Neler Yeni

Yardım Laptop Cpu Sıcaklığı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Kuru
Merhabalar casper excalibur 870 rtx 4060 intel i5-12450h 32g ram laptopumun özellikleri, sorunum işlemci ile alakalı oyun fark etmeksizin 90-99 derece arası işlemci sıcaklığını görüyorum denediğim çözümleri sıralayacağım
-Undervolt ve işlemci güç ayarlarından turbo boostu kapatmak: işe yaradı fakat çok performans düşüşü yaşadım masaüstünde bile takılmalar yavaş çalışmalar oldu
-Maksimum işlemci kullanımını yüzde 80-90 arasında çekmek: sıcaklıklarda bir değişiklik olmadı
-Bakım ve termal macun yenilemesi: 2 hafta önce yapıldı bir değişiklik olmadı ayrıca 6 ayda bir düzenli olarak bakımları serviste yapıldı
-Laptop soğutucusu var ve konumu hava alabileceği bir şekilde
-Tüm sürücüler güncel, güncellemeleri kaldırıp denendiğide oldu
-Sıfırdan windows yüklendi
-Güç ayarlarında ki bütün ayarlar denendi
Ürünü alalı bir sene olmadı, servise iki üç kez mail yolladım fakat bana cevapları:Cpu için kabul edilen max sıcaklık değeri 97 derecedir. Kullanıcının klavyede hissettiği max değer 55 civarı olabilir. Bu değerler kullanım kılavuzunda belirtilen standart kullanım ve bakım şartlarında gerçekleşmesi beklenen yaklaşık değerlerdir. Bu şekilde oldu. Sıcaklığa rağmen voltaj düşüşü veya fps düşüşü kapanma olmuyor fakat dün bir deneme yaptığımda God of warı eskiden çok rahat 60 fpsin üstünde oynarken bu sefer 40-50lere ara ara düştüğünü görmeye başladım.

Shourd

80+ Silver
Merhabalar casper excalibur 870 rtx 4060 intel i5-12450h 32g ram laptopumun özellikleri, sorunum işlemci ile alakalı oyun fark etmeksizin 90-99 derece arası işlemci sıcaklığını görüyorum denediğim çözümleri sıralayacağım
-Undervolt ve işlemci güç ayarlarından turbo boostu kapatmak: işe yaradı fakat çok performans düşüşü yaşadım masaüstünde bile takılmalar yavaş çalışmalar oldu
-Maksimum işlemci kullanımını yüzde 80-90 arasında çekmek: sıcaklıklarda bir değişiklik olmadı
-Bakım ve termal macun yenilemesi: 2 hafta önce yapıldı bir değişiklik olmadı ayrıca 6 ayda bir düzenli olarak bakımları serviste yapıldı
Ürünü alalı bir sene olmadı, servise iki üç kez mail yolladım fakat bana cevapları:Cpu için kabul edilen max sıcaklık değeri 97 derecedir. Kullanıcının klavyede hissettiği max değer 55 civarı olabilir. Bu değerler kullanım kılavuzunda belirtilen standart kullanım ve bakım şartlarında gerçekleşmesi beklenen yaklaşık değerlerdir. Bu şekilde oldu. Sıcaklığa rağmen voltaj düşüşü veya fps düşüşü kapanma olmuyor fakat dün bir deneme yaptığımda God of warı eskiden çok rahat 60 fpsin üstünde oynarken bu sefer 40-50lere ara ara düştüğünü görmeye başladım.
bendede aynı sorun var bu sorun yüzünden oyun oynamıyorum artık aşırı ısınıyor daha 1-2 ay önce bakıma yolladığım halde böyle oyunlara giriyorum fps drop yiyorum sıcaklardan

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Kuru
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bendede aynı sorun var bu sorun yüzünden oyun oynamıyorum artık aşırı ısınıyor daha 1-2 ay önce bakıma yolladığım halde böyle oyunlara giriyorum fps drop yiyorum sıcaklardan
Bir çözüm de bulunmuyor nerdeyse tüm çözümleri denedim

Syjne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Barış Şen
Ürünü alalı bir sene olmadı, servise iki üç kez mail yolladım fakat bana cevapları:Cpu için kabul edilen max sıcaklık değeri 97 derecedir. Kullanıcının klavyede hissettiği max değer 55 civarı olabilir. Bu değerler kullanım kılavuzunda belirtilen standart kullanım ve bakım şartlarında gerçekleşmesi beklenen yaklaşık değerlerdir. Bu şekilde oldu. Sıcaklığa rağmen voltaj düşüşü veya fps düşüşü kapanma olmuyor fakat dün bir deneme yaptığımda God of warı eskiden çok rahat 60 fpsin üstünde oynarken bu sefer 40-50lere ara ara düştüğünü görmeye

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet sunal
oynadığın oyun işlemciyi ağırlıklı olarak kullanmıyorsa işlemcinin turbo boost unu kapatmak yerine işlemcine limit koymayı deneyebilirsin. İşlemciler ne kadar watt çekerse o kadar ısınıyor. Ama özellikle h ve hx model intel işlemciler bu wattı kendisi pek düzgün ayarlayamıyor.
güzel bir örnek
Mesaj otomatik birleştirildi:

videoda 30 watt koyuyor ama control neredeyse tamamen ekran kartı odaklı bir oyun siz 45 50 watt civarı bir limit koyabilirsiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,639
Üyeler
153,419
Son üye
rowia
Top Bottom