Neler Yeni

Yardım Laptop alma sorunsalı, öneriler. [Mühendislik ve oyun için]

Lejoodra1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Sacit
Bu yıl elektrik-elektronik mühendisliği bölümüne kayıt yaptırdım ve elimdeki laptobun da 10 yıllık olması(3gb ram vesaire...) nedeniyle artık bir bilgisayar aldırmam gerektiğine karar verdim. Mühendislikten dolayı laptop düşünüyordum aslında ama almışken güzel bir şey olsun beni yine 5-10 yıl götürsün istiyordum(misal 10. nesil işlemci,16 ram vb olsun yıllarca rahat edeyim demiştim). Aylardır araştırıyorum ancak bir türlü nasip olmadı, ardı ardına gelen zamlar da cabası. Artık ne yapacağımı cidden bilmiyorum, oyun oynamak da istiyorum, derdim sadece mühendislikte iş görsün değil. Mesela Tulpar a bakmıştım monsterin ancak önce stok bitti sonra zam geldi alamadım, hp ler zaten 2-3bin tl koydu üzerine en az. Şimdi GameGaraj ın Fenix laptobuna bakıyordum ancak o da neredeyse 14000 TL ediyor. E hal böyle olunca herkes bir bilgisayara o kadar para verilir mi, yazık günah tepkileri veriyor. Şöyle bir ihtimal de var, mesela 13-14 e güzel bir laptop almak yerine; oyun için masaüstü, mühendislik için de orta seviye bir laptop alsam daha mı mantıklı olur, önerdiğiniz bilgisayarlar var mı, indirim olur mu (mesela black friday beklemeli miyim) vesaire.......

Bana bir akıl verin nolur, aylar oldu çünkü artık işin içinden çıkamıyorum. Lan bu bilgisayar 9 du ne ara 12 olmuş diyorum mesela, öyle olunca da hevesim kaçıyor. Bana bir şeyler önerirseniz alıp kurtulayım artık :/
Şimdiden herkese çok teşekkürler.

AboveShaft

80+ Bronze
Bu yıl elektrik-elektronik mühendisliği bölümüne kayıt yaptırdım ve elimdeki laptobun da 10 yıllık olması(3gb ram vesaire...) nedeniyle artık bir bilgisayar aldırmam gerektiğine karar verdim. Mühendislikten dolayı laptop düşünüyordum aslında ama almışken güzel bir şey olsun beni yine 5-10 yıl götürsün istiyordum(misal 10. nesil işlemci,16 ram vb olsun yıllarca rahat edeyim demiştim). Aylardır araştırıyorum ancak bir türlü nasip olmadı, ardı ardına gelen zamlar da cabası. Artık ne yapacağımı cidden bilmiyorum, oyun oynamak da istiyorum, derdim sadece mühendislikte iş görsün değil. Mesela Tulpar a bakmıştım monsterin ancak önce stok bitti sonra zam geldi alamadım, hp ler zaten 2-3bin TL koydu üzerine en az. Şimdi GameGaraj ın Fenix laptobuna bakıyordum ancak o da neredeyse 14000 TL ediyor. E hal böyle olunca herkes bir bilgisayara o kadar para verilir mi, yazık günah tepkileri veriyor. Şöyle bir ihtimal de var, mesela 13-14 e güzel bir laptop almak yerine; oyun için masaüstü, mühendislik için de orta seviye bir laptop alsam daha mı mantıklı olur, önerdiğiniz bilgisayarlar var mı, indirim olur mu (mesela black friday beklemeli miyim) vesaire.......

Bana bir akıl verin nolur, aylar oldu çünkü artık işin içinden çıkamıyorum. Lan bu bilgisayar 9 du ne ara 12 olmuş diyorum mesela, öyle olunca da hevesim kaçıyor. Bana bir şeyler önerirseniz alıp kurtulayım artık :/
Şimdiden herkese çok teşekkürler.
Bütçen kaç tl ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,695
Üyeler
158,168
Son üye
féarless00
Top Bottom