Neler Yeni

Yardım Kioxia exceria 480gb Sdd'im Bozuluyor mu ?

Warstaxin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Taha
Bütçe
6
Merhaba geçen sene bu zamanlar sadece oyun depolamak için kullandığım şimdiye kadar tahmini max 10tb yazdığım Ssd'de bazı tuhaflıklar olmaya başladı
Daha doğrusu 1-2 ay önce format atarken 'windowsu bir kerede ssd'ye kurayım 'düşüncesiyle başladı ön yargılarım
Kurulum bitip güncelleme yaparken masaüstünde takılmalar anlık donmalar başladı ve okadar can sıkıcıydı ki Gpu yazılımını yüklemeden tekrar format attım
Geçen hafta acaba bozuluyor mu die düşünürken bu olayı tekrar denedim ve gene takılmalarla donmalarla karşılaştım
Ve ssd'ye kurduğum ForzaHorizon5 açılmamaya başladı giriş,Tabi insan doğal olarak daha önce herzmn yüklü olan ve sürekli oynadığı oyun giriş loading ekranında hata vermeden kapanınca
oyunda bir problem var die düşünüyor,forumlar gezdim ,videolar izledim ve oyunu ssd'den M2'ye taşıyınca açılmayan oyun birden bire sorunsuz açılmaya başladı
Ve yine aklımda aynı soru acaba Ssd'im bozuluyor mu?
Bu konu hakkında bilgisi olan veya buna net bi cevabı olan varmı ? Hala garantisi devam ediyor ona göre göndereyim.

Bozulmasından şüphelendiğim ssd : KIOXIA EXCERIA 480GB SATA 3.0 2.5 SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)

Sistemim;
7900xt
5800x3d
b450 tomahawk max2
16gb 3600mhz
Kioxia exceria m2 500gb
750w 80+

Ve işin tuhaf kısmı ssd bana bu tür zorluklar çıkarırken , yada beni şüphelendirirken kioxia'nın kendi yazılımında okuma hızları gayet iyi gibi mi?

Ekler

• 111.png
    111.png
    452.7 KB · Hit: 60

Warstaxin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Taha
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sata ssd'den şüphelenirken,2022'nin 6'cı ayında aldığım m2'nin 20tb yazması olmasına ragmen saglık %80'e düşmüş bunlar harbiden çok dandikmiş

Ekler

• 11.png
    11.png
    90.4 KB · Hit: 52

Warstaxin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Taha
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
garantiye gonder ucret iadesi alabilirsin
saglik 81 düşmüş takilma olsada kullanılır bir sure daha
problem m2'de değil yani evet 10ayda 20tb yazmaya %81düşmesi banada çok geldi ama o sorunsuz , takılma problemleri olan sata ssd ve saglıgı %94 gözüküo çok tuhaf

Top Bottom