Neler Yeni

Kısıtlı bütçe, Monitör tavsiyesi

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,041
İsim
Emir
Kendi gözümle görme fırsatım oldu, parlaklığı baya kötü gözükmüştü gözüme. Paneli HKC kullanmışlar, muadillerine göre iyi değil fakat berbat sayılmaz. Bütçesine uygun daha iyi monitörler var, RE25i-30 en iyi seçenek olur fakat o da kozmetik olarak aşırı çirkin bir ürün, ben o yüzden G24f-2 almıştım ki baya bir memnunum.
Hkc çinin büyük firması değil mi?Tam olarak ne gibi sorunu vardı

Fantastiktürk

80+ Bronze
Cevap için teşekkürler. Bütçe konusu 4000 dedik ama 5000 TL ye çıkılır problem arz etmiyor.

Şimdi sen bu diyorsun başkası "yok gardaşım boşver onu bunu al" diyecek. Desin problem yok.

Mesele nedir aralarındaki fark ne olabilir en fazla. 2 adet x markası.. Aynı fiyat skalası, aynı segment...

Curcunaaa!!..
Çok fark olabilir. Bilmeden yorum yapıyorsunuz.

Aynı fiyatta iyi ve kötü, ucuz ve pahalı, F/P olan ve olmayan bir monitör olabilir. Bir marka, marka adına güvenip segmenti olmayan bir monitörü yüksek segment fiyatından satabiliyor. Her monitör herkese de hitap etmiyor. Ya da büyük bir eksisi olduğu için herkesin tercih edebileceği bir ürün olmayabiliyor. Özellikle bazı segmentler çok sıkıntılı.

Bütüüüun bunlar bir kenara, ülkemizde saçma sapan fiyatlandırmalar yapılabiliyor. Bulabileceğin en giriş seviye dandirik 2K 144-180Hz monitör, yeni ve LG diye 11K'ya satılırken aynı segmentin en iyi modellerinden biri 7.5K'ya satılıyor. Yurt dışında 7.5k olan daha pahalı.

Konu sahibine:
Bütçe gram çikmıyorsa MSI G244F olur. Dikkat edin E2 modeli kötü düz G244F olmalı. Bütçe çıkıyorsa G24F-2, biraz daha çıkarsa Lenovo Legion R25i öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörleri çok araştırdım özelliklerini falan iyice öğrendim, sorarsan anlatabilirim.
Güldüm.

SEmrey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Emre
Yaw hocam 2-3 günden beri araştırıyorum. Forumda da 2 saattir takılıyorum. Bu monitör işi ne pis işmiş arkadaş ya.
Alasım kaçtı.
Kasa boşta durmaya devammı etse acaba diye düşünüyorum.

Birinin övdüğünü öteki yere vuruyor.
Yere vurulanı bir arkadaş şahlandırıyor.
Şahlanan şahdı şahbaz oluyor.
Vay anam vay ya
Ben MSİ G244F kullanıyorum. Açıkcası pek özelliklerini bilmem etmem, görüntü versin kafasındayım. 170hz ve 1ms olmasına dikkat etmiştim sadece, diğer özellikleri çokta fifi şu anlık, video izliyorum ve valorant oynuyorum . Bana göre kâfi bi monitör. (Eğer film ve dizi tutkunuysan, oyunlarda pek aran yoksa,biraz daha para biriktirip 27 İnc yapıştır derim.)

Deepnise

80+
Yaw hocam 2-3 günden beri araştırıyorum. Forumda da 2 saattir takılıyorum. Bu monitör işi ne pis işmiş arkadaş ya.
Alasım kaçtı.
Evet çok zahmetli. Ben renk doğrulu için en ideal monitor bakıyordum bütçeme göre. 1 haftadan fazla baktım neredeyse. Youtube ve internet üzerinde tonlarca monitörün delta testlerine kadar sorguladım :D

Fantastiktürk

80+ Bronze
Evet çok zahmetli. Ben renk doğrulu için en ideal monitor bakıyordum bütçeme göre. 1 haftadan fazla baktım neredeyse. Youtube ve internet üzerinde tonlarca monitörün delta testlerine kadar sorguladım :D
Hocam sizin konunuza yazmiştik sanki. Boşuna bakıyorsunuz. Renk doğruluğu dediğiniz üründen ürüne yani size gelen ile bana gelen aynı modelde bile farklı olur. Renk doğruluğu gerekiyorsa kalibrasyon cihazı kullanmaktan başka şansıniz yok. Kiralayan yerler vardı o şekilde ucuza kapatabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Fettah Altuntaş
Çok fark olabilir. Bilmeden yorum yapıyorsunuz.

Aynı fiyatta iyi ve kötü, ucuz ve pahalı, F/P olan ve olmayan bir monitör olabilir. Bir marka, marka adına güvenip segmenti olmayan bir monitörü yüksek segment fiyatından satabiliyor. Her monitör herkese de hitap etmiyor. Ya da büyük bir eksisi olduğu için herkesin tercih edebileceği bir ürün olmayabiliyor. Özellikle bazı segmentler çok sıkıntılı.

