Neler Yeni

Kuduz aşısı olmalı mıyım?(Gidip Oldum)

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Cahit Cihan
Dostlar selamlar. Bugün sokakta bir kedi gördüm oturuyordu kendini temizliyordu. Seveyim dedim gittim başını okşadım. İlk 3 4 saniye bir şey yapmadı sonra bir anda tırmık attı kerata. Ani refleksle kolumu çektiğim için çok küçük bir yara izi oldu ama kan aktı biraz. Öncesinde de kendini yaladığı için tırnağında salya olabilir. Kuduz gibi durmuyordu ama internette çok korkunç şeyler okudum ilk 72 saatte yaptırmazsak daha yapacak hiçbir şey kalmıyormuş. Sizce ne yapmalıyım b#ku b#kuna gitmeyeyim şimdi🤣
Açılın Ben Doktorum Edası ile Birlikte Herkese Selam Kanka Kötüye bir şey Olmaz Lafı ile Yola Çıkarsak Sana bir şey Olmaz Rahat Ol Çünkü Kimse İyi Değil .) Hala Yaşamalarının Sebebide Bu Yorumları Okurken Hepsinin Başına Gelmiş Ama Ölmemişler İşte Neyse Git Önce Bir Alkolle Temizle Mümkünse Zehir Akıtıyormuş Gibi Kanında Aksın Azcık Ardından Tekrar Alkolle Temizle Yıka Sar Ve Hastaneye Git :) Dediklerimden Emin Olman İçin Doktor Raporu Şart Sana :D Geçmiş Olsun Sağlıklı Günler Dileriz.

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kedide kuduz olma ihtimali ve bu ihtimali taşıyan kedinin seni tırmalaması sonucu hastalık bulaşması durumu için bedeviyi oynamak gerekiyor ama yine de içini rahatlatmak adına görün derim.

Faoflame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Ahmet
Açılın Ben Doktorum Edası ile Birlikte Herkese Selam Kanka Kötüye bir şey Olmaz Lafı ile Yola Çıkarsak Sana bir şey Olmaz Rahat Ol Çünkü Kimse İyi Değil .) Hala Yaşamalarının Sebebide Bu Yorumları Okurken Hepsinin Başına Gelmiş Ama Ölmemişler İşte Neyse Git Önce Bir Alkolle Temizle Mümkünse Zehir Akıtıyormuş Gibi Kanında Aksın Azcık Ardından Tekrar Alkolle Temizle Yıka Sar Ve Hastaneye Git :) Dediklerimden Emin Olman İçin Doktor Raporu Şart Sana :D Geçmiş Olsun Sağlıklı Günler Dileriz.
Gerçekten öyle. Keşke ilk kanadığı zaman yapabilseydim temizleme işini ama çok sonra yapabildim. Teşekkür ederim bugün gidip aşı olacağım. Zaten yoksa bile en azından bir süre korumam olur daha rahat mıncıklarım zibidileri🤣

Maethril_

80+ Bronze
Bi git görün hocam bence kaybedeceğin 2,3 saat olur anca.

UmutG48

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Umut Göncü
Kanadıktan 1 saat sonra temizleme imkanım oldu. Yani eğer bulaştıysa virüs vücudu 3 4 kere gezmiştir bile🤣Olmaya karar verdim bugün sağlık ocağına gideceğim. Umarım yan etki yapmaz.
112 ara yardım iste yardıma gelirler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hastane kaç km uzaklıkta

Faoflame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Ahmet
Arkadaşlar gittim vuruldum. Tetanoz aşısını da 5 yıldan daha fazla süre önce olduğum için tetanoz da yaptılar. Kedi tırmaladı diyince sorgusuz sualsiz direkt gönderdiler aşıya. Yapmakta kararsız kalanlar varsa yaptırsın hiç hissedilmiyor bile.

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Murat Gündoğdu
Arkadaşlar gittim vuruldum. Tetanoz aşısını da 5 yıldan daha fazla süre önce olduğum için tetanoz da yaptılar. Kedi tırmaladı diyince sorgusuz sualsiz direkt gönderdiler aşıya. Yapmakta kararsız kalanlar varsa yaptırsın hiç hissedilmiyor bile.
ücret ödedin mi hocam, ödediysen ne kadar? Eczanede çalışmıştım 3 sene öncesine kadar, aşılar pahalıydı bizde.

ücret ödedin mi hocam, ödediysen ne kadar? Eczanede çalışmıştım 3 sene öncesine kadar, aşılar pahalıydı bizde.
geçmiş olsun ayriyeten.

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Geçmiş olsun. Kediyi de takibe alaydın. Her zaman görebileceğin bir yerde mi?

Faoflame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Ahmet

geçmiş olsun ayriyeten.
Yok para almadılar hocam. Aşı kartı verdiler çıkarken 3 kere daha olacağım belli günlerde.

Geçmiş olsun. Kediyi de takibe alaydın. Her zaman görebileceğin bir yerde mi?
Maalesef takip edebileceğim bir yerde değildi.

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yok para almadılar hocam. Aşı kartı verdiler çıkarken 3 kere daha olacağım belli günlerde.

Maalesef takip edebileceğim bir yerde değildi.
Diğer dozlara gerek bile kalmayabilirdi o yüzden. Neyse, bir kaybınız olmaz sonuçta. Geçmiş olsun tekrar.

Hypc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
İbrâhim Halil
Ülkede kuduz vakası olduğu için aşı vurularak en iyisini yapmışsın. Milyonda 1 ihtimal olsa da, bulaş sonrası çok feci bir ölüm şekli olduğu için riske atılacak bir şey değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
929,324
Üyeler
145,370
Son üye
Haykos
Top Bottom