Neler Yeni

laptopta 144hz gözükmüyor 64hz gözüküyor

Sametx05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Sametx05
merhaba yeni laptop aldım freedos geldi flashdan win10 kurdum sonra ayarlarımı yapdım ama ekran 144hz olmasına ragmen 64 hz olarak tek seçenek seçebiliyorum saatin yanında görev çubugunda ekran kartının bir grafigi var onun üstüne tıkladıgımda böyle bi şey açılıyor ve bu gpu baglı ekran yok diyor bunu nasıl çözerim windows güncellemeleri tamam ekran kartının güncelemler de tamam
1726045867433.png

Ekler

• 1726045673159.png
    1726045673159.png
    28.9 KB · Hit: 18

KOHNELI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yusuf KANDEMİR
merhaba yeni laptop aldım freedos geldi flashdan win10 kurdum sonra ayarlarımı yapdım ama ekran 144hz olmasına ragmen 64 hz olarak tek seçenek seçebiliyorum saatin yanında görev çubugunda ekran kartının bir grafigi var onun üstüne tıkladıgımda böyle bi şey açılıyor ve bu gpu baglı ekran yok diyor bunu nasıl çözerim windows güncellemeleri tamam ekran kartının güncelemler de tamam Alıntıyı görüntüle

Windows arama çubuğuna aygıt yönetici yazıp oradan görüntü bağdaştırıcı sekmesini kontrol edin. Dahili grafik yüklü olmayabilir.

İşlemciniz intel ise intel grafik kartını kurmanız gerekiyor. Amd ise amd grafik kartı.

ConquerorXIV

80+ Gold
sağ tık>görüntü ayarları>gelişmiş ekran ayarları>görüntü bağdaştırıcı özellikleri gir modları listele

forxeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
murat
arkadaşın da dediği gibi amd için radeon software var intel için chipset driver yaz çıkar onları kur nvidia GeForce experience üstünden de güncelle sorun kalmaz

Sametx05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Sametx05
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows arama çubuğuna aygıt yönetici yazıp oradan görüntü bağdaştırıcı sekmesini kontrol edin. Dahili grafik yüklü olmayabilir.

İşlemciniz intel ise intel grafik kartını kurmanız gerekiyor. Amd ise amd grafik kartı.
1726046675643.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

sağ tık>görüntü ayarları>gelişmiş ekran ayarları>görüntü bağdaştırıcı özellikleri gir modları listele
sanırım burda gpunun modeli çıkması lazım ama çıkmıyor
1726046841050.png

Sametx05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Sametx05
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğim gibi dahili grafik yüklü değil ve birçok driver da yüklenmemiş gözüküyor. Laptopunuz markası ve modeli ile internetten araştırın. Kendis sitesinde driverlar mevcuttur. Hepsini oradan kurabilirsiniz.
ekran kartının son driverini kurdum windowaunda güncellemelerini yaptım eksik olan driver hangisi

Sametx05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Sametx05
tamam bir deneyim

buradan hangi windows kullanıyorsanız indirip deneyin.
kanka amd software falan indirdim 144 hz düzeldi oldu ama bu attıgın linkteki şeyi kurmadım daha bu gerekli bişeymi devam edeyim kuruyım mı

Son düzenleme:

KOHNELI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yusuf KANDEMİR
tamam bir deneyim

kanka amd software falan indirdim 144 hz düzeldi oldu ama bu attıgın linkteki şeyi kurmadım daha bu gerekli bişeymi devam edeyim kuruyım mı
attığım senin yüklediğin ile aynı şey zaten. Hallolduysa sıkıntı yok. Diğer yüklenmemiş sürücüleri laptopun hangi marka ise o siteye girip oradan yükleyebilirsin.

Sametx05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Sametx05
halletti kanka teşekkür ederim iyi günler

attığım senin yüklediğin ile aynı şey zaten. Hallolduysa sıkıntı yok. Diğer yüklenmemiş sürücüleri laptopun hangi marka ise o siteye girip oradan yükleyebilirsin.
kanka bir de şey sorucam benim ekraan kartı rtx 4050 bunda dlss falan yazılım oluyor fazla bilmiyorum onları benm mi açmam lazım kendi sürekli açık mı oluyor

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,543
Üyeler
157,402
Son üye
Bayram Cn
Top Bottom