden yok hiç anlamış değilim ama kesin maliyet ile alakalıdır. Ama topraklama olsada bu ülkede toprak kablosuna bant atan adamlar var hiçbirşey değişmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla şuan derdim şu oldu açıkçası 3k bütçe ile ben bu sistemi en iyi hangi şekilde savunurum elektriğe karşı
Kürşat hocam güzel bir şekilde açıklamış ama şöyle düşün Sistemini UPS koruyacak. UPS i kim koruyacak? :)

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
hocam eski yönetmelik hakkında bilgim yok fakat yeni yönetmelikte topraklama, kaçak akım sigortası gibi şeyler zorunlu tutuluyor. Eski binalarda topraklama neden yok hiç anlamış değilim ama kesin maliyet ile alakalıdır. Ama topraklama olsada bu ülkede toprak kablosuna bant atan adamlar var hiçbirşey değişmez.

Kürşat hocam güzel bir şekilde açıklamış ama şöyle düşün Sistemini UPS koruyacak. UPS i kim koruyacak? :)
O da Allah'a emanet balık baştan kokar deyimi var bu duruma örnek oluyor bizim bina 22/23 yıllık bizde de toprak yok bu çok sakıncalı ben şimdi sigorta sisteminde güncelleme yapayım dedim ama toprak yok iş baştan gitti

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ahmet

Eee o zaman boşa masraf etmeyim ben kasaya Ayetel Kürsi monitöre nazar duası takip 5tlye halledeyim bu işi 😂😂😂

O da Allah'a emanet balık baştan kokar deyimi var bu duruma örnek oluyor bizim bina 22/23 yıllık bizde de toprak yok bu çok sakıncalı ben şimdi sigorta sisteminde güncelleme yapayım dedim ama toprak yok iş baştan gitti
https://www.hepsiburada.com/tunmati...a=TUNÇSAN+ELEKTRİK&url_src=and-product-detail bu araya kaynadı bu arada buna ne dersin kurtarır mı?

Basrii

80+ Bronze
aynen öyle hocam kaçak akım olsa bu yük nereye akacak, topraklama yok nasılsa. Bencede hiç sigorta kutusuna bulaşmayın, bina sakinleri topraklama yaptırmak isterse ki hiç sanmıyorum ama, anca o zaman müdahale edilebilir. Bu arada ben birçok fabrikanın Sıfırdan Toprak hattını yaptım. İşte toprağa saf bakır çubuk çaktık etrafına tuz döktük iletkenlik artsın diye, çubuğun ucuna kelepçe ile tam hatırlamıyorum ama 50 lik NYAF ile fabrikanın dağıtım panosundaki toprak barasında sonlandırdık ve burdan dağıttık. Apartmanlarda bu durum nasıl olur hiçbir fikrim yok.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
aynen öyle hocam kaçak akım olsa bu yük nereye akacak, topraklama yok nasılsa. Bencede hiç sigorta kutusuna bulaşmayın, bina sakinleri topraklama yaptırmak isterse ki hiç sanmıyorum ama, anca o zaman müdahale edilebilir. Bu arada ben birçok fabrikanın Sıfırdan Toprak hattını yaptım. İşte toprağa saf bakır çubuk çaktık etrafına tuz döktük iletkenlik artsın diye, çubuğun ucuna kelepçe ile tam hatırlamıyorum ama 50 lik NYAF ile fabrikanın dağıtım panosundaki toprak barasında sonlandırdık ve burdan dağıttık. Apartman bu durum nasıl olur hiçbir fikrim yok.
İşte onun için apartman da sıkıntı orada arazı durumu var vs gerçi burası da kazilir da işte bina sakinleri ile ulaşmak mesele bakalım hayırlısı Allah'a emanet yaşıyoruz 😃 her gece yatmadan birkaç sure okuyup yatırıyoruz napalim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
907,098
Üyeler
140,768
Son üye
BJKLİ TARİHÇİ
Top Bottom