Neler Yeni

Kilo alamıyorum ne yapmam lazım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
300
İsim
Berke Demir
dostlar 16 yaşındayım boyum 1.87 boy kilo endeksine göre ortalama 80 kilo olmam lazım

henüz neredeyse 60 kiloyum baskete başlayacağım fazla cılız kaldığımdan (bana göre) başlayamıyorum.
ciddi ciddi balık yağı bile kullandım iştahım açılsın diye bu kiloda birkaç ay spor yapmayı da denedim hala da uğraşıyorum olmuyor

fazladan öğün yiyorum türkiye şartlarında bulabildiğim kadar et yemeye çalışıyorum yine olmuyor.
bir de bunların üstüne iştahsızlık eklendi hasta da değilim ancak acıksam da boğazımdan 2 lokma şey geçtikten sonra tıkanıyorum.

kendimden bıktım artık yaz aylarında kısa kollu giymeye utanıyorum pişsem dahi bol giymek zorunda kalıyorum zayıf görünmek hem güvenimi kırıyor hem de utandırıyor.

varsa zamanında benle aynı problemi yaşamış ya da gerçekten işe yarayan kilo alma yöntemi denemiş olan, tavsiyelerinizi lütfen belirtin usanmadan uygularım.

bana çevremdeki arkadaşlarım gibi boş boş yemek ye kilo diyecek olan varsa demesin yeterince doldum şu sözlerden de ayrı bıktım.
Kilo almak istiyorsan ihtiyacın olan kalori ihtiyacından fazlasını karşılayacaksin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diyetisyene gidin, size sağlıklı bir şekilde yardım edebilirler.
Diyetisyene boşa para kaptırmayın

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
Doktora git kansızlığın olabilir yazın bile üşüyorsan

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,423
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Doktora git kansızlığın olabilir yazın bile üşüyorsan
annem de çok derdi kan değerleri ile alakalıdır diye de, her kan tahlilinde değerler gayet iyi çıkardı. Yaklaşık 1 ay önce tahlil yaptırmıştım yine aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

+1 Buradan vereceğimiz tavsiyeler bilgili olsak dahi sınırlı kalıyor.
Not:Beslenme ve Diyetetik öğrencisiyim.
bahsettiğiniz diyetisyenler özel olanlar mı ? o diyesityenlere gitmeye param yok yani ailem de mantıklı bulmayacağından parasını vermez, daha önce konuşması geçti.

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram