Neler Yeni

Korsan oyunculuk Kul hakkı sayılır mı?

HİT_GOOSE

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,098
İsim
GRKM
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, Konu dışı,Futbol
Crack oyun Yapımcının hakkına girer. Ayrıca oyun bir ihtiyaç değil hobi dir. Oyun 400 tl olsa dahi crack oyun yüklememeliyiz. Sonuçta o oyun oynanmadan da yaşanabilir. Ayrıca crack yapan birçok site virüs koyuyor.

Son düzenleme:

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,568
İsim
Ahmet Tulumcu

Gökhan61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
615
İsim
Gökhan Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Tüh be ramazan olsaydı Nihat Hatipoğlu'na sorardık birdahaki seneye kadar bekliyecez artıkın.. :/

01adanalı

80+ Silver
Crack oyun Yapımcının hakkına girer. Ayrıca oyun bir ihtiyaç değil hobi dir. Oyun 400 TL olsa dahi crack oyun yüklememeliyiz. Sonuçta o oyun oynanmadan da yaşanabilir.
silindi

YavuzZX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Yavuz Balıkçıoğlu
kul hakkıdır tabi ki adam o kadar uğraşıyor satışlar için oyun için bşr ton para zaman emek akıyor. senin vereceğin 200tl o kadar şey için çok az bile

Alfha13

80+ Silver
Konu kapandı zannetmiştim, hala tartışılıyor. Dediğim gibi😁

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
Kula hakkı, para yoksa oynama vs diyenlerin çoğu cracklı Windows kullanıyor veya cracklı minecraft oynuyor. Paranız yoksa Windows kullanmayın o zaman.

Şimdi, kul hakkı olduğunu bile bile kullanmak var bir de bilmeden var. Crackli ya da windows kodu satın alan insanlar da bilmeli o zaman o da kul hakkı bu da. Windowsu crackli ya da çakma kodlu kullanmak olan şeyi değiştiriyor mu?

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,944
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Arkadaş namaz kılıyor oyuna para vermenin günah olmasını boş vakit harcandığını falan iddia ediyor. sağlamindir.net, oyunindir.vip tarzı sitelerin köpeği olmuş artık gta 5 beleş verildiği halde adam şuan bile korsan oynuyor. dedimki kul hakkı yiyorsun dediğim zaman bana şöyle bir örnek verdi : Torku bir çikolata çıkarmış 10 liraya satıyo. Ülkerde onların çikolatasını beğenmiş ve ona benzer bir çikolata çıkarıp 5 TL'ye satışa sunmuş hangisini alırsın. alakası olmadığını söyledim bende şöyle bir örnek verdim : diğelim bi arkadaşınızı cipsi çalmaya gönderdiniz laysin fabrikasına girip 10 tane çalıp gelmiş size veriyo sizde çalındığını bile bile yiyosunuz.
sizce haklımıyım?
Reis paran varsa ve almıyorsan bence uygun değil . Ama paran yoksa bence alınılabilir. Bir de çıkalı 6 7 yıl geçmiş oyunları da parayla almak iyidir ama korsan da olsa olur bence.

asawer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
turan
Arkadaş namaz kılıyor oyuna para vermenin günah olmasını boş vakit harcandığını falan iddia ediyor. sağlamindir.net, oyunindir.vip tarzı sitelerin köpeği olmuş artık gta 5 beleş verildiği halde adam şuan bile korsan oynuyor. dedimki kul hakkı yiyorsun dediğim zaman bana şöyle bir örnek verdi : Torku bir çikolata çıkarmış 10 liraya satıyo. Ülkerde onların çikolatasını beğenmiş ve ona benzer bir çikolata çıkarıp 5 TL'ye satışa sunmuş hangisini alırsın. alakası olmadığını söyledim bende şöyle bir örnek verdim : diğelim bi arkadaşınızı cipsi çalmaya gönderdiniz laysin fabrikasına girip 10 tane çalıp gelmiş size veriyo sizde çalındığını bile bile yiyosunuz.
sizce haklımıyım?
açıkçası kul hakkı konusunda şöyle bir şey söyliyim kimsenin hakkını falan yenildiği yok bazı oyun firmaları zaten bilerek korsana izin veriyor bazılarıda direk koruma ile olayı kapatıyor şaka gibi gele bilir ama korsan oyun oyun dünyasının gelişmesine yardımcı bile olmuştur o cd projekt red bile korsan ile bu oyun dünyasına atılmıştır ki bir çok oyun yapımında görev almış kişide bu yollardan geçti ama bunca şey dedikten sonrada kabul etmek gerekir ki korsan almamak gerekiyor oyunları tamam oyunlar çok pahalı fakat para biriktirip ve indirim kovalayaraktanda ulaşıla bilinir fiyatlara da alına bilinir korsan indirimek hem virüs tehlikesinede yol açılacagından korsan indirmekten kaçınmak gerekiyor açıkçası sizin konuda ikinizde ne haklı nede haksızsınız iki tarafında mantıklı noktaları var fakat işin sonunda bu kull hakkına girmiyor olsa olsa emek hırsızlıgı ama dediğim gibi bazı firmalarda sırf oyun daha çok kişiye ulaşsın tanınsın diyede koruma koymuyor baya uzun oldu ama konuyu net anlaya bilmen için yazdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Araba alacak param yok, o zaman çalayım bir tane.
aynı şey değil bahsettigin olay üsteki yazımı oku istersen

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Oyun,Sistem Toplamaları,Konu Dışı, Sohbet
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
Altarnatif olarak offline oyunlar için aile paylaşimi diye bir olay cikmis. Alinan oyun geri gidiyor mu bilmiyorum ama 10 liraya cyberpunk rdr2 vs neredeyse her oyunu rahat bulursunuz. Hem kul hakki mevzusunda hem de güvenlik açisindan.Şayet ben bugune kadar hep torrent çektim hala devam ediyorum ama cyberpunka 250 lira vermiştim. Bilsem 10 liraya aile paylasimi denen şeyden alirdim oyun ayni

Top Bottom