Neler Yeni

Laptopum çalındı ne yapmam lazım ?

Coroglen1

80+
iyi geceler herkese geçen gece evime hırsız girmiş evde değildim ama sadece laptopu almış çıkmış şarjını falan bırakmış arkadaş yani öyle bi acemi neyse polisi çağırdım olay yeri inceleme geldi baktı gitti arayacağız dediler.Microsoft hesabım açıktı halen içinde cihazımı bul kısmını da buldum ama şarjı yokmuş 0 şuan.laptop da asus tuf a15 gtx 1650 modellerinden daha garantisi bile bitmedi.Aklınıza başka çözümler geliyor mu bir iz ya da bir etkinlik hareket kontrolü yapacağım bir işlem ?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
iyi geceler herkese geçen gece evime hırsız girmiş evde değildim ama sadece laptopu almış çıkmış şarjını falan bırakmış arkadaş yani öyle bi acemi neyse polisi çağırdım olay yeri inceleme geldi baktı gitti arayacağız dediler.Microsoft hesabım açıktı halen içinde cihazımı bul kısmını da buldum ama şarjı yokmuş 0 şuan.laptop da asus tuf a15 gtx 1650 modellerinden daha garantisi bile bitmedi.Aklınıza başka çözümler geliyor mu bir iz ya da bir etkinlik hareket kontrolü yapacağım bir işlem ?
Telefon olsa iyi de laptop dediğin zaman o güvenlik önlemlerini aşmak bir formata bakar. Büyük ihtimalle o hırsız o cihazı yakındaki bir bilgisayarcıya ölü fiyata okutacak. Çevredeki bilgisayarcıları o tarz bir laptop almayı düşünüyorum kafasında gezin şanslıysanız cihaz oralardadır.

Faturanız varsa seri numarasından cihazın size ait olduğunu polis eşliğinde kanıtlayıp alırsınız.

Coroglen1

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefon olsa iyi de laptop dediğin zaman o güvenlik önlemlerini aşmak bir formata bakar. Büyük ihtimalle o hırsız o cihazı yakındaki bir bilgisayarcıya ölü fiyata okutacak. Çevredeki bilgisayarcıları gezin şanslıysanız cihaz oralardadır.

Faturanız varsa seri numarasından cihazın size ait olduğunu polis eşliğinde kanıtlayıp alırsınız.
polislere ifade verirken faturamı da teslim ettim zaten hocam ya hırsız çok acemi 2. el sitesine eklemesini bekliyorum bi umut çevrede bilgisayarcı yok ki telefoncu var da sordururum o bilgisayar sonunda açılmayacak mı ve konumdan satılana ulaşılmayacak mı alıcı da derdini polise anlatır artık ne diyim.
Ha şey bir de açması için uygun bir adaptör bulması lazım bu arada şarjını almamıştı.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
polislere ifade verirken faturamı da teslim ettim zaten hocam ya hırsız çok acemi 2. el sitesine eklemesini bekliyorum bi umut çevrede bilgisayarcı yok ki telefoncu var da sordururum o bilgisayar sonunda açılmayacak mı ve konumdan satılana ulaşılmayacak mı alıcı da derdini polise anlatır artık ne diyim.
O konularda azıcık bile bilgisi varsa bilgisayarı Wi-Fi ye bağlamadan önce formatını atar, umarım bunu akıl edemez de yerini bulursunuz.

Coroglen1

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hırsız birazcık bilgiliyse BIOS dan direk temiz kurulum yapar
o zaman bir sorum var seri numarası değişir mi ? ve dediğim gibi adaptör bende bilgili olsa şarja takılı olan laptopu söküp götürmez sadece. Ayrıca nasıl girmiş halen belli bile değilken o odada fotoğraf makinası,gimbal vb ürünler de bi adım ötedeydi.

serkanxa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
serkan
o zaman bir sorum var seri numarası değişir mi ? ve dediğim gibi adaptör bende bilgili olsa şarja takılı olan laptopu söküp götürmez sadece. Ayrıca nasıl girmiş halen belli bile değilken o odada fotoğraf makinası,gimbal vb ürünler de bi adım ötedeydi.
Acaba tanıdıgın birisi mi ?

serkanxa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
serkan
şüphelendim de öyle birisi yok çevremde evi bilen bile çok az kişi apartmandan şüpheleniyorum biraz çıktığım vakit ile eve gelmem 30 dk sürdü yani takipteydim anlaşılan :(
Yanlış anlamadan
google hesabin bagli ise cihaza en son nerde olduğunu görürsün
Şarjı yok cihazın hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

şüphelendim de öyle birisi yok çevremde evi bilen bile çok az kişi apartmandan şüpheleniyorum biraz çıktığım vakit ile eve gelmem 30 dk sürdü yani takipteydim anlaşılan :(
Hocam evden başka bişey čalmışmı

larenno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Mehmet Tan
Hocam laptopta önemli bir belge de olabilir mi? Ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama laptopta eğer önemli belgeleriniz varsa amacın hırsızlık mı yoksa veri yok etmek mi olduğunu bir daha düşünün derim.

Coroglen1

80+
google hesabin bagli ise cihaza en son nerde olduğunu görürsün
cihazı görebiliyorum hocam sorun yok microsoft hesabım açık şuan o cihazda ama şarjı yok diye son hareketlerine ulaşamıyorum işte googleda da çalındığı günün nerde olduğu ya da şuan nerde olduğu yazmıyordu.

Top Bottom