Neler Yeni

Yardım Laptop şarj problemi

Tolga277

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Tolga
Herkese merhaba iyi günler. Ben yaklaşık 9 ay önce vatandan laptop almıştım. Şu son 2 haftadır şarj problemi yaşıyorum. Sorunsuz bir şekilde kullanılırken 2 hafta önce laptopun şarj esnasında sürekli girip çıktığını fark ettim ve priz kaynaklı sorun olacağını düşündüm farklı farklı prizlerde denedim ama düzelmedi. Aradan birkaç saat geçince denedim ve sorunsuz bir şekilde şarj oldu. Ardından bir kez daha böyle oldu fakat sonra bir hafta sorunsuz kullandım. Bugün de aynı şekilde tekrar ediyor ve hala düzelmedi. Şarja takıyorum bazen algılamıyor, algılasa bile 2 saniye şarj oluyor sonra çıkıyor, sonda tekrar 2 saniye şarj olup çıkıyor bu şekilde sürekli devam ediyor.
(Pil sağlığına baktım %100 görünüyor)
Sizce sorun nedir? Neden kaynaklanıyor ve ne yapmam gerekiyor? Garanti kapsamında değişim yaparlar mı?

eqea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ege
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım - Bilgisayar Sistemleri
Şarj kopmaları varsa pil sağlığı alakalı değil tamamen akım ile alakalıdır yani kabloda ve ya bağlantı yerinde temassızlık olabilir yuvayı kontrol et boşluk var mı ? Micro usb lerde şarj ederken yuva bir süre sonra bozulurdu onun gibi olmuş olaiblir varsayım yuvaya bak oynuyormu şarj kablosu içini kontrol et toz pislik var mı

Top Bottom