Neler Yeni

Laptop önerisi

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,142
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
HP artıları
1660 ti
Dezavantaj
8gb ram
Ekran hz (bilinmiyo) 60hz galiba amd 7 3550h
Monster artıları
120 hz ekran
16 gb ram
İ 5 10.nesil
Ömür boyu ücretsiz bakım
Dezavantaj
Gtx 1650 refresh edition (2020 sürüm)

Ekler

• Screenshot_20200503-135412.png
    Screenshot_20200503-135412.png
    621.5 KB · Hit: 52
  • Screenshot_20200503-135554.png
    Screenshot_20200503-135554.png
    262.2 KB · Hit: 54
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
ben monster kullanıyorum şunu söyleyeyim iki modelde çok güzel bende seçerken o hp ye bakmıştım sanirsam 60 hz di yani bence tercih sana kalmış 1660 ti-60hz mi yoksa 1650-120hz mi sen seçmelisin oyunlari ultrada mi oynamka istiyorsun yani böyle bi takıntın varmi(hp) yoksa önemli degil orta-yüksek de oynarım takıntım yok diyosan(monster) ona göre tercih etmelisin tabi 120 hz nin akıcığı başka bişey birde mesela hikaye oyunları ağırlıkli oynuyosan ne bileyim witcher gta5 assasins creed ne bileyim far cry gibi oyunlar ağırlıklı ise 1660 ti al yüksek ayarlarda tadini cikar ama e spor oyunlari cok oynuyosan iste cs go apex fortnite lol vs. 120 hz i tercih et benim monster 144 hz yani sana şunu diyeyim bir daha 60 hz lik bi ekranda oyun oynamam ondan eminim ama ekran kartım 1650 :)

STAvenom

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak ALAK
HP artıları
1660 ti
Dezavantaj
8gb RAM
Ekran hz (bilinmiyo) 60hz galiba AMD 7 3550h
Monster artıları
120 hz ekran
16 gb RAM
İ 5 10.nesil
Ömür boyu ücretsiz bakım
Dezavantaj
Gtx 1650 refresh edition (2020 sürüm)
ben monster kullanıyorum şunu söyleyeyim iki modelde çok güzel bende seçerken o hp ye bakmıştım sanirsam 60 hz di yani bence tercih sana kalmış 1660 ti-60hz mi yoksa 1650-120hz mi sen seçmelisin oyunlari ultrada mi oynamka istiyorsun yani böyle bi takıntın varmi(hp) yoksa önemli degil orta-yüksek de oynarım takıntım yok diyosan(monster) ona göre tercih etmelisin tabi 120 hz nin akıcığı başka bişey birde mesela hikaye oyunları ağırlıkli oynuyosan ne bileyim witcher gta5 assasins creed ne bileyim far cry gibi oyunlar ağırlıklı ise 1660 ti al yüksek ayarlarda tadini cikar ama e spor oyunlari cok oynuyosan iste cs go apex fortnite lol vs. 120 hz i tercih et benim monster 144 hz yani sana şunu diyeyim bir daha 60 hz lik bi ekranda oyun oynamam ondan eminim ama ekran kartım 1650 :)

kesinlikle katılıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
ha bu arada hp 8gb ram diye üzülme illa ikinci slotu vardır yükseltirsin diyicem de şimdi onlarda opsiyonda yoktur gidip ramin markasina modeline bakicaksin internetten aynisini bul sipariş et gelsin tak falan uzun is bence ama sen bilirsin 1660ti li laptop alicaksan 8gb ramle kullanma mutlaka 16 yap

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
Ryzen 7 li değil i5 9300h lı sistemi tercih et. 1660Tİ besleyemiyor. 8gb ramin yanındaki diğer slot da boş zaten 250-300 tl verip 3-5 ay sonra 16 yapabilirsin maddi olarak rahatlayınca. 1650 nin hiç bir mantığı yok şimdi oynatsa 2-3 sene sonra oynatamayacak. Aralarında %50 fark var çünkü. Aradaki değişmez olarak temel fark Ekran Hz. Ona göre seçiminizi yapın. Güçlü donanım mı Kaliteli ekran mı ? Ben seçimimi ilk taraftan yana kullandım. Ayrıca depolama anlamıında da Hp avantajlı. Rame vereceğiniz parayı monstera depolama için vereceksiniz yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ha bu arada hp 8gb RAM diye üzülme illa ikinci slotu vardır yükseltirsin diyicem de şimdi onlarda opsiyonda yoktur gidip ramin markasina modeline bakicaksin internetten aynisini bul sipariş et gelsin tak falan uzun is bence ama sen bilirsin 1660ti li laptop alicaksan 8gb ramle kullanma mutlaka 16 yap
Yoo. https://www.trendyol.com/kingston/8...GyZpQ1cg1sigmsovLOOlMS-otitGMTv0aAtGGEALw_wcB Bunu sipariş edecek. takması 5-10 dakika max. Öyle kıracak dökecek bir şey de yok ram ler sağlam donanımlardır.

