Neler Yeni

Yardım Laptop sıcaklık sorunu (ACİL)

Chopperı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Ç
Arkada sadece opera açıkken bu dereceleri görüyor eskiden 43 dereceyi geçmeyen laptop 48 49 derecelerde geziniyor işlemci yazılımı güncel ekran kartı yazılımı güncel
Bu duruma sizce ne sebep olabilir
Laptop: Lenovo İdeapad Gaming 3 Ryzen 5 4500h GTX 1650 16 gb ddr4 ram

Ekler

• resim_2022-09-03_100327653.png
    resim_2022-09-03_100327653.png
    66.2 KB · Hit: 37

Chopperı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Ç
Bunlar boştaki değerler mi ? Oyunda kaç derece oluyor işlemci ve cpu ?
Bu değerler boşta iken yük altında fazla ısınmıyor ısınsa bile soğutucuyu açıyorum benim derdim boşta iken Gpunun 50 derecelere gelmesi boştaysa İşlemcinin sıcaklığına sözüm yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnsanı güldürmek için birebir bir konu olmuş :) İşlemcide sıcaklık 50 dereceye yaklaştı. Neden olabilir. >Benim işlemcinin aldım alalı 65 70 derece arasında gezinip duruyor yüklendiğim zaman 90 derecelere kadar çıkıyor gayet normal bir durum.
Benim işlemci sıcaklığına sözüm yok konunun başında sorduğum değerler Gpunun zaten birisi sorduğu için işlemci derecesini atmıştım

abcdefg1234

80+ Silver
Bu değerler boşta iken yük altında fazla ısınmıyor ısınsa bile soğutucuyu açıyorum benim derdim boşta iken Gpunun 50 derecelere gelmesi boştaysa İşlemcinin sıcaklığına sözüm yok
Bence gpu nun boştaki sıcaklığını fazla kafaya takmaya gerek yok zaten yüksek bir sıcaklıkta değil. 6-7 ay önce boştayken daha soğuk çalışıyor demişsiniz ama şu an yaz aylarındayız, sıcaklıkların bir miktar yükselmesi çok normal

Chopperı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Ç
Daha bir senelik cihaz boşuna garantisini yakmaya değmez o sıcaklıklar normal. Fanın çalışma sıcaklığını yükseltin biraz 50 derecedeyken sizi rahatsız edecek seviyede olmasın sonrasında da sıcaklığa bu kadar fazla takılmayın yaz ayları zaten 3-5 derece sıcaklık artışı normal.
Cevabın için teşekkürler birde cihaz 1 yıllık değil aradaki zaman farkını belirtmek için 1 yıl demiştim garantisinin bitmesine 2 3 ay gibi bir süre kaldı sence garantiyi boşverip termal macunu şimdi halletsem mi daha faydalı olur yoksa bu durumda 2 3 ay daha gitmesi mi? bu durumda gitmesi bilgisayarı yorar mı?

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
Arkada sadece opera açıkken bu dereceleri görüyor eskiden 43 dereceyi geçmeyen laptop 48 49 derecelerde geziniyor işlemci yazılımı güncel ekran kartı yazılımı güncel
Laptop için gayet normal bir sıcaklık boşveeerrr

Chopperı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Ç
Bence gpu nun boştaki sıcaklığını fazla kafaya takmaya gerek yok zaten yüksek bir sıcaklıkta değil. 6-7 ay önce boştayken daha soğuk çalışıyor demişsiniz ama şu an yaz aylarındayız, sıcaklıkların bir miktar yükselmesi çok normal
Cevabın için teşekkürler

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Gayet normal sıcaklıklar 35 36derece önceki yazdan sicak olması normal hem termal macun da eskimistir ama boşver 4derece için masrafa değmez

Joker_06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Ahmet Özsu
Cevabın için teşekkürler birde cihaz 1 yıllık değil aradaki zaman farkını belirtmek için 1 yıl demiştim garantisinin bitmesine 2 3 ay gibi bir süre kaldı sence garantiyi boşverip termal macunu şimdi halletsem mi daha faydalı olur yoksa bu durumda 2 3 ay daha gitmesi mi? bu durumda gitmesi bilgisayarı yorar mı?
Yormaz bi sıkıntı da olmaz illaki çok kafama takıyorum diyorsan değiştir ama o kadar ufak bi artış için masrafa değmez.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,692
Üyeler
155,150
Son üye
alanse
Top Bottom