Neler Yeni

Laptop ekran gelmeme sorunu. Yardım lütfen.

uuuuuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Uğur
Packard Bell Easynote laptobum çalışıyor fakat ekran gelmiyor. Hdmi ile tv'den de görüntü alamıyorum. Ne yapmalıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Tolga Yalçın
BIOS ekranını görüyor musun? Yoksa ekran hiç mi gelmiyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Tolga Yalçın
Maalesef ekran hiç gelmiyor. Hatta hafif aydınlık bile olmuyor simsiyah.
Dizüstü bilgisayarlar hakkında çok fazla bilgim yok, eğer masaüstü olsa bir kaç çözüm denemesi söyleyebilirdim. Ancak ekran gelmeme problemi genel olarak ram ve ekran kartından kaynaklı oluyor.

Jaws

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Emre Şimşek
Instagram
emresmskk
Steam
Jexansx
Ram'leri çıkar sil geri tak %50 ihtimalle düzelir.

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
Packard Bell Easynote laptobum çalışıyor fakat ekran gelmiyor. Hdmi ile tv'den de görüntü alamıyorum. Ne yapmalıyım?
Kardeşim bende de olmuştu o laptopun ekranını kapatmaktam oluyo direk aşağı indirip yani YouTube dan izleyip yapmıştım ben YouTube'a diysh ekran sorunu yaz boyle güç tuşuna basmalı batarya çıkartmalı bişeydi

Jeadness

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Furkan Dinçer
Eski bir RAM varsa eski ramleri tak. çalışırsa ram larde sorun vardır. bütün ram lerinin uçlarını silgi yardımıyla sil, ram lerin oturduğundan emin ol. olmazsa ekran kartında sıkıntı vardır. bende laptop kullanıyorum ama sadece masaüstü ler için çözüm buluyorum laptop donanımlardan anlamam. yakındaki bir tamircciye veya teknik servise verebilirsin bilgisayarını.

Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Mert Eren Bilgin
Instagram
merte.bilgin2
Steam
DeltaComparation
Facebook
belirsiz.belirsiz.758
Ekran ve anakart arasındaki kablo çıkmış olabilir

uuuuuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Uğur
Cevaplarınız için teşekkür ederim söylediğiniz tüm testleri yaptım hatta chipleri ısıtmayı bile denedim fakat maalesef görüntü yok. 😔😔

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
bataryayı çıkar 20 saniye güç tuşuna basılı tut sonra açmaya çalış yine olmassa anakartta problem olabilir bu hatayı yapmadan önce evinizde böyle elektrik kesilmesi falan oldumu anakartı bozmuş olabilir

berkay SİCİMLİ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
BERKAY SİCİMLİ
knk benim masaüstüdende öyleydi ama bende bios geliyordu hardddsik arızalı cıktı sende büyük ihtimal ekran kartı gg dir

Top Bottom