Neler Yeni

Kilo Vermek İstiyorum Böyle Yaşamaktan Bıktım. Yardımına ihtiyacım var.

F0rves

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Günay
Başlıkta da belirttiğim gibi artık kilo vermek istiyorum. Direkt uzatmadan konuya girmek istiyorum. 18 yaşındayım ve 130 kiloyum boyum ise 185. Bu ay salona yazıldım fakat ne yapmam gerektiğine dair hiçbir fikrim yok. Salona bisikletle gidiş geliş toplamda 20km yol yaparak ulaşım sağlıyorum. Hazirana kadar 115-110 bandına düşme hedefim var. Günlük almam gereken kalori miktarını vs biliyorum ama bilgim sadece bu kadarla kısıtlı. Çabuk kavrarım bana yardımcı olabilir misiniz? Lütfen.

Aurelia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Atilla Can
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Parçaları, Hazır Sistem, İndirimler, Oyun
Salon hocalarınızdan size uygun program isteyebilirsiniz. Mümkünse düzgün tipli ilgilenen birisinden isteyin genelde baştan savmak için hazır program yapıştırıyorlar hocalar. Onun dışında sporda devamlılık önemli ve sizin bu konuda sıkıntınız olacağını düşünmüyorum. Kendinize düzgün bir yemek programı hazırlayın. Gerekirse diyetisyene gidin durumunuzu anlatın. işin sonunda her şey az yediğinizde gerçekleşiyor maalesef...

TCNC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Numan
Bende zamanında gitmiştim 95 kiloydum bilgim yoktu spora yazıldım yapmam gerekeni söylediler yemem gerekeni de söylediler tabi bu senin iradene bağlı ben mesela yemem gerekenlere çok uymadim ama uymadığım için de daha fazla kalori açığı yaptım yapman gereken sağlıksız ürünlerden yeme özellikle ekmek cips kola gibi bol bol salata türevi haşlanmış tavuk da olur ama fazla da yeme ve yediklerini düşünerek ona göre spor yap ben çok yediğimi düşündüğüm günler fazla koşu ve bisiklet yapıyordum. Yapman gereken bol bol spor az yemek bu nefsini köretlmek içinde hafta ayda 1, 1 avuç yada 1 bardak cips ye o günde fazla yağ yak biraz azim meselesi ben bu sayede 4-5 ayda 95 den 75 oldum

F0rves

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Günay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Salona gitmek kardiyo vs yapmak konusunda hiçbir sorunum olmaz hareketli olmayı seviyorum tek sıkıntım çok fazla yemem. Salonda full body adi altinda 12 hareketten olusan bir program var onu yaptırıyor ilk gittiğim gün gösterdi ve bıraktı sonrasında kendim yapmaya başladım.

Ayrıca beslenme konusunda maksimum bir ayda sağlıklı bir şekilde kac kilo verebilirim. Benim icin oncelik kiloyu vermek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende zamanında gitmiştim 95 kiloydum bilgim yoktu spora yazıldım yapmam gerekeni söylediler yemem gerekeni de söylediler tabi bu senin iradene bağlı ben mesela yemem gerekenlere çok uymadim ama uymadığım için de daha fazla kalori açığı yaptım yapman gereken sağlıksız ürünlerden yeme özellikle ekmek cips kola gibi bol bol salata türevi haşlanmış tavuk da olur ama fazla da yeme ve yediklerini düşünerek ona göre spor yap ben çok yediğimi düşündüğüm günler fazla koşu ve bisiklet yapıyordum. Yapman gereken bol bol spor az yemek bu nefsini köretlmek içinde hafta ayda 1, 1 avuç yada 1 bardak cips ye o günde fazla yağ yak biraz azim meselesi ben bu sayede 4-5 ayda 95 den 75 oldum
Aslında bütün olay beslenmeden geçiyor sizin dediğinize göre. Salona gitmek bu süreci hızlandıran etkenlerden doğru mu anladım?

