Neler Yeni

Laptop fps ve ısınma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mesut Alican
Öncelikle düzenli olarak bilgisayarınızın bakımlarını yapın (termal macun değişimi, toz alma vs.). Bilgisayarında oyun oynarken arka planda çalışan uygulamaları kapatın.
Şu termal macunu değiştirme zamanı geldi aslında onu yapmalıyım 2. Side arka plan kapatmasına kapatırımda bayağı uygulama var ios icluoud eset gibi programlar sürekli açık bunların pek etki edeceğini zannettiğim için kapatmıyorum ama denicem öylede sizin için İnşaAllah olur olmazsada satar kendime masaüstü dizmeye başlarım yavaş yavaş

Dtuf_57

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Muhammet göl
Steam PUBG gibi bir oyunu rahatlıkla oynayabildiğim oyunu şimdi oynayamıyorum hatta açık beta lite sürümünde 50 fps e düşen oyunu zor oynayabiliyorum
Pc özellikleri=Asus K555-U
Ekran Kartı=Gt 940
İşlemci=İntel Core İ5
1 Tb hard disk
Sıcaklık laptopların baş düşmanı o sistemle Steam pubg de pek bişey bekleme zaten ama ısınma varsa termal macun değişimi ve temizlik yapabilirsin en azından yılda 1 kere içini açıp temizlemelisin.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Steam PUBG gibi bir oyunu rahatlıkla oynayabildiğim oyunu şimdi oynayamıyorum hatta açık beta lite sürümünde 50 fps e düşen oyunu zor oynayabiliyorum
Pc özellikleri=Asus K555-U
Ekran Kartı=Gt 940
İşlemci=İntel Core İ5
1 Tb hard disk
aynı laptop bende de var, çok dandik bir soğutma sistemi var dandik demeyelim de garip bir soğutma sistemi var. Sıcak havayı laptopun altından ya da yanından atmak yerine klavyenin oradan ve menteşe kısmından atıyor. Haliyle daha çok ısıtıyor. Alt tarafında doğru dürüst boşluk olmadığı için soğutucu almama rağmen bir haltıma yaramadı. Yanlarda boşluk olmadığı için vakumlu soğutucu da alamadım. Ben de kardeşime bilgisayarı verdim gittim kendime imzamdaki pc'yi dizdim :d

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih Kavaklı
PC özellikleri=Asus K555-U
Ekran Kartı=Gt 940
İşlemci=İntel Core İ5
1 Tb hard disk
bende ilk çıktığı zamandan beri oynuyorum bi sıkıntı ile karşılaşmamıştım ama 1 sene öne falan bi güncellemeden dolayı ısınmaya başladı bilgisayarım diğer oyunlarda sıkıntı olmuyor, yapımcı hatası bence ısınması

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,092
Üyeler
155,203
Son üye
SadeSoda
Top Bottom