Neler Yeni

Laptop için siz değerli üyelerin yardımına ihtiyacım var

EnesU*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ahmet Enes
Dlss destekli oyunlarda FPS i uçuyor forza 5 bile oynarsın akıcı şekilde
hocam bilmediğim için soruyorum işlemci benim için daha önemli i7 12700 yerine i5 13500h tercih etmek mantıklı mı birde 4 sene gibi bir süre götürmesi yönünde beklentim var karışılar mı

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,051
İsim
Bilal Tepe
hocam bilmediğim için soruyorum işlemci benim için daha önemli i7 12700 yerine i5 13500h tercih etmek mantıklı mı birde 4 sene gibi bir süre götürmesi yönünde beklentim var karışılar mı
Karşılar 13500 daha güncel bir işlemci

EnesU*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ahmet Enes
Karşılar 13500 daha güncel bir işlemci
hocam vakit ayırdığın için teşekkür ederim bu sistemde karar kıldım gibi rengi biraz korkutuyor kirlenir vs diye ama o kadar takılmayacağım internette pil performansı ile ilgili bir şey bulamadım oyun değil ama yazılım uygulamaları kullanırken ort kaç saat götürür tahmini

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,051
İsim
Bilal Tepe
hocam vakit ayırdığın için teşekkür ederim bu sistemde karar kıldım gibi rengi biraz korkutuyor kirlenir vs diye ama o kadar takılmayacağım internette pil performansı ile ilgili bir şey bulamadım oyun değil ama yazılım uygulamaları kullanırken ort kaç saat götürür tahmini

Ekler

• Screenshot_20230530_192037_Chrome.jpg
    Screenshot_20230530_192037_Chrome.jpg
    457 KB · Hit: 41

EnesU*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ahmet Enes
En İyi Cevap
3
Orda yazan süreyi 2ye bölün maks süresi odur :D

EnesU*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ahmet Enes
En İyi Cevap
3

TİTAN.

80+ Platinum
Merhaba herkese, yazılım öğrencisiyim ve laptop almak istiyorum malum şeçimlerden ötürü yazın sonunda almak yerine şimdiden alacağım uzun bir süre araştırdım aslında neye ihtiyacım olduğunu biliyorum ama donanım bileşenleri konusunda baya bir amatör kümedeyim, bu yüzden bu konuda bilgi birikimi olan siz değerli forum üyülerinin yardımına ihtiyacım var. İhtiyaçlarım şu şekilde;

Ağırlıklı olarak %85 yazılım ve okul uygulamaları kullanacağım(yalnızca csgo,ets2,forza 4 gibi arkadaşlarımla sohbet eşliğinde oyunlar oynuyorum) hali hazırda masaüstü bilgisayarım olduğu için oyunlarımı ordan oynamayı tercih ederim. yazılım bilgisayarlarında önemli olan çekirdek sayısı bu yüzden çekirdek sayısı fazla olan güncel bir işlemci içeren laptop istiyorum.

Ekran kartı konusunda ise oyun geliştirme sektörüne veya grafik işleyen, ağır render gerektiren bir sektöre bir ilgim yok bu yüzden derslerden ötürü veya can sıkıntısı,merak vb durumlarda mobil oyun sektörü ile uğraşmak zorunda kalırsam beni üzmesin diye harici bir ekran kartı olmasını istiyorum.
Depolama şuanlık o kadar önemli değil çünkü ssd kutusu yardımı ile ek depolama alanı elde edebilirim(linkini bırakacağım laptopun fazladan m2 girişi var mı bilmiyorum bu konuda da yardımcı olursanız memnun olurum).

Ram konusunda ise minimum 16gb ama mutlaka ram yükseltmeme olanak sağlayacak bir laptop arayışım var son olarak pil performansına da değinecek olursam ort4 saat min 2.5 saat götürebilecek bir laptop istiyorum. bütçem maalesef 22bin TL yazın çalışacağım, önceden alıp yaz sonu peder beye ödemesini yapacağım.

