Neler Yeni

Laptop an fps düşüşü

zeplin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
zeplin
Merhaba öncelikle herkese iyi akşamlar bilgisayarım Acer swift 3 ryzen 3 olan model fakat valorantta vsync kapalıyken 80 FPS leri falan görüyordum yırtılmalar olduğu için kapattım sabit 60 fpsten bir anda 30 a falan düşüyor sebebini bir türlü anlayamadım birde ekran kartımı CPU Z den baktığımda Radeon Hd graphic diyor fakat YouTube da bir kaç videoda Vega 5 diyor yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler herkese.

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Oyunlar Driver Problemleri
Merhaba öncelikle herkese iyi akşamlar bilgisayarım Acer swift 3 ryzen 3 olan model fakat valorantta vsync kapalıyken 80 FPS leri falan görüyordum yırtılmalar olduğu için kapattım sabit 60 fpsten bir anda 30 a falan düşüyor sebebini bir türlü anlayamadım birde ekran kartımı CPU Z den baktığımda Radeon Hd graphic diyor fakat YouTube da bir kaç videoda Vega 5 diyor yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler herkese.
radeon hd graphic ile vega aynı diyebiliriz işlemciniz apu yani ekran kartı işlemciyle bütün ve vsync açınca droplar olması normal diyebiliriz yırtılmayı önlemek için sürekli kart kendini o fps yi vermeye zorluyor

zeplin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
zeplin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
radeon hd graphic ile vega aynı diyebiliriz işlemciniz apu yani ekran kartı işlemciyle bütün ve vsync açınca droplar olması normal diyebiliriz yırtılmayı önlemek için sürekli kart kendini o fps yi vermeye zorluyor
Fakat aniden 20-30 Lara kadar düşmesi sizce normalmi bu arada ısı değerleri 70 derece

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Oyunlar Driver Problemleri
Fakat aniden 20-30 Lara kadar düşmesi sizce normalmi
şu yaşıma kadar en gereksiz gördüğüm ayar vsync di dediğim gibi tam olarak olayını yıllardır çözemedim ama gereksiz bir ayar yırtılmayla oynayıp tam verim almak en iyisi ya da oyun içinden vsync yerine fps sabitlemeyi açın 60 a sabitleyin valorantta vsync olmadan ayarlardan yapılabilir fps sabitleme
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fakat aniden 20-30 Lara kadar düşmesi sizce normalmi bu arada ısı değerleri 70 derece
düşündüğüm kadarıyla ekranın 60Hz o yüzden 60 fps üstünde yırtılmalar normal fpsyi 60 a sabitle vsync açmadan ayarlardan

Top Bottom