Neler Yeni

Laptopum Oyunlarda Düşük FPS Veriyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
İbrahim Aykutluğ
Arkadaşlar yakın zamanda Dell G15 5530 aldım ve 2 haftadır kullanıyorum ancak laptopumda %80 GPU kullanan oyun durduk yere %99 kullanmaya başladı ve çok düşük fps almaya başladım.
Daha sonrasında bir sürü yöntem denedim:
-DDU kullandım.
-Eski ekran kartı driveri yükledim.
-Format attım.
-Windows 11 ayarlarında ki grafikle ivmelemeyi falan kapattım.
-Biosu default ayarlara çektim.
-Güç ayarlarını değiştirdim.,
Hiç birisi işe yaramadı ancak bu sorun olunca Aygıt Yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırakıp tekrar aktif edince düzeliyor.
Ekran kartım mı arızalanmış acaba? Daha 2 haftalık ürün. Garanti bunu çözer mi ya da ücret talep eder mi? Sadece cs2 oynuyorum o kadar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
İbrahim Aykutluğ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartının %99 kullanması normaldir. İşlemcinin kullanması sıkıntı oluşturur. MSI afterburner açarak takip et her şeyi.
Hayır normalde ekran kartım o oyunda %70-80 arası kullanıyordu ama su anda %99 kullanıyor ve fps im normalde 400 ken şimdi 60 ı zor görüyor

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,994
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Hayır normalde ekran kartım o oyunda %70-80 arası kullanıyordu ama su anda %99 kullanıyor ve fps im normalde 400 ken şimdi 60 ı zor görüyor
Sorun ekran kartında değil. Ekran kartı ne kadar yüksek kullanırsa o kadar fazla FPS verir. Sıcaklıklara bak. MHz bak. Watt kullanımlarına VRAM, RAM kullanımına bak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
İbrahim Aykutluğ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun ekran kartında değil. Ekran kartı ne kadar yüksek kullanırsa o kadar fazla FPS verir. Sıcaklıklara bak. MHz bak. Watt kullanımlarına VRAM, RAM kullanımına bak.
Tüm her şey normal ancak dediğim gibi saçma şekilde durduk yere böyle oldu ve tek çözümü aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırakıp geri açmak

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yusuf Öztürk
Bence bir de hangi ekran kartın seçili
4050 veya 4060 serisinde harici ekran kartını sadece seçebiliyorsun birde onu seçerek dene

Top Bottom