Günlük kalori açığını rutine koyduğum takdirde sağlıksız ve kalorili yiyeceklerden 4-5 ay uzak kaldıktan sonra olur gibi

Aurelia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Atilla Can
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Parçaları, Hazır Sistem, İndirimler, Oyun
Salona gitmek kardiyo vs yapmak konusunda hiçbir sorunum olmaz hareketli olmayı seviyorum tek sıkıntım çok fazla yemem. Salonda full body adi altinda 12 hareketten olusan bir program var onu yaptırıyor ilk gittiğim gün gösterdi ve bıraktı sonrasında kendim yapmaya başladım.

Ayrıca beslenme konusunda maksimum bir ayda sağlıklı bir şekilde kac kilo verebilirim. Benim icin oncelik kiloyu vermek.
Hemen olsun gözüyle bakma kilo vermeye. 1 Ay süre içerisinde sağlıklı beslenerek 4-5 kilo versen bile oldukça fark ettirir.

DisastrousTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Nurullah Atlı
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Oyun. İkinci El, Matematik
Instagram
https://www.instagram.com/nurullah_atl
Steam
https://steamcommunity.com/id/disastroustr
Twitter
nurullah6152
Facebook
1000009873
Discord
Psyco6152#8468
su orucu hızlı ve sağlıklı bir çözüm kilo vermek dışında sağladığı birçok şey var araştırmanı öneririm biraz zor gelebilir ama ben ara sıra yapıyorum alıştım mide de küçülüyor daha az yemeye başlıyorsun zor gözükebilir ama bu hayatta kolay olan ne var ki zaten

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
Hocam kilonuz dediğiniz gibi fazla ama kısa sürede verebilirsiniz bence, korkulacak bir büyüklük değil. Doğru zamanda doğru kararı vermişsiniz.

F0rves

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Günay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hemen olsun gözüyle bakma kilo vermeye. 1 Ay süre içerisinde sağlıklı beslenerek 4-5 kilo versen bile oldukça fark ettirir.
O zaman kendime gereğinden fazla baskı yapmadan düzenli olarak ölçülerimi alıp öyle yol kat etmem gerek

su orucu hızlı ve sağlıklı bir çözüm kilo vermek dışında sağladığı birçok şey var araştırmanı öneririm biraz zor gelebilir ama ben ara sıra yapıyorum alıştım mide de küçülüyor daha az yemeye başlıyorsun zor gözükebilir ama bu hayatta kolay olan ne var ki zaten
Teşekkürler. Bakacağım

Hocam kilonuz dediğiniz gibi fazla ama kısa sürede verebilirsiniz bence, korkulacak bir büyüklük değil. Doğru zamanda doğru kararı vermişsiniz.
İnşallah becerebilirim artık bir yerde dur demem lazım bu duruma sosyal yaşantıma da etki etmeye başladı

Son düzenleme:

WhoCares

80+ Gold
profesyonel destek alın burda forumdakilerin vereceği tavsiyelerin hiç biri profesyonel desteğin yerini tutmaz

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
Uzun sürecek bir yola başladığını belirtmek isterim kalori açığı bırakman lazım anladığım kadarıyla bunu biliyorsun çok fazla kalori açığı bırakman sağlıksız olacağı için en fazla 500 kalori açığı bırakmanı tavsiye ederim deri sarkmasını minimuma indirmek için kas alırken yağ oranını aynı orantıda azaltman lazım ve birde mümkünse nemlendirici vücut losyonu kullan .

