Neler Yeni

Klavye Space tuşuna basınca bilgisayar uyku moduna geçiyor Yardımmmm!!!!

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
Uzun süredir aynı sorunu yaşıyorum 2 bilgisayarımda da oluyor. Normalde sıkıntı yok arada oluyor ama uzun süre gitmiyor. 2 bilgisayarımda da aynı sorun oluyor farklı bir klavye ile denediğimde bir sıkıntı olmuyor. Haftalardır araştırıyorum hiç bir çözüm bulamadım lütfen yardım edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

klavyede pc kapatma tuşu var ona temas ediyordur diye plastiğini çıkardım ama aynı sorun devam ediyor.

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,106
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
Bunun belli bir çözümü yok. Arkadaşım da bu sorundan çok çekti. Klavyesini değiştirerek sorunu çözdü.

Chico

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Uzun süredir aynı sorunu yaşıyorum 2 bilgisayarımda da oluyor. Normalde sıkıntı yok arada oluyor ama uzun süre gitmiyor. 2 bilgisayarımda da aynı sorun oluyor farklı bir klavye ile denediğimde bir sıkıntı olmuyor. Haftalardır araştırıyorum hiç bir çözüm bulamadım lütfen yardım edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

klavyede pc kapatma tuşu var ona temas ediyordur diye plastiğini çıkardım ama aynı sorun devam ediyor.
Ekran klavyesinden de aynı sorun mu oluyor? Olmuyorsa sorun klavyede.

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Eren34

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
407
İsim
Eren Şenel
Tövbe bismillah ilk defa böyle bir şey duydum. Ne enteresan problemler var arkadaş.

Avolay

80+ Gold
Tamamen tahmin yürütüyorum , klavyenin space tuşu X21 diye kodlanmıştır ve bu kod BİOSa göre kapama manasına falan geliyordur , bir bu geldi aklıma anlayan birileri var mı?

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Tamamen tahmin yürütüyorum , klavyenin space tuşu X21 diye kodlanmıştır ve bu kod BİOSa göre kapama manasına falan geliyordur , bir bu geldi aklıma anlayan birileri var mı?
Olamaz çünkü yıllardır kullandığım klavye ilk defa bu sorunu yaşıyorum ayrıca her zaman olmuyor öyle olsaydı hiç düzelmezdi.

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,979
İsim
Turuncu Keskin
Olamaz çünkü yıllardır kullandığım klavye ilk defa bu sorunu yaşıyorum ayrıca her zaman olmuyor öyle olsaydı hiç düzelmezdi.
Farklı bir klavyeyle deneme şansın var mı?

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Farklı bir klavyeyle deneme şansın var mı?
Farklı klavyede sorun yaşamıyorum. Fakat bu klavyede de 3 tuşa aynı anda basamıyorum (shift ile koşarken zıplayamıyorum)

machyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mach Y
SORUN ÇÖZÜLDÜ...
Arkadaşlar aynı sorun bende de oldu ve biraz uğraştıktan sonra bendeki sorun çözüldü. Önce her forumda yazdığı gibi bunu denedim (Denetim Masası/ Güç ayarları altında Bilgisayar Uyku Moduna geçme ayarlarını değiştirde Pil ve Prize bağlıda uyku modu '' Hiç bir zaman '' yaptım) olmadı. Sonra Denetim masası / Güç ayarları / Güç Düğmesinin yapacaklarını seç kısmından ,Tüm seçeneklerde (Pilde ve prize takılı iken) ''Hiçbirşey yapma'' olarak değiştirdim sorun çözüldü. Bu arada farkettimki space/boşluk tuşu güç düğmesiyle tıpatıp aynı fonksiyonu yapıyor. Bilgisayarı ekrandan mouse 'la kapatıp yine güç düğmesinden açabilirsiniz..Umarım yardımcı olur..

Top Bottom