Değerli Forum üyeleri yukarıda belirttiğim isteklerimi göz ününe alınca benim kendim için uygun gördüğüm laptop: "https://www.gaming.gen.tr/urun/2204...16-1-inc-144hz-full-hd-freedos-gaming-laptop/" bu ürün neden diye soracak olursanız işlemcisi(14 core 20 iş parçacığı)ve düşükte olsa bir ekran kartı olması ve fiyatının bu seviyede olması beni cezbetti. Dediğim gibi ben donanım konusunda amatör birisiyim sizin yorumlarınıza veya başka ürün önermenize açığım önerilerinizi, isteklerim ve bütçemi dikkate alarak yaparsanız ayrı bir minnet duyarım. Buraya kadar okuduğunuz, yardımcı olmasanız bile vakit harcadığınız için teşekkür ediyorum.
bunu öneririm aga işlemciside ekran kartıda gayet güzel bundaki ekran kartında 6gb vram var senin attığında 4gb
daha detaylı bakılabilir ama iş istasyonu almak daha mantıklı olabilir
sonuçta oyun pcin varmış
Bunu alabilirsiniz.
bu arkadaşaın attıklarıda güzelmiş bu bütçeye çıkılıp alınabilir
ama benim tavsiyem budur önceki linkleri çok kontrol etmedim çünkü iş istasyonu daha yerinde olur sadece bunun için yapılmış cihazlar
ama şuda var i5 13500h i7 12700hla kafa kafaya giden bi işlemci ve kaybettiğini görüyorum %50 miktarında bağzı yazılım uygulamaları ekran kartıda istiyor biliyorum çok karışık oldu ama burda karar sana kalmış kanka ikiside kafa kafaya
i5 13500h lı victus mu i7 12700h lı huawei mi ?

EnesU*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ahmet Enes
bunu öneririm aga işlemciside ekran kartıda gayet güzel bundaki ekran kartında 6gb vram var senin attığında 4gb
daha detaylı bakılabilir ama iş istasyonu almak daha mantıklı olabilir
sonuçta oyun pcin varmış

bu arkadaşaın attıklarıda güzelmiş bu bütçeye çıkılıp alınabilir
ama benim tavsiyem budur önceki linkleri çok kontrol etmedim çünkü iş istasyonu daha yerinde olur sadece bunun için yapılmış cihazlar
ama şuda var i5 13500h i7 12700hla kafa kafaya giden bi işlemci ve kaybettiğini görüyorum %50 miktarında bağzı yazılım uygulamaları ekran kartıda istiyor biliyorum çok karışık oldu ama burda karar sana kalmış kanka ikiside kafa kafaya
i5 13500h lı victus mu i7 12700h lı huawei mi ?
Hocam değerli yorumların için teşekkür ediyorum ben 13500h lı versiyonunu tercih edeceğim başta siz olmak üzere değerli yorumlarını paylaşan forum üyelerine teşekkür ediyorum.

TİTAN.

80+ Platinum
Hocam değerli yorumların için teşekkür ediyorum ben 13500h lı versiyonunu tercih edeceğim başta siz olmak üzere değerli yorumlarını paylaşan forum üyelerine teşekkür ediyorum.
Rica ederim kanka bütçe arttırıp 4050li versiyonu alsan çok daha iyi olur yada benim attığım modeli(3050 6gbvramli victusu)

Son düzenleme:

EnesU*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ahmet Enes
Rica ederim kanka bütçe arttırıp 4050li versiyonu alsan çok daha iyi olur yada benim attığım modeli(3050 6gbvramli victusu)
Evet hocam 4050 li versiyonunu alacağım Allah'ın izniyle

TİTAN.

80+ Platinum
Evet hocam 4050 li versiyonunu alacağım Allah'ın izniyle
Hayırlı olsun kanka cihaz geldiği gibi hemen testlerini yap
victuslarda %30 şansla sıkıntı çıkma ihtimali var ondan dolayı dikkatli olun
ve ssd görmeme problemi olabiliyor ilk kurma sırasında aklınızda bulunsun
son bi tavsiye ısınma konusunda sıkıntı çekiyorsanız arka alt tarafına 2 tane kalın silgi koyun cihaz hafif ahavaya kalkar ve hava çıkışı daha rahat olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,520
Üyeler
157,086
Son üye
emre1431
Top Bottom