Neler Yeni

Laptop şarj sorunu acil çözüm

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ömer Burak Bağdiken
Oyundayken bir anda şarj kesiyor çıkarıp takınca düzeliyor sebebi ne olabilir sadece oyunlarda oluyor
Çözümü ne olabilir

Satriani

80+ Bronze
- Özellikle belirli oyunlarda mı oluyor, yoksa hepsinde mi?
- Şarj aleti orijinal, (V)oltaj değerleri normal mi?
- Laptop güç ayarları hangi konumda?
- Bilgisayarınızın BIOS, Chipset, ekran kartı vb. diğer aygıtlarının işletim sistemi ile uyumlu olan güncel sürücüleri kurulu mu?
bunlar öncelikle temel sorular, ki teşhis ihtimali oluşsun...

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ömer Burak Bağdiken
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
- Özellikle belirli oyunlarda mı oluyor, yoksa hepsinde mi?
- Şarj aleti orijinal, (V)oltaj değerleri normal mi?
- Laptop güç ayarları hangi konumda?
- Bilgisayarınızın BIOS, Chipset, ekran kartı vb. diğer aygıtlarının işletim sistemi ile uyumlu olan güncel sürücüleri kurulu mu?
bunlar öncelikle temel sorular, ki teşhis ihtimali oluşsun...
Bütün oyunlarda oluyor Google da falan olmuyor
Orjinal adaptör takılı
Güç ayarları performans da önceden tasarrufa aldığımda yine olmuştu
Güncellemeler tam sanırım uygulamasından yapmıştım

seniyazdim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Ali Arslan
Bütün oyunlarda oluyor Google da falan olmuyor
Orjinal adaptör takılı
Güç ayarları performans da önceden tasarrufa aldığımda yine olmuştu
Güncellemeler tam sanırım uygulamasından yapmıştım
adaptörde sıkıntı var sanırım tam güç veremiyor

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,859
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,859
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

seniyazdim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Ali Arslan
Hocam ama daha yeni aldım ve güç sıkıntısı olsa normal gezerken de şarj olmaz
Oyun oynarken bu sorunun oluşması demek güç tüketimi artınca sorun çıkıyor demektr o da direk adaptörle alakalı çok minik ihtimal anakartta sorun olabilir ama hiç uğraşmadan garantiye yollayın derim.

Satriani

80+ Bronze
Hocam ama daha yeni aldım ve güç sıkıntısı olsa normal gezerken de şarj olmaz
Normal gezerkenki durum ile, oyundaki güç gereksinimi farklı olduğu için yapıyor olabilir zaten. Anakart-batarya-adaptor üçlüsüyle ilgili de olabilir. Techizat yoksa, bence bi' teknik servise ölçüm vs yaptırmakta fayda var, tabi durum yazılımsal değilse.

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ömer Burak Bağdiken
Avometren var mı?
O nedir hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun oynarken bu sorunun oluşması demek güç tüketimi artınca sorun çıkıyor demektr o da direk adaptörle alakalı çok minik ihtimal anakartta sorun olabilir ama hiç uğraşmadan garantiye yollayın derim.
Hocam bilgisayar 2013 de alındı

Normal gezerkenki durum ile, oyundaki güç gereksinimi farklı olduğu için yapıyor olabilir zaten. Anakart-batarya-adaptor üçlüsüyle ilgili de olabilir. Techizat yoksa, bence bi' teknik servise ölçüm vs yaptırmakta fayda var, tabi durum yazılımsal değilse.
Batarya bitik durumda ondan kaynaklı olabilir mi adaptörü sıfır olarak 2 ay önce aldım

Requielme

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
Bilal
Kardeşim 2 sebep olabilir aldığın adaptör laptopa güç binince kaldırmıyor olabilir(adaptör orjinal olmadığı için) 2.sebep ise adaptör kablosunda kopukluk yada bilgisayar girişindeki soketten kaynaklı temassızlık benim düşüncem PC yüke binince adaptör kaldırmıyor bataryada bitik olduğu için direk kapanıyor

seniyazdim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Ali Arslan
O nedir hocam

Hocam bilgisayar 2013 de alındı

Batarya bitik durumda ondan kaynaklı olabilir mi adaptörü sıfır olarak 2 ay önce aldım
Adaptör sıkıntılı eğer batarya laptopun içine gömülüyse onda problem olabilir ama batarya tak çıkar sa sorun kesinlikle adaptörde

Top Bottom