Neler Yeni

Kutusuz işlemci alnır mı ?

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Hızlı montaj yapmak için ve stokları daha kolay yenilemek için kutusuz işlemci kullanıyor çoğu firma. Tray veya MPK olarak geçer. Normal işlemciden hiçbir farkı yoktur. Hatta kutulu işlemcilere göre biraz daha ucuz oluyor. Hiçbir farkı yok. Sadece kutu yok.

Erik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Ahmet Karpat
r3 3200g almıştım ben. Pinler bayağı sağlam. Özel olarak kuvvet gerekiyor yamulması için :)
Athlon serisi bir işlemcim vardı. Soğutucuya yapışmıstı ayırırken elimin çarpması sebebiyle 4 pin yamuldu.

Kapatılmış Hesap

80+ Bronze
Athlon serisi bir işlemcim vardı. Soğutucuya yapışmıstı ayırırken elimin çarpması sebebiyle 4 pin yamuldu.
Athlonu bilmem ama benim işlemcimin pinlerinin yamulması için 1.5m'den taş zemine ilk pin temas edecek şekilde düşmesi lazım. Dik düşse bile yamulmaz öyle diyeyim. Ya da yerdeyken pin aşağı bakarken üstüne çıkmam gerekli.

Erik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Ahmet Karpat
Athlonu bilmem ama benim işlemcimin pinlerinin yamulması için 1.5m'den taş zemine ilk pin temas edecek şekilde düşmesi lazım. Dik düşse bile yamulmaz öyle diyeyim. Ya da yerdeyken pin aşağı bakarken üstüne çıkmam gerekli.
Sondaki üste çıkma abartma olmuş ama işlemciler donanım açısından en sağlam parçalardan biridir orası doğru.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Ryzen işlemcilerde pin şeklinde ya ondan korkuyorum herhangi bir sıkıntı çıkar mı diye sormak istedim.
Sıkıntı olmaz. Üretici firma kargo masraflarını düşürmek için kutusuz gönderiyor. Satıcı da sana kutuya (orijinal kutu değil) koyup gönderiyor.

Top Bottom