Neler Yeni

Laptop Fiş Takılı Değilken Çok Yavaş Çalışıyor

Gird4p

80+

Zamanında bu konuda bi makale yazmıştım Technopat'ta. Daha detaylı bilgi için buradan devam edebilirsiniz.

DeSouzab

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Berat Taşçı
Eğer fişten çıkınca da adam gibi çalışan bilgisayar istiyorsan Macbook Apple Silicon serisine gideceksin. Kalanı, hele de inteller FPS/Watt eğrisinde gerek yüksek transistör mimarilerinden gerek hala X64 tabanlı komut seti kullandıklarından dolayı reziller. Bu arada şarja takılı kullanılmayan bilgisayarların bataryaları daha çabuk ölür. Bilgisayarlar Battery Optimised değil, Battery Compatible cihazlardır yani pilde çalışabilmeleri, pilde çalışmaları gerektiği anlamına gelmez. Şarja takarak bataryayı aradan çıkartın ve batarya eskimeden bilgisayarınız prizden ihtiyacı olduğu kadar kaliteli elektriği almaya devam etsin.
Macbook vb. Tarzlar hayatta alınmaz
2. Dediğin şey içinde teşekürler öyle kullanacağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Onur Yücel
Hep fişte çalıştırmakta batarya ve fiş açısından kötü değilmi ?
Bataryayı yer evet ama yapacak bişey yok arkadaşın dediği gibi gaming laptoplar fişe bağımlı kullanılmak zorunda
Yeni nesillerde fişe takıldığı an batarya dolu ise bataryayı çıkarıp direkt fişten çalıştırıyormuş gibi olduğu dolayısıyla batarya ömrünü koruduğunu söylüyorlar fakat emin değilim

DeSouzab

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Berat Taşçı
Bataryayı yer evet ama yapacak bişey yok arkadaşın dediği gibi gaming laptoplar fişe bağımlı kullanılmak zorunda
Yeni nesillerde fişe takıldığı an batarya dolu ise bataryayı çıkarıp direkt fişten çalıştırıyormuş gibi olduğu dolayısıyla batarya ömrünü koruduğunu söylüyorlar fakat emin değilim
Sanmıyorum pek güç tasarrufu modunu kapatabilsem aslında sorun kalmaz ama bende orası çıkmıyor

Gird4p

80+
Macbook vb. Tarzlar hayatta alınmaz
Alınmaz deme de senin ihtiyaçlarına hitap etmiyordur en fazla. MacBook hala Laptop sınıfında zirveyi temsil ediyor. Gerek çip tasarımı gerek termal tasarımı gerek üretkenlik gerek parça kalitesi ile.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanmıyorum pek güç tasarrufu modunu kapatabilsem aslında sorun kalmaz ama bende orası çıkmıyor
Güç tasarruf modu bir işe yaramaz bataryadan 75Watt gücü nasıl çekip de vereceksin? Yok ki veremiyor işte 35 Watt’a çekiyor o kadar ekmeğe de bu kadar köfte oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Onur Yücel
Alınmaz deme de senin ihtiyaçlarına hitap etmiyordur en fazla. MacBook hala Laptop sınıfında zirveyi temsil ediyor. Gerek çip tasarımı gerek termal tasarımı gerek üretkenlik gerek parça kalitesi ile.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güç tasarruf modu bir işe yaramaz bataryadan 75Watt gücü nasıl çekip de vereceksin? Yok ki veremiyor işte 35 Watt’a çekiyor o kadar ekmeğe de bu kadar köfte oluyor.
Evet macbooka da masaüstü mac e de hiç bir pc yaklaşamaz sadece genel kitleye hitap etmediği için underrated kalıyor güç konfor ekosistem vs olarak rakipsiz

Gird4p

80+
Evet macbooka da masaüstü mac e de hiç bir pc yaklaşamaz sadece genel kitleye hitap etmediği için underrated kalıyor güç konfor ekosistem vs olarak rakipsiz

Çok şahane cihazlar. Bende hem Gaming masaüstü sistem var hem de 2023 16” MacBook Pro M2 Pro 12/19 var. İkisinin de yeri çok ayrı ama dışarıda çalışmam gerekiyorsa MacBook tam bir performans makinası ve nimet. Aldım alalı daha fan açmadı. Buz gibi ve o makinada pilde 2K 60 FPS Resident Evil oynamıştım ben. Biraz daha desteklense direkt tekele oynar öyle bir altyapısı var.

Top Bottom