Neler Yeni

❌İndirim Bitti! KIOXIA 1TB Exceria Plus SSD ( Gece İndirimi ) KUTUSUZ Sepette 1782 TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
mustafa aslan
Vatan'a verme!!! Çok uzar servis süresi... Vatan'ı ara yetkili servis'in hangisi olduğunu öğren. Direk onlara gönder ürünü..
Tamam hocam bi araştırayım duruma göre bakayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

az önce baktım arkadaşlar öylesine sıcaklık bu hiç normal değil

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-09-11 193149.png
    Ekran görüntüsü 2024-09-11 193149.png
    253.8 KB · Hit: 136

adiltemel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Adil Temel
Tamam hocam bi araştırayım duruma göre bakayım

az önce baktım arkadaşlar öylesine sıcaklık bu hiç normal değil
Anakarta mı taktın? Soğutucu var mı üstünde?

Dün gece 3 te uyanınca bir tane daha aldım. Totalde 4 tane oldu. :) 5 i 1 yerde olur mu bilemiyorum.

Arkadaş sisteminde kullanıyor. Ben kontrol etmedim Exceria Plus'ları.
RAID 0 yaparsın şimdi sen onları Gen 5 hızına ulaşırsın😅

fw güncellemesi nedir hocam
Bilgisayar 101 dersi: Sistemdeki her, az çok akıllı cihaz aslında kendi çapında bir bilgisayar(-cık). Şaka değil gerçekten öyle, kendi işlemcisi, belleği, biosu (işletim sistemi) var. Buna firmware diyoruz. Windows gibi güncelleme gereği duyuluyor bazen. İşte bizim meşhur kioxia'nın donanım açıklaması : Bağlantı . Sağ tarafta gördüğün gibi bu 'köftede' 4x çekirdekli ARM işlemci var 667 Mhz hızında çalışıyor, Phison kontrolcü.

Son düzenleme:

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
SEFA KAYA

Bilgisayar 101 dersi: Sistemdeki her, az çok akıllı cihaz aslında kendi çapında bir bilgisayar(-cık). Şaka değil gerçekten öyle, kendi işlemcisi, belleği, biosu (işletim sistemi) var. Buna firmware diyoruz. Windows gibi güncelleme gereği duyuluyor bazen. İşte bizim meşhur kioxia'nın donanım açıklaması : Bağlantı . Sağ tarafta gördüğün gibi bu 'köftede' 4x çekirdekli ARM işlemci var 667 Mhz hızında çalışıyor, Phison kontrolcü.
teşekkürler hocam bilmiyordum :)

Msi b650 Tomahawk wifi paylaştığım. B550 hiç takip etmesim. Sizin istediğiniz mini-ıtx mi oluyor?

Gayet mantıklı ve tecrübeyle sabit bir bilgi gibi geldi bana. En hızlı ve sağlam yol denenmeli.
Mini de olurdu ama biraz önce Msi b550 anakartı Hepsiburada indirimi ile 2850 liraya aldım. Am4 sistem olacak eldeki parçalardan dolayı. Hatta demin Aerocool Atomic Lite kasa (500 watt psu ile birlikte geliyor) aldım. Onu da N11 sepet indirimi ile 1734 liraya aldım. Böylece sistem tamamlandı. Umarım bir problem yaşamam.

@ErayG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Eray Gül
Bende bir adet çektim şimdi alanlara hayırlı olsun almayanlar kaçırmasın

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
SEFA KAYA
Mini de olurdu ama biraz önce Msi b550 anakartı Hepsiburada indirimi ile 2850 liraya aldım. Am4 sistem olacak eldeki parçalardan dolayı. Hatta demin Aerocool Atomic Lite kasa (500 watt psu ile birlikte geliyor) aldım. Onu da N11 sepet indirimi ile 1734 liraya aldım. Böylece sistem tamamlandı. Umarım bir problem yaşamam.
kasayı şunu düşünebilirsiniz tavandan 360mm sıvı soğutma destekli 600wat zalman psulu
anakart b550 bedavaya almışsınız.

kasayı şunu düşünebilirsiniz tavandan 360mm sıvı soğutma destekli 600wat zalman psulu
anakart b550 bedavaya almışsınız.
Tavsiye için teşekkür ederim hocam. Anakarta şimdi baktım ve stok bitmiş. Sanırım ucuz almışım dediğiniz gibi. Mevcuttaki sistemim:

Msi x470 Gaming Pro Carbon
5700x3d+SilverStone Heligon He01
Powercolor Hellhound 7800xt
Samsung Evo 970 500 gb+ Kingston Nv2 1 Tb
2x16 gb 3200 Mhz Apacer
Highpower 850 watt 80+ Gold full modüler
Cooler Master H500M

Şimdi bu sistem upgrade halinden sonra böyleydi. Öncesinde 3300x+Wraith Prism, Asus Dual 6600xt, 2x8 3200 Mhz ramlar vardı. Bu işlemci ramlar ve ekran kartını satamadım piyasa fiyatını yazmama rağmen. Sistemin güncel halini (direkt kasayı) kardeşime devredip elimde kalan parçalarla tekrar eski sistemimi dizeceğim. Almışken b550 anakart alayım dedim. Minimum masraf istediğim için psu dahil kasalara baktım ve bu pehlivan denen kasa hoşuma gitti. Zaten küçük bir şey istiyordum. Eni istediğim gibi kalın (kablo yönetimi için). Kasa, psu, anakart, ssd aldım sistem tamamlandı. 3300x'i az biraz Oc yapınca 6600xt'yi tam besliyor zaten. Genel bir özet oldu ama uzun oldu 😊

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Burak Dinçel
Anakartı eski ve slot girişini ekran kartı kapladığı için m2 ssd kullanamayınca erkekler

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
mustafa aslan

abi laptopta soğutucu yok üstünde diğer ramin üstünde kendi bilgisayarın altındaki kendi termal pedi var bu yeni taktığım boş kaldı

adiltemel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Adil Temel
abi laptopta soğutucu yok üstünde diğer ramin üstünde kendi bilgisayarın altındaki kendi termal pedi var bu yeni taktığım boş kaldı
Boş olmaz. O zaman laptopa sığacak şekilde uygun bir soğutucu blok alacaksın. Mesafeyi ölçebilirsen ona göre seçersin. Bu arada garip yorumlar gördüm : vah vah kullanıcı hatası, garantiye girmez, yok ramleri yaktın vs. Geç onları. Bu cihazlar ısındı diye yanmaz, performansını düşürür. Garanti dışı da kalmaz. Ben arıza oluştuğunu düşünmüyorum. Cihazın çalışma ortamı kötü. Çıkar laptoptan, o şekilde daha fazla çalışmasın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
mustafa aslan
Boş olmaz. O zaman laptopa sığacak şekilde uygun bir soğutucu blok alacaksın. Mesafeyi ölçebilirsen ona göre seçersin. Bu arada garip yorumlar gördüm : vah vah kullanıcı hatası, garantiye girmez, yok ramleri yaktın vs. Geç onları. Bu cihazlar ısındı diye yanmaz, performansını düşürür. Garanti dışı da kalmaz. Ben arıza oluştuğunu düşünmüyorum. Cihazın çalışma ortamı kötü. Çıkar laptoptan, o şekilde daha fazla çalışmasın.
abi yarın diğer ssd ile yer değiştirip öyle deneyeceğim sonucu buradan iletirim diğer m2 de laptopun kendi termal pedi var

Cicikuşs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Berkay Öztürk
borç harç ile aldık bir tane yedekte dursun bakalım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular