Neler Yeni

KYK yurt çıkma ihtimali

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yasin Yazlı
İyi akşamlar ben %50 burs ile üniye gidicem bana istanbulda kyk yurt çıkma ihtimali varmı neye bakıyor neye göre alım yapıyorlar özele giden kişiye yurt çıkarmı

Pukiina

80+ Bronze
İyi akşamlar ben %50 burs ile üniye gidicem bana istanbulda kyk yurt çıkma ihtimali varmı neye bakıyor neye göre alım yapıyorlar özele giden kişiye yurt çıkarmı
Hocam buradaki sınıflandırma tahmini olarak sanırım öğrencinin ekonomik ihtiyacı ailenin gelir durumu vs bakılarak sıraya sokulup ona göre veriliyor diye biliyoruz. Hani neye göre veriliyor net belli değil ama genellikle bu şekilde olduğuna dair söylenti oluyordu

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yasin Yazlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam buradaki sınıflandırma tahmini olarak sanırım öğrencinin ekonomik ihtiyacı ailenin gelir durumu vs bakılarak sıraya sokulup ona göre veriliyor diye biliyoruz. Hani neye göre veriliyor net belli değil ama genellikle bu şekilde olduğuna dair söylenti oluyordu
hocam evde 6 kişiyiz annanem ile babam emekli serbest meslek çıkmama gibi bi ihtimali varsa benim için sıkıntı olur özel yurt kalma ihtimali düşük

Pukiina

80+ Bronze
hocam evde 6 kişiyiz annanem ile babam emekli serbest meslek çıkmama gibi bi ihtimali varsa benim için sıkıntı olur özel yurt kalma ihtimali düşük
Hocam inşallah çıkar. Şöyle diyim ben geçen yıl kazandım üniversiteyi. Bursa başvurdum o zaman kardeşim de tıp 5'di. Burs olayında evde 1 kişi çalıştığı halde ona da kredi çıkmıştı geçen yıl bana da çıkmıştı. Yani biraz neye göre verdikleri sıkıntı. Bakanlığı arayıp oradan öğrenebilirsiniz

eneskaya6

80+ Silver
iki maas gelmesi sorun yaratabilir. gerçekten cok sacma bir şekilde cıkıyor hic tahmin edemezsin. ona güvenerek iş yapma. kyk yurdu cıkmadigi takdirde baska turlu kalamayacaksan ona güvenme. ama yari zamanli calisarak yurt masrafini cıkarmayı düşünebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yasin Yazlı
iki maas gelmesi sorun yaratabilir. gerçekten cok sacma bir şekilde cıkıyor hic tahmin edemezsin. ona güvenerek iş yapma. kyk yurdu cıkmadigi takdirde baska turlu kalamayacaksan ona güvenme. ama yari zamanli calisarak yurt masrafini cıkarmayı düşünebilirsin
akraba var ama okula 20 km uzaklıkta kyk çıkması benim için önemli ondan bende tam güvenemiyorum 2 kişiye sordum çıkmaya bilir dediler

eneskaya6

80+ Silver
akraba var ama okula 20 km uzaklıkta kyk çıkması benim için önemli ondan bende tam güvenemiyorum 2 kişiye sordum çıkmaya bilir dediler
hangi okulu düşünüyorsun akrabaların nerde. istanbulda 20km cok sorun değil eğer toplu tasitlarin yanindaysa

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yasin Yazlı
hangi okulu düşünüyorsun akrabaların nerde. istanbulda 20km cok sorun değil eğer toplu tasitlarin yanindaysa
1722796797395.png

şöyle bi uzaklık var akraba evi ümraniye

eneskaya6

80+ Silver
Alıntıyı görüntüle
şöyle bi uzaklık var akraba evi ümraniye
otobus direk gidiyor oradan. zorlu center da birakiyor 5dk yürüme mesafesi. ya da m5 metrosuna binip altunizade de ineceksin sonra karsiya giden 1-2 otobus var onlara binecen. yol en az 1 saat sürer haberin olsun. trafik olunca bir bucuk saat civari olabilir. akrabanda kalabileceksen o yol dert degil çekilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yasin Yazlı
otobus direk gidiyor oradan. zorlu center da birakiyor 5dk yürüme mesafesi. ya da m5 metrosuna binip altunizade de ineceksin sonra karsiya giden 1-2 otobus var onlara binecen. yol en az 1 saat sürer haberin olsun. trafik olunca bir bucuk saat civari olabilir. akrabanda kalabileceksen o yol dert degil çekilir
mesafe sıkıntı degil de kyk çıkarsa daha iyi olur benim için pek akrabanın yanında kalasım gelmiyor 2 yıl bakalım ne yapıcaz bi arkadaşta benim gibi ona çıkmıştı geçen sene onun tanıdıgı bi arkadaşının durumu çok iyi geliri ona yurt ve burs çıktı diyordu şans işi bu

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,733
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
Geçtiğimiz sene çok büyük oranda çıktı. Yeni açılan yurtlar oldu ve oralara doldurdular öğrencileri. Avcılar'da açılan 3000 erkek + 3000 kız kapasiteli yurttaydım ben de. Şansıma üniversitem Küçükçekmece'deydi de işime geldi ama Boğaziçi kazanan arkadaşıma da Avcılar'daki yurt çıktı. Konuma bakmadan yerleştiriyorlar ama çıkıyor ya. Avcılar'daki yurtta bayağı boş yer de vardı, odalar 6 kişilikti ama biz 3 kişiydik. Bu sene de zor olmaz diye düşünüyorum.

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet
arkadaşlar başıma kaynar sular döküldü görünce
annem geçen sene ücretli öğretmenlik yaptı ve o sırada eve kısmen çift maaş girmiş oluyordu annemin sigortası yattı
şuan tekrar yapacak gibi,engel olur mu?

Mert

80+ Silver
Özel yurda verecek param yokken yedeklere kalmıştım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,208
Üyeler
157,343
Son üye
atosupp
Top Bottom