Bütüüüun bunlar bir kenara, ülkemizde saçma sapan fiyatlandırmalar yapılabiliyor. Bulabileceğin en giriş seviye dandirik 2K 144-180Hz monitör, yeni ve LG diye 11K'ya satılırken aynı segmentin en iyi modellerinden biri 7.5K'ya satılıyor. Yurt dışında 7.5k olan daha pahalı.

Konu sahibine:
Bütçe gram çikmıyorsa MSI G244F olur. Dikkat edin E2 modeli kötü düz G244F olmalı. Bütçe çıkıyorsa G24F-2, biraz daha çıkarsa Lenovo Legion R25i öneririm.

Güldüm.
Bilsem foruma sormazdım helrhalde 🤔

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Fettah Altuntaş
Alınmaz bunlarda.

Hocam 4000'den kaça kadar çıkarsınız? Bütçenize uygun alınacak en iyi iki seneçenek ya g24f-2, ya da RE25i-30 olur.
5000 tl ye kadar yolum var.
Çok canımı sıkarsa bu segment 6 yada gider yani

Alınmaz bunlarda.

Hocam 4000'den kaça kadar çıkarsınız? Bütçenize uygun alınacak en iyi iki seneçenek ya g24f-2, ya da RE25i-30 olur.
Sanırım lenovoda mütabığız ya.
Ama şimdi bu ekran için sorular sormam gerekçek.

Panel ıps diyor o güzel.
165 bana yeter artar.
Şimdi bu mereti kullanıp ghosting yaşıyan varmı? Veya başka problemler cart curt, uzun kullanım,

Son düzenleme:

Deepnise

80+
Hocam sizin konunuza yazmiştik sanki. Boşuna bakıyorsunuz. Renk doğruluğu dediğiniz üründen ürüne yani size gelen ile bana gelen aynı modelde bile farklı olur. Renk doğruluğu gerekiyorsa kalibrasyon cihazı kullanmaktan başka şansıniz yok. Kiralayan yerler vardı o şekilde ucuza kapatabilirsiniz.
Tercih edebileceğim monitörlerden ziyade oyuncu monitörleri önerildi hep ve ips almak istiyordum 2k olarak. O yüzden ben kendim çok baktım, kararsız kaldım, öyle uzadı süreç :) Bütçeme göre başka yerlere de 1,2 konu açsam gösterişli oyuncu monitörleri öneriliyor (tasarımlarını da sevmiyorum) ve genelde ve va panel bunlar. Dell bütçemi aştığı için Samsung Viewfinity s6 27 almıştım. Monitör geldi bu arada onu yeni test ediyorum. Görüntü yeteri kadar keskin, 8bit, ips, pivot özelliği vs. gibi baya memnun kaldım. Hz değeri düşük ama umrumda değil tabi o kısım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
kea ipa

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhaba.
Monitör almam lazım ramazan geliyor gece oyunlara akarım diye düşünüyorum.
Monitörüm yok.
Bütçem 4000 TL
Tabi birazcık daha zorlayabilirim bütçeyi.

Yukarıda linkini bıraktığım monitör hakkında ne diyorsunuz?
Varmıdır "bunu alacağına x modelini al" diyeceğiniz ürünler.

Bu monitörü deneyimleyen arkadaşlarında fikirlerini paylaşmak isterim.

Bunu nasil kimse onermemis

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hkc çinin büyük firması değil mi?Tam olarak ne gibi sorunu vardı
Hocam bende tam olarak emin değilim, nesini kötü olduğu konusunda, fakat G244F'in bu bütçede ki muadilleri HKC'den daha başarılı olan AUO, BOE gibi kaliteli panel üreticilerinin panellerini kullanıyor.

Bunu nasil kimse onermemis
Önerdim ?

5000 TL ye kadar yolum var.

Panel ıps diyor o güzel.
165 bana yeter artar.
Şimdi bu mereti kullanıp ghosting yaşıyan varmı? Veya başka problemler cart curt, uzun kullanım,
Hocam monitör daha yeni bir model ve ghosting yok.

5000 TL ye kadar yolum var.

Panel ıps diyor o güzel.
165 bana yeter artar.
6K kadar çıkarsanız 24G2SPU/BK modeli en iyi seçenek olabilir.

batuhan0088

80+ Bronze
Hiç düşünmeyin biraz daha bütçe arttırın, 1000 tl ulaşılamayacak bir para değil, şuan çıkmıyor olsa bile arttırabildiğiniz zaman lenovo region r25 alın

Bthnsvc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
723
İsim
Batu

Kısıtlı bütçe yazmışsın ama bende dün monitör alacaktım bu ve samsung g4 240 hz arasında kaldım samsungu aldım.

Top Bottom