Neler Yeni

İnceleme Kesme Ekran Koruyucu Hakkında

Sypreus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Mehmet
Giriş
İyi forumlar arkadaşlar, bugün kesme ekran koruyucu hakkında deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Poco F6'yı lansman tarihinde aldığım için uygun ekran koruyucusu bulamadım telefoncu kesme ekran koruyucu (nano ve dayanıklı demişti) takabiliriz dedi ben de tamam dedim. Keserken, uyguladıktan sonra kolay kalkmaması için biraz pay bırakalım dedi ben de hiç yaptırmadığım için işine karışmadım. Uygulamayı tamamladıktan sonra bir baktım hiç hoşuma gitmedi çünkü boşluklar çok fazlaydı neyse dedim bir süre kullandım. Sonra bir gün telefonu cebime koyarken birden sağ alt köşeden kalktı ben de elimle düzelttim.

Gelişme
Hissiyatı berbat (parmak hareketlerini zorlaştırıyor) ve hiç güven vermiyor ekranı çizmeyi denemedim zaten dikkatli kullanıyorum ama çizilmeyecek ekran koruyucu piyasada çok yoktur diye düşünüyorum. Sonra internette biraz daha araştırma yaptım şu ürünü buldum ve bugün kargodan geldi. Az önce uygulamak için kesme ekran koruyucuyu söktüm ve şok oldum. Bir baktım bildiğimiz nano koruyucu diye taktığı ürün plastik ve elinizle çok rahat ikiye bölebilirsiniz, bir de bu ürüne 200TL para veriyoruz. Aldığım ekran koruyucuya gelirsek firma milimi milimine ölçü almış olmalı ki Xiaomi'nin kendi verdiği kılıfa sıfıra sıfır oluyor. Acemilikten dolayı ilk başta takamadım bir de kılıfa sıfır sıfır olduğu için kastırdı o yüzden sol alt taraf biraz hava yaptı ama hissiyata gelirsek kesmeden daha iyi diyebilirim ve parmak izi stabil çalışıyor. Tek bir sorun farkettim sanki ekran raporlama hızı düştü gibi sanırım kalınlığından dolayı ekran hareketleri zor algılıyor.

Sonuç
Bu telefoncular kesme cihazına neden gereksiz para veriyorlar anlamıyorum, YouTube'a baktım hepsi aynı ekran koruyucuyu kullanıyor. Benim gibi zorunlu kalmadığınız sürece kesinlikle kesme ekran koruyucu kullanmanızı önermiyorum. Ekranın çizilmesini engellese bile hiç güvenli değil, ya gerçek nano ya da seramik/cam ekran koruyucu kullanmalısınız. İncelemem için zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ekler

• 1718982936967_061620.jpg
    1718982936967_061620.jpg
    2.5 MB · Hit: 28
  • 1718982936963_061604.jpg
    1718982936963_061604.jpg
    2.2 MB · Hit: 23
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,238