Neler Yeni

KÖRİ SOSLU MAKARNA TARİFİ!!!

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Eline sağlık reyiz
Acıktım şimdi

Concorde

80+
Evet selamlar, bugün sizlere hemen hemen evdeki malzemelerle yapabileceğiniz bir Köri Soslu Makarna tarifi vereceğim, haydi hazırsanız başlayalım.

Öncelikle malzemeleri sayalım;
Makarna (Ben ince uzun kesme makarnayı tercih ettim. İnternete ince uzun yazınca hangisi olduğunu anlarsınız.)
1 Paket krema
1.5-2 Çay kaşığı köri
1 Adet bulyon (Ben et bulyon kullandım, sizde ne varsa kullanabilirsiniz. İkisi de güzel gidiyor.)
1 Çay kaşığı karabiber
İsteğe bağlı tuz (Ben bulyon attığım için tuzu sadece 1 tatlı kaşığı attım. O da silme şeklinde.)

Malzemelerimiz bunlardı, şimdi yemeği yapmaya geçelim.

Adım 1- Makarnayı Haşlama
Burayı anlatmama pek de gerek yok, klasik makarnayı haşlıyorsunuz. Lakin bir de bu işin sos kısmı var. Sosu için kaynayan makarna suyuna ihtiyacımız olacak.

Adım 2- Sosu Hazırlama
Evet, şimdi geldik işin asıl kısmına. Burada kaynayan makarna suyumuzdan 3 fincan alıp sosu yapacağımız tencereye ekliyoruz. Akabinde içine kremayı ekliyoruz. Kremayı suyla açınca içerisine sırasıyla;
Köri
Karabiber
Tuz
Bulyon

Bunları da ekledikten sonra sosumuzu iyice kaynayana kadar pişiriyoruz. Kıvamından korkmayın, zaten biraz cıvık olması lazım.

Sosumuzu da yaptık. Sırada aşıkları buluşturmak var. :)
Makarna'nın suyunu süzüp kremayı yaptığımız tencereye döküyoruz. Karıştırıp iyice sosu yediriyoruz.
Ve hazır.

Şimdi gelin ne kadar tuttu ona bakalım; (Büyük kısmı BİM marketin fiyatlandırmasına göre hesaplanmıştır.)
Makarna 2.5-3 TL arası
Krema 6.75 TL
Köri Baharatı (Bunu ya dışarıdaki bir baharatçıdan, ya da A101 marketten almanız gerekecek. Ben A101'deki fiyatlandırmaya göre yazıyorum.) 3.5-4 TL arası
Bulyon (Evde vardır diye düşünüyorum, ama yine de fiyatını ekleyelim.) 2-3 TL arası
Tuz (Hesaplamamıza gerek yok, komşudan alabilirsiniz. :D )
Bir de yanına 1 tane kola aldık diyelim, ona da 2.5 TL verdik.
TOPLAM: 18.25 TL

Evet, burada tarifin sonuna geliyoruz. Artık siz de evinizde bir Tavuk Dünyası Şefi olarak köri soslu makarna yapabilirsiniz. :D Umarım tarifi beğenirsiniz. Ben şahsen çok sevdim tarifi. Umarım siz de beğenmişsinizdir. Bir sonraki tarifte görüşünceye dek hoşça kalın, sağlıcakla kalın.

Alıntıyı görüntüle
Güzel

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Hocam benim fx6300 çok amaçlı. Modları var fırın moduna geçirirsen fırın, mangal moduna geçirirsen mangal, soba moduna geçirirsen de soba görevi görüyor. 🤭
Çok oturgaçlı götürgeç 😂

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9

Captain Pricee

80+ Bronze
Evet selamlar, bugün sizlere hemen hemen evdeki malzemelerle yapabileceğiniz bir Köri Soslu Makarna tarifi vereceğim, haydi hazırsanız başlayalım.

Öncelikle malzemeleri sayalım;
Makarna (Ben ince uzun kesme makarnayı tercih ettim. İnternete ince uzun yazınca hangisi olduğunu anlarsınız.)
1 Paket krema
1.5-2 Çay kaşığı köri
1 Adet bulyon (Ben et bulyon kullandım, sizde ne varsa kullanabilirsiniz. İkisi de güzel gidiyor.)
1 Çay kaşığı karabiber
İsteğe bağlı tuz (Ben bulyon attığım için tuzu sadece 1 tatlı kaşığı attım. O da silme şeklinde.)

Malzemelerimiz bunlardı, şimdi yemeği yapmaya geçelim.

Adım 1- Makarnayı Haşlama
Burayı anlatmama pek de gerek yok, klasik makarnayı haşlıyorsunuz. Lakin bir de bu işin sos kısmı var. Sosu için kaynayan makarna suyuna ihtiyacımız olacak.

Adım 2- Sosu Hazırlama
Evet, şimdi geldik işin asıl kısmına. Burada kaynayan makarna suyumuzdan 3 fincan alıp sosu yapacağımız tencereye ekliyoruz. Akabinde içine kremayı ekliyoruz. Kremayı suyla açınca içerisine sırasıyla;
Köri
Karabiber
Tuz
Bulyon

Bunları da ekledikten sonra sosumuzu iyice kaynayana kadar pişiriyoruz. Kıvamından korkmayın, zaten biraz cıvık olması lazım.

Sosumuzu da yaptık. Sırada aşıkları buluşturmak var. :)
Makarna'nın suyunu süzüp kremayı yaptığımız tencereye döküyoruz. Karıştırıp iyice sosu yediriyoruz.
Ve hazır.

Şimdi gelin ne kadar tuttu ona bakalım; (Büyük kısmı BİM marketin fiyatlandırmasına göre hesaplanmıştır.)
Makarna 2.5-3 TL arası
Krema 6.75 TL
Köri Baharatı (Bunu ya dışarıdaki bir baharatçıdan, ya da A101 marketten almanız gerekecek. Ben A101'deki fiyatlandırmaya göre yazıyorum.) 3.5-4 TL arası
Bulyon (Evde vardır diye düşünüyorum, ama yine de fiyatını ekleyelim.) 2-3 TL arası
Tuz (Hesaplamamıza gerek yok, komşudan alabilirsiniz. :D )
Bir de yanına 1 tane kola aldık diyelim, ona da 2.5 TL verdik.
TOPLAM: 18.25 TL

Evet, burada tarifin sonuna geliyoruz. Artık siz de evinizde bir Tavuk Dünyası Şefi olarak köri soslu makarna yapabilirsiniz. :D Umarım tarifi beğenirsiniz. Ben şahsen çok sevdim tarifi. Umarım siz de beğenmişsinizdir. Bir sonraki tarifte görüşünceye dek hoşça kalın, sağlıcakla kalın.

Alıntıyı görüntüle
Adam oyundan çıkıp makarna tarifi yazmaya geliyor (!) Güzel olmuş eline sağlık denerim bunu

Top Bottom