Spor olarakta ilk başta aletler ile Fbody yapılır genelde 1 ay fln sonra serbest ağırlığa geçip kaç gün gittiğine bağlı olarak Fbody ya da bölgesele geçersin 1 yıl sonunda fln istediğin fiziğe yaklaşabilirsin ilk başta hızlı kilo verirsin sonra yavaşlar hatta bazen durabilir. Ama bu olayda en önemli etken yemek ve harcadığın enerji kardiyoyu ağırlık antrenmanı sonrası yapman daha iyi olur mümkünse farklı günler ya da ağırlık sabah kardiyo akşam

F0rves

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Günay
Uzun sürecek bir yola başladığını belirtmek isterim kalori açığı bırakman lazım anladığım kadarıyla bunu biliyorsun çok fazla kalori açığı bırakman sağlıksız olacağı için en fazla 500 kalori açığı bırakmanı tavsiye ederim deri sarkmasını minimuma indirmek için kas alırken yağ oranını aynı orantıda azaltman lazım ve birde mümkünse nemlendirici vücut losyonu kullan .

Spor olarakta ilk başta aletler ile Fbody yapılır genelde 1 ay fln sonra serbest ağırlığa geçip kaç gün gittiğine bağlı olarak Fbody ya da bölgesele geçersin 1 yıl sonunda fln istediğin fiziğe yaklaşabilirsin ilk başta hızlı kilo verirsin sonra yavaşlar hatta bazen durabilir. Ama bu olayda en önemli etken yemek ve harcadığın enerji kardiyoyu ağırlık antrenmanı sonrası yapman daha iyi olur mümkünse farklı günler ya da ağırlık sabah kardiyo akşam
Hocam öncelikle katkınız için teşekkürler.

Kardiyoyu maalesef ayni anda yapmak zorundayım. Çünkü salon merkezde olduğu için arabayla gideceğime bisiklet kullanmayı tercih ediyorum. Pek sorun olacağını sanmıyorum ama böyle devam etmemde bir sakınca var mıdır? Ayrıca iki günde bir salona gitmeye çalışıyorum.

500 kalori açığını günlük olarak sanıyorum, bu da 3.5x4ten 14k kalori yapıyor az değil mi diğer arkadaşlar ayda 4-5 kg verebileceğimi söylemişti.

Fbody kısmından sonra bölgeselde omuz çok çalışamayacagim bunun sebebi 4-5 yil once omzum çıktı ameliyat olmama rağmen fly gibi hareketleri yaparken rahat hissetmiyorum. Bu durumun herhangi bir eksisi olur mu?

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kilo vermek için motivasyonunun varsa her türlü verirsin.

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
Hocam öncelikle katkınız için teşekkürler.

Kardiyoyu maalesef ayni anda yapmak zorundayım. Çünkü salon merkezde olduğu için arabayla gideceğime bisiklet kullanmayı tercih ediyorum. Pek sorun olacağını sanmıyorum ama böyle devam etmemde bir sakınca var mıdır? Ayrıca iki günde bir salona gitmeye çalışıyorum.

500 kalori açığını günlük olarak sanıyorum, bu da 3.5x4ten 14k kalori yapıyor az değil mi diğer arkadaşlar ayda 4-5 kg verebileceğimi söylemişti.

Fbody kısmından sonra bölgeselde omuz çok çalışamayacagim bunun sebebi 4-5 yil once omzum çıktı ameliyat olmama rağmen fly gibi hareketleri yaparken rahat hissetmiyorum. Bu durumun herhangi bir eksisi olur mu?
Kardiyonun ağırlık egzersizinden sonra yapılmasındaki amaç ağırlık egzersizi sırasında daha fazla enerji kalmış olmasıdır ama çok fazla yorulmuyorsanız pek sıkıntı olmaz ısınmış olursunuz zaten ağırlık öncesinde ısınmak faydalı oluyor

Evet günlük max 500 kalori açığı öneriliyor daha düşük kilo kaybı ama daha fazla kas kazanımı oluyor diye biliyorum ben sağlıklısı böyle yani ama günlük 1000 kalori ile beslenen insanlarda var ben sağlıksı olarak görüyorum şahsen ama tercih meselesi

Ağrı oluyorsa pek fazla çalışmanızı önermem

Top Bottom