Neler Yeni

Laptop fan temizliğini nasıl yapabilirim ?

DoğukanYzc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Doğukan
Arkadaşlar hp omen laptop kullanıyorum. Teknik desteği aradım. Garantimin bittiğini ve fan temizliği ile termal macun yenilenmesinin yapılmasını söyledim. Fiyat teklif ettiler 3500 TL dediler. Kendim temizlemek istiyorum. Tozlarını vs nasıl alabilirim ? İşlemci termal macun yenilemesini nasıl yapabilirim ?

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,083
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji
Hocam kasanın vidalarını sökün açın sonrasında soğutucu bloğu kaldırarak temizleyebilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Youtube'dan bakarak da yapabilirsiniz fazla zor bir işlem değil.

DoğukanYzc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Doğukan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam kasanın vidalarını sökün açın sonrasında soğutucu bloğu kaldırarak temizleyebilirsiniz
peki macun olarak arctic mx4 mü sıkayım yoksa farklı bir öneriniz var mı ?

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,513
İsim
ismail
Laptopun marka modelini yaz youtube a. Adım adım kasanı açarak temizle.Macunu yenile.İşlemlerin tam tersini yaparak kasayı topla.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
700
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Arkadaşlar hp omen laptop kullanıyorum. Teknik desteği aradım. Garantimin bittiğini ve fan temizliği ile termal macun yenilenmesinin yapılmasını söyledim. Fiyat teklif ettiler 3500 TL dediler. Kendim temizlemek istiyorum. Tozlarını vs nasıl alabilirim ? İşlemci termal macun yenilemesini nasıl yapabilirim ?
3500₺ mı :D haftada 5 6 kişi şunu kabul etse ne güzel .d

yenigeldim

80+ Silver
Tarihteki ilk bilgisayar temizleyen sen değilsin. YouTube a laptop temizleme ve macun değişimi yazsan binlerce video çıkacak. Buradaki yazılardan ne bekliyorsun ki

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,083
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji

DoğukanYzc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Doğukan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tarihteki ilk bilgisayar temizleyen sen değilsin. YouTube a laptop temizleme ve macun değişimi yazsan binlerce video çıkacak. Buradaki yazılardan ne bekliyorsun ki
Bi arkadaşımın dediğine göre hp laptoplarda parça farklılığı falan olabiliyomuş dediler o yüzden buraya yazdım

DoğukanYzc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Doğukan
Kasa modelini yazarsan yine bulursun. Biz bilemeyiz ki kasanı falan
Sıkıntılı kısmı da o zaten. Kasa modelini söylememe rağmen bana gelen cevap bu şekildeydi. Bende bu yüzden sormak istedim. Ben de zaten onun dediğinin doğru olup olmadığını da buradaki yazıları okuyarak öğreniyorum.

Kasa modelini yazarsan yine bulursun. Biz bilemeyiz ki kasanı falan
Yani işi anlayan biri olup olmadığını sizlere soraraktan da anlıyorum diyebilirim.

yenigeldim

80+ Silver
Sıkıntılı kısmı da o zaten. Kasa modelini söylememe rağmen bana gelen cevap bu şekildeydi. Bende bu yüzden sormak istedim. Ben de zaten onun dediğinin doğru olup olmadığını da buradaki yazıları okuyarak öğreniyorum.

Yani işi anlayan biri olup olmadığını sizlere soraraktan da anlıyorum diyebilirim.
Parçalar belli fanın yeri belli. İzle bi video devam. Kasa modelinin yanına disassembly yaz yeterli

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,132
İsim
Lokman Doğan
Çok pahalı
Benim garantimin bitmesine 1 ay kala geçen hafta gönderdim ücretsiz

DoğukanYzc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Doğukan
Çok pahalı
Benim garantimin bitmesine 1 ay kala geçen hafta gönderdim ücretsiz
Onu bende yaptım. Fakat çalıştığım yer tozlu. Ekstra olaraktan laptopla gitmek durumundaydım oraya. Bu sebeple fanlar tekrar tozla dolmuş. Ekstra olaraktan termal macun yenileme zamanı da geldi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,692
Üyeler
156,653
Son üye
luther16
Top Bottom