Neler Yeni

Klima Önerisi Hangi Marka Almalıyım?

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Sıfır alacaksanız 4-5 metre dahil oluyor fiyatlara sadece elektriği sizin çektirmeniz gerekir.
Diğer arkadaşın dediği gibi klimanın büyüklüğü değil de konulan yerde çok önemli diğer odaya da gitmesini istiyorsanız diğer odanın kapısını da gören bir yerde olmasında fayda var.
En kötü ihtimalle klimanın iç ünitesini koyduğunuz yer oda kapısının karşısında olabiliyorsa diğer yerlere gitmesi daha kolay olacaktır.
110 m2 yere gelecek olursak açık alan olduğunu arada bölme olmadığını marmara bölgesinde olduğunu düşünürsek en az 40.000 btu üzerinde bir klima lazım olur öyle 18.000 btu klima ile çözülemez.
Benim size nacizane tavsiyem mitsubishi electric almanız olacaktır ancak bütçeniz yetmiyorsa veya ben sadece klima ile ısınmayacağım diyorsanız başka marka da olabilir.

Evinizi görmeden anlattığınzı kadarı ile size markalara göre değişiyor 15.000 veya 16.000 btu bir klima yeterli olacaktır.
Marka olarak da LG Beko Arçelik 3 marka da aynı banttan çıkıyor cihazların tamamı aynı bunlar olabilir başka marka olarak da Baymak güzel fiyat performans olarak veya Samsung un windfree veya V şeklinde kasası olmayan düz cihazlarını önerebilirim.(windfree önermememde ki sebep siz tek klima ile diğer yerlere de gitsin istediğiniz için ama yatak odasına koyarsanız çok güzel oluyor)
Baymak önermiştiniz https://www.trendyol.com/baymak/ele...ima-p-3517779?boutiqueId=61&merchantId=279535 bu yeterli olur mu biran önce karar vermek istiyorum uykusuz kaldım kaç gündür şu sıcaklardan.

lusive

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
sekss
18K BTU'lu al. Vestel klima var banamısın demiyor, neredeyse 10-11 yıllık 7/24 açık 30 küsür metrekarelik salonu soğutuyor. Bu eskidi diye kendi odama aldım aynı odaya Arçelik 18 bin BTU'luk aldım bunun kadar soğutmuyor hatta hiç soğutmuyor klimada sıkıntı var resmen. Alacağın klimayı düzgün seç yorumlarına vs bak.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
18K BTU'lu al. Vestel klima var banamısın demiyor, neredeyse 10-11 yıllık 7/24 açık 30 küsür metrekarelik salonu soğutuyor. Bu eskidi diye kendi odama aldım aynı odaya Arçelik 18 bin BTU'luk aldım bunun kadar soğutmuyor hatta hiç soğutmuyor klimada sıkıntı var resmen. Alacağın klimayı düzgün seç yorumlarına vs bak.
Baymak en çok tercih edilen olmuş Trendyol üzerinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve 18.000 likler çok pahalı

timssy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
Salih
Baymak en çok tercih edilen olmuş Trendyol üzerinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve 18.000 likler çok pahalı
Hocam vestel almanı tavsiye etmiyorum marka ve çalışanları liyakatsiz olduğu için bir problem yaşarsanız mağdur olma ihtimaliniz yüksek.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Hocam vestel almanı tavsiye etmiyorum marka ve çalışanları liyakatsiz olduğu için bir problem yaşarsanız mağdur olma ihtimaliniz yüksek.
Vestel bende düşünmüyorum. Baymak olabilir diye düşünüyorum

lusive

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
sekss
11 yılda az papaz olmadık çalışanlarıyla ama klimasına lafım yok.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
11 yılda az papaz olmadık çalışanlarıyla ama klimasına lafım yok.
Çalışanlar teknik destek bunlar önemli şeyler ya. Düşünsene yaz sıcağı Allah korusun bişi oldu adamlar 1 ayda gelicek olmaz yani.

Engeuc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Ng3
Baymak bence iyi bir seçenek 12.000 btu düşünüyorsanız alabilirsiniz bulunduğunuz yerde baymak satan biri varmı ona da bakın isterseniz birebir görüşerek de almanız belki daha avantajlı olur

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Baymak bence iyi bir seçenek 12.000 btu düşünüyorsanız alabilirsiniz bulunduğunuz yerde baymak satan biri varmı ona da bakın isterseniz birebir görüşerek de almanız belki daha avantajlı olur
Satıcılar her zaman kendi malını över sonuçta para kazanıcak. Kötüyse bile kötü demez. Para kazanma şansını kimse kapatmaz. Ama ürünün yorumlarında kötü bir yoruma denk gelmedim. Gönül isterki Daıkın falan alalım ama çok aşırı pahalı. Keşke önceden almış olsaydık.

Top Bottom