Neler Yeni

Yardım Laptopum boştayken bile çok ısınıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
KAAN ŞAHİN

Bu laptopu yaklaşık 1- 1,5 ay önce aldım. Son bir haftaya kadar hiç bir sorun çıkmadı ancak bir haftadır aşırı derece ısınıyor. Nitrosense uygulamasından pc boştayken sıcaklık değerlerine bakıyordum işlemci sıcaklığı 50 den 80 dereceye ani bir şekilde çıkıyor sonra yavaş yavaş 50 dereceye düşüyor sonra yine aynı şekilde 80 dereceye çıkıyor. Cs2 oynarken ilk zamanlar 72-75 derecelerde gezerken bugün 99 dereceye kadar çıktı. Bu sıcaklık sorununu nasıl çözerim veya ürünü direkt garantiye mi göndermeliyim? Benim şikayetim işlemciden yana ekran kartında anormal derecede bir sıcaklıkla karşılaşmadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

acaba değerleri mi yanlış gösteriyor

Ekler

• acer nitro.png
    acer nitro.png
    354.9 KB · Hit: 9
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
bitmiyo

Bu laptopu yaklaşık 1- 1,5 ay önce aldım. Son bir haftaya kadar hiç bir sorun çıkmadı ancak bir haftadır aşırı derece ısınıyor. Nitrosense uygulamasından pc boştayken sıcaklık değerlerine bakıyordum işlemci sıcaklığı 50 den 80 dereceye ani bir şekilde çıkıyor sonra yavaş yavaş 50 dereceye düşüyor sonra yine aynı şekilde 80 dereceye çıkıyor. Cs2 oynarken ilk zamanlar 72-75 derecelerde gezerken bugün 99 dereceye kadar çıktı. Bu sıcaklık sorununu nasıl çözerim veya ürünü direkt garantiye mi göndermeliyim? Benim şikayetim işlemciden yana ekran kartında anormal derecede bir sıcaklıkla karşılaşmadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

acaba değerleri mi yanlış gösteriyor
İşlemci watt değerini sınırla.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
KAAN ŞAHİN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Burak
BIOS update belki cozebilir. Windows 11 sacma bir sekilde corelari surekli %90+ calistiriyor bosta olsa bile muhtemelen bundan olabilir. Ayni problemi IdeaPad 3 ile yasadigim icin W10 'da kullaniyordum.

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Burak
Bıos updatesi çok zor bir şey mi?

Bilene kolay de siz ne kadar haşır neşirsiniz bilmediğim için bir şey diyemem youtube'dan bakabilirsiniz.
Lenovo 'nun vantage uygulamasında bios güncelleme özelliği vardı belki Acer Nitro'nun uygulasında da var olabilir oradan bakabilirsiniz.

Top Bottom