Neler Yeni

Kuduz aşısı olan var mı?

hulusi57

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hulusi
Geçen hafta sokakda beslediğim kediyle oynarken elimi hafif tırmaladı, derim yüzeysel olarak biraz ufak çizdi kanamadı. Isırılma veya tırmalama sonrasında bölgeyi sabunlu suyla bir süre güzelce yıkamanın önemini bildiğim için hemen yıkadım. Sonra biraz araştırma yaptım kedi eğer kuduz ise, tırmalamadan önce patisini yalamışsa, salya tırnaklarına geçiceği için virüs varsa bulaştırabiliyormuş. Gittim kuduz 1. Dozu oldum tetanoz aşım zaten vardı onu olmadım. 2. Dozu da 3 gün sonra oldum, 1. Dozdan sonra hiçbiri yan etki olmadı, 2. Dozu öğlen oldum, gece vakti biraz bu kuduz olayını araştırırken panik yaptım anksiyete panik atağı geçirdim tansiyonum fırladı, 2-3 saate geçti. Şuan iyiyim 3. Dozu olucam, eğer kediye bir şey olmazsa ölmezse 4. Doz yapılmıcakmış gerek yokmuş. Kediyi her zaman gözlemleyemiyorum ama durumu iyi sağlıklı yemek yiyor su içiyor oynuyor. Eğer kedi kaybolursa mecbur 4. Dozu da olucam, çünkü kedinin iyi olup olmadığını bilemeceğimizden riske atılmıyor. Açıkçası 3. Ve 4. Doz için endişeliyim, zaten panik atağım var birazda aşının yan etkisiyle anksiyete tavan yaptı geçen gün tansiyonda çıktı. Aranızda kuduz aşısı olan varmı, süreç nasıl geçti neler yaşadınız durumunuz nasıl, yan etkiler yaşadınız mı, süreç bittikden sonra kalıcı etki vs. oldu mu? 3. Dozu oldukdan sonra 4. Dozuda olursam gelişmeleri buraya yazıcam.

Son düzenleme:

Erdem123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
erdem akın
Geçen hafta sokakda beslediğim kediyle oynarken elimi hafif tırmaladı, derim yüzeysel olarak biraz ufak çizdi kanamadı. Isırılma veya tırmalama sonrasında bölgeyi sabunlu suyla bir süre güzelce yıkamanın önemini bildiğim için hemen yıkadım. Sonra biraz araştırma yaptım kedi eğer kuduz ise, tırmalamadan önce partisini yalamışsa, salya tırnaklarına geçiceği için virüs varsa bulaştırabiliyormuş. Gittim kuduz 1. Dozu oldum tetanoz aşım zaten vardı onu olmadım. 2. Dozu da 3 gün sonra oldum, 1. Dozdan sonra hiçbiri yan etki olmadı, 2. Dozu öğlen oldum, gece vakti biraz bu kuduz olayını araştırırken panik yaptım anksiyete panik atağı geçirdim tansiyonum fırladı, 2-3 saate geçti. Şuan iyiyim 3. Dozu olucam, eğer kediye bir şey olmazsa ölmezse 4. Doz yapılmıcakmış gerek yokmuş. Kediyi her zaman gözlemleyemiyorum ama durumu iyi sağlıklı yemek yiyor su içiyor oynuyor. Eğer kedi kaybolursa mecbur 4. Dozu da olucam, çünkü kedinin iyi olup olmadığını bilemeceğimizden riske atılmıyor. Açıkçası 3. Ve 4. Doz için endişeliyim, zaten panik atağım var birazda aşının yan etkisiyle anksiyete tavan yaptı geçen gün tansiyonda çıktı. Aranızda kuduz aşısı olan varmı, süreç nasıl geçti neler yaşadınız durumunuz nasıl, yan etkiler yaşadınız mı, süreç bittikden sonra kalıcı etki vs. oldu mu? 3. Dozu oldukdan sonra 4. Dozuda olursam gelişmeleri buraya yazıcam.
ne yaşıyosun reis

kaan07

80+ Bronze
1.5 sene önce köpek ısırdı diye hastaneye gittik. tetanoz olduğum için onu vurulmadım yaklaşık 1 ay içinde toplam 4 tane kuduz aşısı oldum. Gözlemlediğim yan etkisi olmadı bana.

