Neler Yeni

Konu canlandırma, hortlatma

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

valitx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Ömer Faruk Baltacı
Beyler forumda anlam veremediğim bir olay var. Mesela ben şimdi bad sector hakkında güncel bir konuda bir yorum yazıyorum, ardından sayfanın en altında bad sectorle alakalı başka konular çıkıyor. Bunlar genelde 6 aydan daha eski oluyor ve bunlara yorum yazdığınız zaman yani üste çıkardığınız zaman ban yiyorsunuz. Madem böyle bir kural var, neden 6 ay sonra aktifliği düşen konular otomatik olarak silinmiyor? Yani insanların konunun tarihine bakmak gibi her zaman yapmadığı birşeyi, sırf bir kaç saniyelik dikkat dağınıklığı yüzünden forumdan uzaklaştırmak bana çok saçma geliyor. Belirli bir tarihten eski bir konuyu üste çıkardığımız takdirde ban yiyorsak, o tarihten daha eski olan konular sistem tarafından silinsin diyorum. Nedir bu konu hakkındaki fikirleriniz?

Bura.K

80+ Silver
Böyle bir kural olduğunu ilk defa duydum. Olabilir ama her birisi silinemez. Mesela bazıların da çözümlenmiş oluyor ancak Konu Sahibi tarafından işaretlenmiyor öylece kalıyor. Başkaları o konuya gidip sorununu çözebilir. Ha, tek konu üzerinden sorun çözme yapmakta zor olur. Herkesin sorunu farklı çünkü.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
insanlar aradığı çözümü eski konularda bulabiliyor. o yüzden eski konu silinirse olmaz. yapılabilecek şey aşağıda konu çıkarmamak olur.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
6 aydan eski konular neden silinmiyor soruna şöyle cevap verebilirim :

-İnsanlar aradığı cevapları eski konularda da bulabiliyor. O konu silinirse belki adam cevaba ulaşamayacak veya yanlış bilgi falan öğrenecek.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Mantıklı Hadi buna da cevap verin.
Not: -İnsanlar aradığı cevapları eski konularda da bulabiliyorsa onaylanmış çözüme kavuşmuş konular kilitlenip kalabilir.
Çözüme kavuşmamış muhabbetler yarıda kalmış tonlarda konu var silinebilir.

valitx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Ömer Faruk Baltacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
En azından upladığımız zaman ban yiyeceğimiz kadar eski olan konular en altta önerilmesin bari, birisi aradığı zaman ulaşsın sadece.

Bura.K

80+ Silver
Not: -İnsanlar aradığı cevapları eski konularda da bulabiliyorsa onaylanmış çözüme kavuşmuş konular kilitlenip kalabilir.
Çözüme kavuşmamış muhabbetler yarıda kalmış tonlarda konu var silinebilir.
Her birisine ayrı ayrı bakılamaz ki? 432,000 adet konu var. Toplasan 3-5 moderasyon ekibi var. Gece gündüz aktif olsalar bile başaramazlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En azından upladığımız zaman ban yiyeceğimiz kadar eski olan konular en altta önerilmesin bari, birisi aradığı zaman ulaşsın sadece.
Zaman şartı 1 ya da 2 yıl olabilir.

valitx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Ömer Faruk Baltacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her birisine ayrı ayrı bakılamaz ki? 432,000 adet konu var. Toplasan 3-5 moderasyon ekibi var. Gece gündüz aktif olsalar bile başaramazlar.
Manuel olarak imkansız zaten. Onaylanmış konular silinmez, onun haricindeki eski konular yeni yorum gelmediği takdirde sistem tarafından otomatik olarak silinsin gibi bir önerim var.

Bura.K

80+ Silver
Manuel olarak imkansız zaten. Onaylanmış konular silinmez, onun haricindeki eski konular yeni yorum gelmediği takdirde sistem tarafından otomatik olarak silinsin gibi bir önerim var.
Ben üstte dediğim gibi konu sahibi çözüm işaretlemeyi unutuyor veya yapmıyor ama sorunu çözülmüş oluyor. Belki binlerce kişi o çözümü uygulayacak. Yeni yorum gelmediği taktirde silinme mantığı mantıksız değil mi? 6 ay önceki konuya mesaj atınca hem ban yiyoruz hem mesajımız siliniyor zaten. Çoğu çözümler de eskilerden kalmış. Ha, sabit çözümlü konular bırakılır diğerleri otomatik silinebilir. Mesela "bilgisayarım mavi ekran veriyor" adında bir konu çözülmüş olarak bırakılır diğer tüm sorunlar çözülür. Bunu yaparken hangi donanımdan kaynaklandığına göre de bırakmamız lazım. Mesela bellekten kaynaklanıyor onu bırakalım, işlemciden kaynaklanıyor onu bırakalım gibi. Bu da uğraştıran bir şey. En basiti süre uzatmak.

Yakup.

80+ Gold
En İyi Cevap
10
6 Ay sonraki konuya yazınca ban atıldığını sanmıyorum, uyarı atılıyordur. @Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,333
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları