Neler Yeni

Kripto paralar haram mı?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
TÜGVA grubuna millet faydalansın diye COINBASE VE bitci airdroplarının haberini gönderdim. Başkan sildirdi. Haram dedi.

Ben de dedim ki. Gelecek bunlar. Kağıt para falan kalkacak. Bu sistemler ile sağlık, ulaşım, harcama vesaire alanlarında yenilik yapılacak.
Dolar ne ise bu da o. Sadece fiziksel değil.
Büyük din alimleri bile kesin haram diyemezken onun direkt haram demesi bana pek etkili olmadı.
Şimdi haklı mıyım değil miyim?

Bergee

80+ Silver
TÜGVA grubuna millet faydalansın diye COINBASE VE bitci airdroplarının haberini gönderdim. Başkan sildirdi. Haram dedi.

Ben de dedim ki. Gelecek bunlar. Kağıt para falan kalkacak. Bu sistemler ile sağlık, ulaşım, harcama vesaire alanlarında yenilik yapılacak.
Büyük din alimleri bile kesin haram diyemezken onun direkt haram demesi bana pek etkili olmadı.
Faiz sistemi haram ise bu da haram çünkü aynı mantık hiçbir emek olmadan paralarını katlıyor herkes. Her şey haram düşününce :D Kızların seslerini duyurması haram :D Karşı cinse bakmak haram :D

Edit: Oğlum niye yanlış anlıyorsunuz olayı hacı hocalara kalsa hepsi günah haram anlamında kullandım gülücük atıyorum özellikle ki anlayın diye linçleniyoruz :D

Son düzenleme:

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Faiz sistemi haram ise bu da haram çünkü aynı mantık hiçbir emek olmadan paralarını katlıyor herkes. Her şey haram düşününce :D Kızların seslerini duyurması haram :D Karşı cinse bakmak haram :D
Ne diyon?

Bergee

80+ Silver

FatihCevik

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Ben haram olduğunu düşünmüyorum. Borsa ve altın mantığı aynı yatırımını yapıyorsun ve yükselmesini, düşmesini bekliyorsun.
Faiz sistemi haram ise bu da haram çünkü aynı mantık hiçbir emek olmadan paralarını katlıyor herkes.
Altın da haram o zaman kardeşim senin mantığına göre.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben haram olduğunu düşünmüyorum. Borsa ve altın mantığı aynı yatırımını yapıyorsun ve yükselmesini, düşmesini bekliyorsun.
Ben de bu mantığa göre hareket ediyorum.
Abdurrahman Dilipak'ı biliyorsundur. Kendisini beğeniyorum. O bir videosunda haram olamayacağını çünkü bu da bir para dedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendine yapacağın en büyük iyilik o gruptan çıkmak olacaktır.
Çok güzel yerlere gezi oluyo la? :blobdance: :kedi:

BIGGZ

80+ Bronze
Devlet tarafından (merkez bankası) güvenceye alınırsa haram olmaz zira artık bir para olur.

Bergee

80+ Silver

Altın da haram o zaman kardeşim senin mantığına göre.
Benim mantığıma göre değil siz olayı yanlış anladınız :D Cübbeli Ahmet hoca falan öyle söylüyor ya her şey haram onlara kalırsa diye söylemek istemiştim. Zaten gülüyorum ki orada bana komik geliyor her şeye haram denilip on bin katını yapan insanlara kulak asmaları insanların.

ensarxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Ensar DAŞ
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım(Python, Unity, C#) , Donanım , Oyun
Ya git allah aşkına :ROFLMAO:

Bergee

80+ Silver
Ya git allah aşkına :ROFLMAO:
Oğlum siz iyi misiniz? İroni var orada anlamayacak ne var bunda? Bir üstteki yorumuma bakar mısın bir? Kaç yaşındasınız bende olgun insanlarla konuşuyorum sanıyorum. Herkesin haramıda günahıda sevabıda kendine yoksa banane haramdan günahtan ..

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Benim mantığıma göre değil siz olayı yanlış anladınız :D Cübbeli Ahmet hoca falan öyle söylüyor ya her şey haram onlara kalırsa diye söylemek istemiştim. Zaten gülüyorum ki orada bana komik geliyor her şeye haram denilip on bin katını yapan insanlara kulak asmaları insanların.
Konu dışı bunun üstüne cevap yazma uzamasın. Sadece şunu söylemek istiyorum. Başkalarının ne yapıp yapmadığı seni bağlamaz. Önceki mesajına ithafen; kıza istekle bakmak, dokunmak falan haram. Bu kesin hükümdür. Yani kız arkadaşımla oyun oynayayım, sinemaya gideyim. İslam'da yasak. Bencesi sencesi yok.

ensarxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Ensar DAŞ
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım(Python, Unity, C#) , Donanım , Oyun
Faiz sistemi haram ise bu da haram çünkü aynı mantık hiçbir emek olmadan paralarını katlıyor herkes.
Adam ciddi soru soruyor. Sen gelip böyle cümle kuruyorsun. Bu cümle kafasında insanlar var ki ciddiye aldım :)

Top Bottom