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Geçen hafta sokakda beslediğim kediyle oynarken elimi hafif tırmaladı, derim yüzeysel olarak biraz ufak çizdi kanamadı. Isırılma veya tırmalama sonrasında bölgeyi sabunlu suyla bir süre güzelce yıkamanın önemini bildiğim için hemen yıkadım. Sonra biraz araştırma yaptım kedi eğer kuduz ise, tırmalamadan önce patisini yalamışsa, salya tırnaklarına geçiceği için virüs varsa bulaştırabiliyormuş. Gittim kuduz 1. Dozu oldum tetanoz aşım zaten vardı onu olmadım. 2. Dozu da 3 gün sonra oldum, 1. Dozdan sonra hiçbiri yan etki olmadı, 2. Dozu öğlen oldum, gece vakti biraz bu kuduz olayını araştırırken panik yaptım anksiyete panik atağı geçirdim tansiyonum fırladı, 2-3 saate geçti. Şuan iyiyim 3. Dozu olucam, eğer kediye bir şey olmazsa ölmezse 4. Doz yapılmıcakmış gerek yokmuş. Kediyi her zaman gözlemleyemiyorum ama durumu iyi sağlıklı yemek yiyor su içiyor oynuyor. Eğer kedi kaybolursa mecbur 4. Dozu da olucam, çünkü kedinin iyi olup olmadığını bilemeceğimizden riske atılmıyor. Açıkçası 3. Ve 4. Doz için endişeliyim, zaten panik atağım var birazda aşının yan etkisiyle anksiyete tavan yaptı geçen gün tansiyonda çıktı. Aranızda kuduz aşısı olan varmı, süreç nasıl geçti neler yaşadınız durumunuz nasıl, yan etkiler yaşadınız mı, süreç bittikden sonra kalıcı etki vs. oldu mu? 3. Dozu oldukdan sonra 4. Dozuda olursam gelişmeleri buraya yazıcam.

Anksiyete krizi böyle bir şey işte. Kediden önce kuduz olma ihtimalini sana dikte edip akıl ve mantığa takla attırır. Aslında üşenmeyip hayvanı 10 gün balkonda ya da benzer bir yerde gözetim altında tutabilseydin daha sakin ve rahat bir hafta geçirebilirdin. Yani hiçbir şey olmayacağını gün gün takip etmiş olurdun. Geçmiş olsun diyelim.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,241
İsim
Mert Can Ergün
4.Doz olucan dostum bende 3.doz oldum sana kim dedi eğer kediye bir şey olmazsa ölmezse 4. Doz yapılmıcakmış gerek yokmuş bunu

hulusi57

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hulusi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4.Doz olucan dostum bende 3.doz oldum sana kim dedi eğer kediye bir şey olmazsa ölmezse 4. Doz yapılmıcakmış gerek yokmuş bunu
Hemşire söyledi, temasdan 10 gün sonra kediye bir şey olmazsa ve ölmezse 11. gün gelip kedinin yasadığını kediye bir şey olmadığını beyan ederek imza atıp aşı sürecini tamamlayabilirsin 4. Dozu olmana gerek yok dedi. Sağlık bakanlığının şemasındada böyle gözüküyor. Kendinize uyan bölümü inceleyin. Yada ben tam anlayamadım, 4. Dozuda olucam zaten kafama takarım anksiyete yaparım yine giderim olurum içim rahat eder.

Ekler

• images.png
    images.png
    48.2 KB · Hit: 5

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,241
İsim
Mert Can Ergün
Hemşire söyledi, temasdan 10 gün sonra kediye bir şey olmazsa ve ölmezse 11. gün gelip kedinin yasadığını kediye bir şey olmadığını beyan ederek imza atıp aşı sürecini tamamlayabilirsin 4. Dozu olmana gerek yok dedi. Sağlık bakanlığının şemasındada böyle gözüküyor. Kendinize uyan bölümü inceleyin. Yada ben tam anlayamadım, 4. Dozuda olucam zaten kafama takarım anksiyete yaparım yine giderim olurum içim rahat eder.
Bana öyle bir şey söylenmedi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,680
Üyeler
158,164
Son üye
kauchi
Top Bottom