Neler Yeni

Yardım Laptop'ın İşlemcisi 90 Dereceleri Görüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yasovv
Öncelikle selamlar

Bende Asus ROG Strix G513RM-HQ163 modeli var. CPU %100 kullanımdayken maksimum 91 dereceleri görüyor.Sizce bu değer ortalamanın üstünde bir değer mi? Altına fan almalımıyım laptop`un​

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,162
İsim
Berk
Öncelikle selamlar

Bende Asus ROG Strix G513RM-HQ163 modeli var. CPU %100 kullanımdayken maksimum 91 dereceleri görüyor.Sizce bu değer ortalamanın üstünde bir değer mi? Altına fan almalımıyım laptop`un​

Altına tabi ki fan standı al. Zamanla macun ve pedler ısınmadan dolayı kurur bu sefer sık sık bakım ihtiyacı doğar. Pedlerin, macunların bakımını yapmadığın takdirde belli bir sıcaklığa geldiğinde laptop bu sefer kendini koruma amaçlı otomatik olarak kapatır. Bunların dışında al bir stand laptop daha ferah çalışsın.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
Burda gösterilenleri uygula. Tamamen kapatmak yerine etkin i de seçebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mustafa Açıkgöz
%40 kullanımda 100 derece gören laptobum bunu beğendi

TİTAN.

80+ Platinum
Öncelikle selamlar

kanka bu sıcaklık yüksek denilebilir
cihazı ne zaman aldın
en son temizlik ve macun değişimi ne zaman yapıldı
altına soğutucu almak istersen zalman ns2000 öneririm kullanıyorum gayet güzel
altına stand yada ısıtıcı almasanda olur alt arka tarafına 2 tane silgi koy cihaz hafif havaya kalkar en azından hava giriş çıkışı biraz daha kolay olur

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo
cihazı ne zaman aldın
altına stand yada ısıtıcı almasanda olur alt arka tarafına 2 tane silgi koy cihaz hafif havaya kalkar en azından hava giriş çıkışı biraz daha kolay olur
ns2000 kötü

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yasovv
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cihazı ne zaman aldın
Cihazı yaklaşık 1 ay felan oldu alalı. O yüzden termal macun yenilemesine gerek olduğunu sanmıyorum. Yada acaba kalitesiz bir macun mu kullandılar

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Emre Altun
Hocam %100 yük altında normal dereceler bunlar. Oyunlarda bu kadar görmessiniz. Ancak sogutucusuz laptop kullanmayı ben önermiyorum. Kaç derece olursa olsun. 300 TL vererek hem laptopunuz daha rahatlamış olur hem de ömrü uzar.

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo
Cihazı yaklaşık 1 ay felan oldu alalı. O yüzden termal macun yenilemesine gerek olduğunu sanmıyorum. Yada acaba kalitesiz bir macun mu kullandılar
bence yenileyin
termal macun olarak grizzly tercih edin
Termal macun:https://ty.gl/fo8lbabfh3

115cfm
1000-2500rpm
74cfm
1000-1900rpm
121cfm
1000-1300rpm

1-2 yıldır Deepcool X6 multicore yanında da mini usb fan kullanıyorum gayet memnunum saatlerce valo oynuyorum sabit 59 derece 2 yıldır termal macun değişmedim 🥶
Okul bitsin termal macun da değiştireceğim yazın

TİTAN.

80+ Platinum
Kanka %100 yük altında ben normal olduğunu düşünmüyorum tabi cihazdan cihaza değişir ben lenovoda full fanda soğutucusuz maximım 87 derece gördüm
Altına bi soğutucu alın cihazı rahatlatır forumda bir çok kişi zalman ns2000 kullanıyor
Gayet memnunlar
Bide şuda var oyuna girmeden önce fanları fule çek
Etki edebilir

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo
Kanka %100 yük altında ben normal olduğunu düşünmüyorum tabi cihazdan cihaza değişir
Altına bi soğutucu alın cihazı rahatlatır forumda bir çok kişi zalman ns2000 kullanıyor
Gayet memnunlar
kötü

Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
Paşadöner
Öncelikle selamlar

%100 e güre normal bir derecede %100 nasıl yaptınız hocam ne oynuyorsunuz ekran kartını mı kullanmıyorsunuz bence %100 göre normal bir değer ama yinede altına stad alın kaliteli birazdaha rahatlar laptop

Top Bottom