Neler Yeni

KYK Burs/Kredisi 2000 TL oldu

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,282
İsim
bilo
Discord
b1l0
katılmıyorum. 20 yıllık süreçte doların enflasyonuna bakılmasa bile korkunç bir düşüş var. enflasyona bakılsa mevzu dahada kötü.

hadi 20 yıllık sürece değil 2 yıllık sürece bakalım. bu yıl 3.sınıfım. iki yıl önce kyk kredi alan arkadaşlarımın geçinmesiyle şuanda geçinmeleri arasında dağlar kadar fark var. dışarda vakit geçirirken yediğimizden içtiğimizden bile fark net bir şekilde ortaya çıkıyor.

yurt mevzusuna girmiyorum bile. fiyat sabitte yemek kalitesinden tut odadaki öğrenci sayısına kadar her şey tepetakla olmuş halde.
İki yıllık önce yurt 450, burs 850 idi.
Şimdi yurt 570 burs 2k oldu.
İki yıl önce cebime kalan 400 ile şimdiki 1.4k arasında çok da bir fark yok hatta artısı bile var bana göre.
Yurt fiyatlarına zam gelmeyeceğini sanıyorsan yanılıyorsun. Eli kulağındadır. Yurt fiyatları sabit kalsa bile yemeklere zam getirirler. Ben son yılımda 800 TL bursla hem vücut geliştirme için bütçe ayırıyordum. Yol paramı karşılıyordum. Ekstra şeylere de param kalıyordu. Ama şuan bu bursla bunlardan sadece bazılarını yapabilirsin.
Yurda zam gelmez, yemek sistemi değişti zaten zamlık bir durumu yok. Yurt, ulaşım, telefon masrafını çıkardığımda yeni bursa göre 1k cepte kalıyor şahsen, idare edilebileceği düşüncesindeyim.
Aynı fiyatta mı? 2 sene önceki fiyatta kalan herhangi bir ürün olduğunu bile düşünmüyorum. Her şeyin fiyatı misliyle artmış durumdayken, bu kadar az olması öğrenciler için kötü bir durum..
Yukarda söyledim zaten iki yıllık süreçte yurt ücreti 450den 570 oldu, bursu ise 850den 2000 oldu.
.
.
.
Devlet zaten kykyı temel ihtiyaçlar için veriyor, kyk bursu ile güllük gülistanlık yaşama beklentisi bu ekonomide fazla hayale kapılmak oluyor. Bursu hesaplarken de eminim yurt ücretlerine de bakıyorlardır, dediğim gibi onlar da çok yükselmemişken bence bu yapılan zam gayet tatmin edici.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,959
Üyeler
141,374
Son üye
Luzz
Top Bottom