Neler Yeni

Kioxia 500gb sağlık uyarısı verdi. Yeni SSD'ye ihtiyacım var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Arda Atila
Instagram
https://www.instagram.com/arda.atila/
Discord
LNX#0060
SSD'min sağlığı normal mi 2024 martında sistemin 2. yılı. Neredeyse her gün açıldı. 6ay sadece ssd'de kullandım sonrasında hdd'ye geçtim ssd'nin sağlığını çok etkiler mi. Varsa yine 500gb civarlarında f/p ssd önerisi alabilirim. Eğer daha ssdnin uzun süre sağlıklı kalabilmesi için tavsiyeniz varsa sevinirim. Ve yeni ssd aldıktan sonra eski ssddeki bilgileri olduğu gibi nasıl aktarırım? (anakartım tek m2 yuvalı h610m-k)

Ekler

• resim_2024-05-11_023910973.png
    resim_2024-05-11_023910973.png
    75.2 KB · Hit: 48

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem
SSD'min sağlığı normal mi 2024 martında sistemin 2. yılı. Neredeyse her gün açıldı. 6ay sadece ssd'de kullandım sonrasında hdd'ye geçtim ssd'nin sağlığını çok etkiler mi. Varsa yine 500gb civarlarında f/p ssd önerisi alabilirim. Eğer daha ssdnin uzun süre sağlıklı kalabilmesi için tavsiyeniz varsa sevinirim. Ve yeni ssd aldıktan sonra eski ssddeki bilgileri olduğu gibi nasıl aktarırım? (anakartım tek m2 yuvalı h610m-k)
Sağlık konusunda fazla anlamıyorum fakat oyunlar geç yükleniyorsa takılıyorsa değişmen lazım 2 yılda hızlı bitmiş onu söyleyeyim.
SSD olarak 1 tane kullanıyorsan samsung ssdler iyi olduğunu söyleyebilirim f/p diyemem 860 var 4 yıl olucaktır rahat hala %70 felandır sağlığı tabi kullanımda önemli fakat fotoğrafı detaylı inceleyemedim kusura bakma.
Tek m2 slotu varsa hdd bağlayıp ona atıp daha sonra yeni ssdye format atıp öyle aktarabilirsin.

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mehmet Kayra Suvar
Değiştirmen gerek şuan en düşük fiyatlı 500gb m.2 SSD 1000tl

varta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Cenap Vartanyan
Muhtemelen çok veri yazıldığı için öyle görünüyor. Bad block yok. Bu haliyle de kullanılır. Yazma ömrü ne kadarsa o kadar gider.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Arda Atila
Instagram
https://www.instagram.com/arda.atila/
Discord
LNX#0060
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sağlık konusunda fazla anlamıyorum fakat oyunlar geç yükleniyorsa takılıyorsa değişmen lazım 2 yılda hızlı bitmiş onu söyleyeyim.
SSD olarak 1 tane kullanıyorsan samsung ssdler iyi olduğunu söyleyebilirim f/p diyemem 860 var 4 yıl olucaktır rahat hala %70 felandır sağlığı tabi kullanımda önemli fakat fotoğrafı detaylı inceleyemedim kusura bakma.
Tek m2 slotu varsa hdd bağlayıp ona atıp daha sonra yeni ssdye format atıp öyle aktarabilirsin.
tavsiyeniz ve yönergeniz için teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

87tb nasıl başardın

Alıntıyı görüntüle
ilk başlarda hddsiz kullandım ve nvidia klip alma uygulaması hep açıktı ve oyunları ssdye yüklemiştim ondan dolayı böyle oldu sanıyorum.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem
tavsiyeniz ve yönergeniz için teşekkür ederim

ilk başlarda hddsiz kullandım ve nvidia klip alma uygulaması hep açıktı ve oyunları ssdye yüklemiştim ondan dolayı böyle oldu sanıyorum.
Klip alma dediğin alt f10 mu eğer öyleyse bende de açık sanmıyorum ama sık sık alıp siliyorsanız onla alakalıdır muhtemelen

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,494
Üyeler
142,935
Son üye
Holi0
Top Bottom