Neler Yeni

Kredi Kartı nasıl alınır, şartları ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Kerem
18 yaşındayım, 17 yaşından beridir düzenli olmasa da aile izniyle sigortalı şekilde çalışıyordum. Bu sene fiyatlar daha fazla artmadan bir motosiklet almak istiyorum.
Kredi çekebilmek için kredi notu yüksek olması gerekiyor ve kredi notunu yükseltmek için kredi kartından başlamak gerekiyor. Fakat sorun burada başlıyor, kredi kartı başvurularım reddediliyor.

Not : (18 e girdiğimden beridir 2 aydır çalışıyorum)

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,714
İsim
Oğuz Oğuz
18 yaşındayım, 17 yaşından beridir düzenli olmasa da aile izniyle sigortalı şekilde çalışıyordum. Bu sene fiyatlar daha fazla artmadan bir motosiklet almak istiyorum.
Kredi çekebilmek için kredi notu yüksek olması gerekiyor ve kredi notunu yükseltmek için kredi kartından başlamak gerekiyor. Fakat sorun burada başlıyor, kredi kartı başvurularım reddediliyor.

Eğer üni okursan ve kyk alırsan ziraat kredi kartı veriyor.

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,549
İsim
ali

aile üzerinden ek kart başvurusu yap. ben motorumu ek kartımla 9 taksit aldım.

Farway

80+ Silver
Eğer üni okursan ve kyk alırsan ziraat kredi kartı veriyor.
Aldığın burs kadar yani 1250 lira limiti oluyor işine yarayacağını sanmıyorum. Sigortalı olunca maaşını aldığın bankanın sana kredi kartı çıkarması muhtemel oluyor dostum maaşı elden mi alıyorsun?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,714
İsim
Oğuz Oğuz
Aldığın burs kadar yani 1250 lira limiti oluyor işine yarayacağını sanmıyorum. Sigortalı olunca maaşını aldığın bankanın sana kredi kartı çıkarması muhtemel oluyor dostum maaşı elden mi alıyorsun?
Kk limiti 2000 falan olması lazım. Ama yetmez tabi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Kerem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
maaşı elden almıyorum, fakat maaş para transferi üzerinden geliyor. birine para gönderirmiş gibi sadece açıklamaya maaş diye ekleniyor

Farway

80+ Silver
maaşı elden almıyorum, fakat maaş para transferi üzerinden geliyor. birine para gönderirmiş gibi sadece açıklamaya maaş diye ekleniyor
İşte dostum ben mesela işe başlayacağım zaman garantiden maaş hesabı istendi maaş hesabı diye açtığımda yanında kredi kartını direkt vermişlerdi. Adamların istediği şey bu oluyor yani en kötü maaşını alırız dedikleri ve onu kendilerine garanti gördükleri için veriyorlar. Seninki bildiğin normal para transferi oluyor adamların gözünde malesef. Sigortalı gözükmene rağmen vermiyorlarsada üstüne bir şey olmadığındandır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Kerem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşte dostum ben mesela işe başlayacağım zaman garantiden maaş hesabı istendi maaş hesabı diye açtığımda yanında kredi kartını direkt vermişlerdi. Adamların istediği şey bu oluyor yani en kötü maaşını alırız dedikleri ve onu kendilerine garanti gördükleri için veriyorlar. Seninki bildiğin normal para transferi oluyor adamların gözünde malesef. Sigortalı gözükmene rağmen vermiyorlarsada üstüne bir şey olmadığındandır.
Haklısın. Aslında adıma kayıtlı bir motosiklet var, maaş işini düzelteyim gerisi gelir herhalde

Farway

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Kerem
Ailen yardımcı olmuyormu? Baban çeksin kredi sen öde mesela.
Sanırım üni okumadığım için bana yatırım, destek yapmak istemiyorlar. :/ Babamın aktif kredisi varmış pek oralı olmadı

Farway

80+ Silver
Sanırım üni okumadığım için bana yatırım, destek yapmak istemiyorlar. :/ Babamın aktif kredisi varmış pek oralı olmadı
Bence sana motorsiklet almak istemiyorlar ve boş görüyorlar. Aileler biraz böyledirler dostum ihtiyaç olarak görmezlerse para bağlamak ve kendilerini sıkıntıya sokmak istememeleri normal sen kendin biriktirip al bence ayrıca üniversite okuyan bizimde halimiz ortada pek bir işimize yaradığı söylenemez.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,032
Üyeler
156,715
Son üye
Kayhem
Top Bottom