Neler Yeni

Kesintisiz güç kaynağı önerisi

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ahmet
Toprak yoksa zaten büyük sıkıntı UPS şart oldu o zaman Toprak olsaydı PSU al tm dicektim toprak olmazsa fazla voltajı farklı yollarla atıyor evdeki çamaşır bulaşık Makinesi buzdolabı fırın vs ye dokununca çarpıyor mu
Hocam konuyu hortlatmis gibi oluyorum ancak ufak bir güncelleme geçmek ve süre daraldığı için acil çözüm önerisine ihtiyacım var. Geçtiğimiz gün yine yakınlara yıldırım düşmüş ve ailemin evindeki modem yanmış. Bilgisayara PK750D aldım fakat yinede UPS bu yıldırım düşmesine sanki engel olacak gibi aldığım PSU kurtarmayabilir ikinci elde olsa bi UPS şart gibi tuncmatik vs kurtarır mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynen öyle hocam kaçak akım olsa bu yük nereye akacak, topraklama yok nasılsa. Bencede hiç sigorta kutusuna bulaşmayın, bina sakinleri topraklama yaptırmak isterse ki hiç sanmıyorum ama, anca o zaman müdahale edilebilir. Bu arada ben birçok fabrikanın Sıfırdan Toprak hattını yaptım. İşte toprağa saf bakır çubuk çaktık etrafına tuz döktük iletkenlik artsın diye, çubuğun ucuna kelepçe ile tam hatırlamıyorum ama 50 lik NYAF ile fabrikanın dağıtım panosundaki toprak barasında sonlandırdık ve burdan dağıttık. Apartmanlarda bu durum nasıl olur hiçbir fikrim yok.
Basri bey sizde bir el atın şu konuya ne yapılabilir ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,316
Üyeler
140,806
Son üye
Algosamigo
Top Bottom