Neler Yeni

laptopu alalı 2 ay olmadı 3 kez mavi ekran yedim garantiye göndereyim mi

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
laptopu agustos sonunda almıstım 2 ay oldu olucak ama 3 kez mavi ekran yedim ve ilk mavi ekranımı laptopu aldıktan 1 hafta sonra yedim ve son 2 mavi ekranımı da bu hafta icinde laptop bostayken spotify da sarkı dinlerken yedim sizce ne yapmalıyım hp destekle konustum ekrana baglanıp bir şeyler yaptılar bir daha mavi ekran yersem ne yapmalıyım
hp victus 15 fa1012nt kullanıyorum memnunum bu tür sorunlarla karşılaşmasam
icinde 4050 ve i713700h var

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Tolga
Bence format atıp öyle kullanmayı bir deneyin.

Quick.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Mustafa Erbaş
Minidup dosyalarını paylaşın @Emmree yardımcı olacaktır

xTURANN

80+ Bronze
"Dump" adı verilen bir dosya oluyordu galiba. Forumda okumayı bilenler vardı, onları bulup etiketlersen dosyanı okuyup nedenini söylerler.
Bir daha yersen "temiz" kurulum yap. Yani full format at. Yine çözüm olmazsa iade etmeye & ürünü 0'ıyla ya da bir üst modeliyle değiştirmeye çalış.

Ne kadara almıştın bu arada ?

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
"Dump" adı verilen bir dosya oluyordu galiba. Forumda okumayı bilenler vardı, onları bulup etiketlersen dosyanı okuyup nedenini söylerler.
Bir daha yersen "temiz" kurulum yap. Yani full format at. Yine çözüm olmazsa iade etmeye & ürünü 0'ıyla ya da bir üst modeliyle değiştirmeye çalış.

Ne kadara almıştın bu arada ?
36k aldım ve ayrıca emre arkadasım sag olsun yardımcı oldu ama yine mavi ekran yiyo sorun cozulmedi 3 kez ddu ile ekran kartı sildim yukledim
Minidup dosyalarını paylaşın @Emmree yardımcı olacaktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Oğuzhan Demir
36k aldım ve ayrıca emre arkadasım sag olsun yardımcı oldu ama yine mavi ekran yiyo sorun cozulmedi 3 kez ddu ile ekran kartı sildim yukledim
Mavi ekran aldığınızda ekran fotoğrafını çekip atabilir misiniz?

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
Mavi ekran aldığınızda ekran fotoğrafını çekip atabilir misiniz?
1. ekran hatasını laptopu aldıgım hafta yemiştim onun ss i var sadece diğerlerinin yok ama direkt hepsinin oldugu bi minidump atayım zaten mavi ekran yediğim zamanların tarihi yazıyor

WhatsApp Image 2023-08-20 at 21.46.32.jpeg

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Oğuzhan Demir
1. ekran hatasını laptopu aldıgım hafta yemiştim onun ss i var sadece diğerlerinin yok ama direkt hepsinin oldugu bi minidump atayım zaten mavi ekran yediğim zamanların tarihi yazıyor

Alıntıyı görüntüle
İlk önce DDU adlı programı indir

2. olarak sürücüyü sildikten sonra Nvidia ekran kartın hangisi ise onu seç hemen altında download type var o Game Ready Driver seçili olacak onu Studio Driver olarak değiştir.

3. olarak driverı kurduktan sonra NVIDIA GeForce Experience gir(hesabın yoksa istiyecektir) drivers kısmından en son ki sürücüyü indir ancak üst tarafta sürücü tipini Game Ready driver(GRD) seç.

Başka bir forum sitesinde gördüm. Alıntıdır.

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
İlk önce DDU adlı programı indir

2. olarak sürücüyü sildikten sonra Nvidia ekran kartın hangisi ise onu seç hemen altında download type var o Game Ready Driver seçili olacak onu Studio Driver olarak değiştir.

3. olarak driverı kurduktan sonra NVIDIA GeForce Experience gir(hesabın yoksa istiyecektir) drivers kısmından en son ki sürücüyü indir ancak üst tarafta sürücü tipini Game Ready driver(GRD) seç.

Başka bir forum sitesinde gördüm. Alıntıdır.
aga sag ol denedim bunları şimdi de mavi ekranı zaten boşta ymeiştim 2 kez yani bir daha olması belki uzun sürer bilmiyorum ama suanki sorunum nvidia experience acılmıyor dun hp destek laptop ekranıma baglanıp bir şey yaptı duzelmişti sonra laptop kapat ac yaptım yine acılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Oğuzhan Demir
aga sag ol denedim bunları şimdi de mavi ekranı zaten boşta ymeiştim 2 kez yani bir daha olması belki uzun sürer bilmiyorum ama suanki sorunum nvidia experience acılmıyor dun hp destek laptop ekranıma baglanıp bir şey yaptı duzelmişti sonra laptop kapat ac yaptım yine acılmıyor
Anladım, sürücüyü DDU ile kaldırdıktan sonra tekrar driver dosyanızı indirin. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatıp yüklemeyi deneyin.

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Mustafa Enes Bulut
Mavi ekran kötü birsey değil bende ilk aldığım zamanlar yedim hatta fps drop da yaşadım ama şu anda yok hp omen bendeki

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
Nvidia yüzünden veriyor. Ek olarak 36.000 pahalı bu laptop için.
hocam farkındayım da yani aldık 2 ay oldu ben memnunum lisanslı 11 oldugundan biraz pahalı onun haricnde okey bence yani bu durumu dusunmeyi gectim ben yapacak bişy yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nvidia yüzünden veriyor. Ek olarak 36.000 pahalı bu laptop için.
nvidia yuzunden veriyor derken ne yapmam gerek ddu ile silip yüklemiştim ekran kartını 3 kez yaptım ama duzelmedi

Top Bottom