Neler Yeni

Kitap okumaya kendimi nasıl teşvik ederim?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
anlık gaz ile bi kaç kitap aldım lakin okuyamıyorum okumak istiyorum ama üşeniyorum instagram da falan o reelslere takılı kalıyorum 1-2 saat sonra ordan çıkıp video falan izliyorum böyle hayat mı yaşanır usta, kendimi bu konuda nasıl teşvik ederim ne yapmam lazım? İnstagramı bırakamasam bile kitap okumaya başlamam lazım nasıl çözerim bu sorunu?

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Belli saatleri kitap okumaya ayır ve telefonu bırak o zaman. Bir yere kilitle ya da kapat, büyüksün artık, iradeli olman lazım. Kitap okumayı alışkanlık haline getirirsen Instagram bağımlılığında azalır.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Belli saatleri kitap okumaya ayır ve telefonu bırak o zaman. Bir yere kilitle ya da kapat, büyüksün artık, iradeli olman lazım. Kitap okumayı alışkanlık haline getirirsen Instagram bağımlılığında azalır.
yanıma sadece kitap alıp sahile gitsem 1-2 saat takılsam diye geçiriyorum ama yetersiz özgüvenim baskın kalıyor, zinciri kırma olayını deneyeceğim bakalım olacak mı

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,934
İsim
tümen dağ
sevdiğin türde kitapları bul
okuma alışkanlığın yok ise çoçuk kitaplarından başla

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kitap okuyacağım zaman yatağa yatıp çok dikkatlice okurum telefon falan dikkatimi çekerse şakasız alır fırlatırım aklına hiç bir şey gelmesin, okurken hep hayal et bir mekana falan giriyorlar mesela orayı düşün yeri tavanı böyle böyle içinde kalıp hep okursun sahil falan çok dikkat bozar

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
sevdiğin türde kitapları bul
okuma alışkanlığın yok ise çoçuk kitaplarından başla
okuma alışkanlığım var mı yok mu bilmiyorum mesela uzay ve teklonoji haberlerini pc veya telefonda gördüm mü yapışıyorum o yüzden carl sagan- cosmos alacaktım sonra anlık bi gazla ursula ablamın mülksüzler kitabını aldım ama hata yapmışım ağır bi kitap sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben bide okuduğumu da anlamıyorum okuma saati oluyor ya okulda okuyorum sonra diyorum ne okudum ben, anlasam yine okurum da okuduğumu anlamayınca daha da sinirimi bozuyor aynı sayfayı 5 kere okuduğumu bilirim ya yazar ile alakalı ya benle

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,934
İsim
tümen dağ
okuma alışkanlığım var mı yok mu bilmiyorum mesela uzay ve teklonoji haberlerini pc veya telefonda gördüm mü yapışıyorum o yüzden carl sagan- cosmos alacaktım sonra anlık bi gazla ursula ablamın mülksüzler kitabını aldım ama hata yapmışım ağır bi kitap sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben bide okuduğumu da anlamıyorum okuma saati oluyor ya okulda okuyorum sonra diyorum ne okudum ben, anlasam yine okurum da okuduğumu anlamayınca daha da sinirimi bozuyor aynı sayfayı 5 kere okuduğumu bilirim ya yazar ile alakalı ya benle
ağır kıtap alarak hata etmişsin evet
dergi ilede başlayabılrısın veya o türden kitaplar ile başla çoçuk kıtapları al yavaş yavaş vites artırırsın
1000 kitapdan da hesap aç oradan da takip edersin ig kullancağına orayı kullan

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
ağır kıtap alarak hata etmişsin evet
dergi ilede başlayabılrısın veya o türden kitaplar ile başla çoçuk kıtapları al yavaş yavaş vites artırırsın
1000 kitapdan da hesap aç oradan da takip edersin ig kullancağına orayı kullan
hocam peki öneriniz var mıdır bilim kurgu, uzay ile alakalı? bence cosmos iyi gibi romandan çok bilgi kitabı diye biliyorum ek olarak celal şengör hocam bi videosunda bi ansiklopedi
den bahsetmişti adını hatırlamıyorum o da olur heralde dimi sonuçta amaç bi şeyler okumak

Loading...

80+ Silver
Merak ettiğin konular hakkında kitap okumak çok güzel sarıyor

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
Merak ettiğin konular hakkında kitap okumak çok güzel sarıyor
film dizi olayı ile aynı sanırım nasıl herkes romantik sevmiyorsa kitabı da seçmek mantıklı ben güzel duran kitapları aldım duruyolar :D

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,934
İsim
tümen dağ
hocam peki öneriniz var mıdır bilim kurgu, uzay ile alakalı? bence cosmos iyi gibi romandan çok bilgi kitabı diye biliyorum ek olarak celal şengör hocam bi videosunda bi ansiklopedi
den bahsetmişti adını hatırlamıyorum o da olur heralde dimi sonuçta amaç bi şeyler okumak
dediğiniz tarzda kitap bilmıyorum siz araştırın çoçuk kıtapları ile veya dergi ile başlayın ağır olmasın sonra kıtap okuma alışkanlığınız artıkça zaten yenı kitaplar keşfedersiniz yaş kaçtı bu arada

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
dediğiniz tarzda kitap bilmıyorum siz araştırın çoçuk kıtapları ile veya dergi ile başlayın ağır olmasın sonra kıtap okuma alışkanlığınız artıkça zaten yenı kitaplar keşfedersiniz yaş kaçtı bu arada
18 o.O2

Top Bottom