Neler Yeni

Yardım kule tipi soğutucu takamıyorum

veysel762

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
veysel Uçan
IMG-20240120-WA0001.jpg

Arkadaşlar herkese merhabalar İşlemcim ryzen 5 5600 stok fanla kullanıyordum ve yeni kule tipi soğutucu aldım montajını yapamıyorum fotoğraftakı aparatı işlemciye yerleştiremiyorum sığmıyor. Anakartım b450 dünden beri kafayı bozdum bunu yapacam diye ama olmuyor.

noyan123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
noyanz12
Soğutucunun modeli nedir.

Pala

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Pala
aga o elindeki şeyler intel aparatı senin anakartın amd
Mesaj otomatik birleştirildi:

öyle takmayı deneme noramdle anakartına arkasında fan braketi olur internetten bak kuruulum videoları izle anlarsın

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Cefika
Hocam fotoğrafı daha net şekilde parçaları göreceğimiz şekilde atarsan yardımcı olabiliriz bir de aldığın kule tipi modeli nedir? Elindeki sağdaki parça intel için olan parçalara benziyor.

veysel762

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
veysel Uçan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutucunun modeli nedir.
freezer pro hd120

aga o elindeki şeyler intel aparatı senin anakartın amd

öyle takmayı deneme noramdle anakartına arkasında fan braketi olur internetten bak kuruulum videoları izle anlarsın
aga 2 tane geldi birisi amd diğeri İntel diyorlar ama 2 side denedim sıgmıyor pcyi kutuya koydum yarın bilgisayarcıya götürücem bu gidisle

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Cefika
freezer pro hd120

aga 2 tane geldi birisi amd diğeri İntel diyorlar ama 2 side denedim sıgmıyor pcyi kutuya koydum yarın bilgisayarcıya götürücem bu gidisle
AM4 destekliyor tüm parçaların tek tek gözüktüğü net bir fotoğraf atarsan yardımcı olalım hangi parçalar kullanman gerektiğini söyleyelim. Yarın pazar bilgisayarcılar açık olmayabilir.

veysel762

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
veysel Uçan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam fotoğrafı daha net şekilde parçaları göreceğimiz şekilde atarsan yardımcı olabiliriz bir de aldığın kule tipi modeli nedir? Elindeki sağdaki parça intel için olan parçalara benziyor.
gametech freezer pro hd120 her şeyi denedim dün 2 saat uğraştım bel fıtığı oldum resmen ama yok olmadı bende pcyi kutuya koydum yarın bilgisayarcıya götürmeyi düşünüyorum

AM4 destekliyor tüm parçaların tek tek gözüktüğü net bir fotoğraf atarsan yardımcı olalım hangi parçalar kullanman gerektiğini söyleyelim. Yarın pazar bilgisayarcılar açık olmayabilir.
herşeyi kutuya koydum şimdi cıkarıp atacağım inşallah çözeriz

soğutucunun icindeki parçalar

Ekler

• 17057740502553444388918283570587.jpg
    17057740502553444388918283570587.jpg
    3.7 MB · Hit: 23
Son düzenleme:

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Cefika
Kırmızı ile işaretli parçayı kasanın arka kapağını açıp anakartın arkasına geçiriyorsun delikleri denk gelecek şekilde
Mavi ile işaretli parçayı da anakartın ön kısmından deliklere karşılık gelecek şekilde üstten geçiriyorsun.
Yeşil ile işaretli vidalar ile de o plastik parçayı oraya sabitliyorsun iyice.
Sonrasında da fanın kendisini geçiriyorsun üstüne o kadar.

1705776453316.png

ysuflix

80+ Gold
Kırmızı ile işaretli parçayı kasanın arka kapağını açıp anakartın arkasına geçiriyorsun delikleri denk gelecek şekilde
Mavi ile işaretli parçayı da anakartın ön kısmından deliklere karşılık gelecek şekilde üstten geçiriyorsun.

Alıntıyı görüntüle
Mavi parça kullamılmıyor.

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Cefika

ysuflix

80+ Gold
Açık mavi 2 braket, soldaki siyah dikdörtgen plaka ve 4 adet çelik renkli vida. Dikdörtgen plakayı anakartın arkasından tut, 2 açık mavi parçayı anakartın üstünden tak vida ile vidala. Soğutucunun klipslerini mavi parçaların çıkıntılarına bastırarak oturt.

Kule tipi fanı görmediğimden kıstırmalı fanı geçmeli olarak düşündüm snowman t6 gibi. Eğer vidali ise kullanılmıyordur.
Vidalı veya kıstırmalı farketmez. Plaka dikdörtgen mavi ile işaretledişinin delikleri kare denk geliyor. Fizik kurallarına uymuyo zaten.

veysel762

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
veysel Uçan

Alıntıyı görüntüle
hocam sosyal medya hesabınız varmı instagram verseniz detaylı konuşsak

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Cefika
Açık mavi 2 braket, soldaki siyah dikdörtgen plaka ve 4 adet çelik renkli vida. Dikdörtgen plakayı anakartın arkasından tut, 2 açık mavi parçayı anakartın üstünden tak vida ile vidala. Soğutucunun klipslerini mavi parçaların çıkıntılarına bastırarak oturt.

Vidalı veya kıstırmalı farketmez. Plaka dikdörtgen mavi ile işaretledişinin delikleri kare denk geliyor. Fizik kurallarına uymuyo zaten.
Açık maviyi görmemişim. Şimdi görüp dikkat ettim

hocam sosyal medya hesabınız varmı instagram verseniz detaylı konuşsak
@ysuflix hocamın dediği gibi olacak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,054
Üyeler
140,755
Son üye