Yeni gördüm arkadaşın attığı monster da 8 gb. rame sahipmiş. Her halükarda takacak o rami zaten. Boş monster fanatizmi ni de kafana damga olarak yedin. Hayırlı, uğurlu olsun. O opsiyon da yoktur nedir ya :D

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: cici
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
Ryzen 7 li değil i5 9300h lı sistemi tercih et. 1660Tİ besleyemiyor. 8gb ramin yanındaki diğer slot da boş zaten 250-300 TL verip 3-5 ay sonra 16 yapabilirsin maddi olarak rahatlayınca. 1650 nin hiç bir mantığı yok şimdi oynatsa 2-3 sene sonra oynatamayacak. Aralarında %50 fark var çünkü. Aradaki değişmez olarak temel fark Ekran Hz. Ona göre seçiminizi yapın. Güçlü donanım mı Kaliteli ekran mı ? Ben seçimimi ilk taraftan yana kullandım. Ayrıca depolama anlamıında da Hp avantajlı. Rame vereceğiniz parayı monstera depolama için vereceksiniz yani.

Yoo. https://www.trendyol.com/kingston/8...GyZpQ1cg1sigmsovLOOlMS-otitGMTv0aAtGGEALw_wcB Bunu sipariş edecek. takması 5-10 dakika max. Öyle kıracak dökecek bir şey de yok RAM ler sağlam donanımlardır.

Yeni gördüm arkadaşın attığı monster da 8 gb. rame sahipmiş. Her halükarda takacak o rami zaten. Boş monster fanatizmi ni de kafana damga olarak yedin. Hayırlı, uğurlu olsun. O opsiyon da yoktur nedir ya :D
tamam takicakta monsteri almadan ekletme yapabiliyosun onu söyledim hp de kendin takicaksin bilmiyorum tercih meselesi ben memnunum cihazdan her oyunu ultrada açmıyor 1650 doğrudur ama zaten takıntıli bi insan değilim eski cihazimda very low da o kadar oyun bitirdimki simdi bu cihaz süper geliyor bana yüksek ayarlarda kasamadan oyun oynamak başka bişey falan ama yeri geliyor rahatlikla ortaya düşüğe cekiyorum benlik sıkıntı yok

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
tamam takicakta monsteri almadan ekletme yapabiliyosun onu söyledim hp de kendin takicaksin bilmiyorum tercih meselesi ben memnunum cihazdan her oyunu ultrada açmıyor 1650 doğrudur ama zaten takıntıli bi insan değilim eski cihazimda very low da o kadar oyun bitirdimki simdi bu cihaz süper geliyor bana yüksek ayarlarda kasamadan oyun oynamak başka bişey falan ama yeri geliyor rahatlikla ortaya düşüğe cekiyorum benlik sıkıntı yok

2 sene sonra oynayamayacaksın ama.

• Beğen

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
sen oynarsin aga 1660 ti eskimiyor zaten iki kartta 2019 da çıkmış neyin boşunu yapıyorsun anlamadim bendeki 4gb vram sendeki 6gb vram sen 2 sene sonra yüksek de oynarin ben orta ayarda tek fark bu damdaki leylek kardeşim

adamın yaptığı boşa bak be hayranim bu adama biz 2 sene sonra 1650 yi çıkarıp turşusunu kuracağız çünkü 1650 ye bir daha güncelleme gelmicek çöp olucak çünkü çöp bi kart 2 senelik ömrü var oturup ağlarim 2 sene sonra 😀 sjhdjs te allam ya
GPU lardaki performans sadece Vram ile ölçülmez. Vram ler sabit olsa dahi arada Gddr teknoloji farkı var, bant genişlikleri vs tonla özellik var. Ve bunlar sonucunda 1660ti %50 den fazla daha fazla performans veriyor. 2 sene sonra çıkacak oyun için her iki kart da 3 yaşında olsa dahi biri hala daha güçlü olduğu için high da açabilecek iken diğeri low da droplarla uğraşacak. Asıl bu dropların sebebi Vram olacak. Umarım bilgilenmişsindir. Ayrıca hakaretten rapor.

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
GPU lardaki performans sadece Vram ile ölçülmez. Vram ler sabit olsa dahi arada Gddr teknoloji farkı var, bant genişlikleri vs tonla özellik var. Ve bunlar sonucunda 1660ti %50 den fazla daha fazla performans veriyor. 2 sene sonra çıkacak oyun için her iki kart da 3 yaşında olsa dahi biri hala daha güçlü olduğu için high da açabilecek iken diğeri low da droplarla uğraşacak. Asıl bu dropların sebebi Vram olacak. Umarım bilgilenmişsindir. Ayrıca hakaretten rapor.
tamam sen haklısın 👍

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,819
Üyeler
155,316
Son üye
ultraslandogus
Top Bottom