Neler Yeni

Öneri Laptopuma yapacağım yükseltmelerde yardımcı olabilirmisiniz

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,229
İsim
Efecan
Arkadaşlar laptop msi gf63 thin içinde 256gb ssd ve 1tb hardisk var bende hardiski söküp yerine 500gb lık ssd almak istiyorum ilk yardım isteğim burda fp bir ürün tavsiye edermisiniz
bide içinde kingston marka 8gb ram var 16 yapmak istiyorum 2 tane yeni 8gb rammi almalıyım yoksa başka bi 8gb kinston laptop rami alsam çalışırmı bendeki 3200mhz.

Yani 500gb fp ssd ve 2 yeni rammi almalıyım yoksa yanına mı eklemeliyim bunları soruyorum arkadaşlar ram bilgilerini cup z den aldıgım bilgileri aşağıya bırakıyorum

( Bu arada ssd almamın nedeni lol falan oynarken hardiske inili lol aniden fps düşükleri donmalar yaşıyorum nedeni sanırım hardiskten ssd ye atıp oynadıgımda hiç bir porblemle karşılaşmamıştım ama ordan tekrar kaldırmak zorunda kaldım orda kullanmam gereken daha önemli şeyler oldugu için)

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    27.3 KB · Hit: 20

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
bide içinde kingston marka 8gb ram var 16 yapmak istiyorum 2 tane yeni 8gb rammi almalıyım yoksa başka bi 8gb kinston laptop rami alsam çalışırmı bendeki 3200mhz.
Bilgisayarın içindeki 3200 mhz olan ramden 1 tane daha alsan yeterli olur bence. Boşuna 2 tane yeni alıp masrafa girme bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar laptop msi gf63 thin içinde 256gb ssd ve 1tb hardisk var bende hardiski söküp yerine 500gb lık ssd almak istiyorum ilk yardım isteğim burda fp bir ürün tavsiye edermisiniz
Bu SSD'yi öneririm.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Sistem SSD'de mi HDD'de mi kurulu? Lol oynadığım dönemde sistem SSD'ye kuruluyken HDD'ye kurduğumda donmalar, fps droplarının yanında client'te kahraman seçimi ekranında bile gecikme yaşanıyordu. Şu anda SSD'yi çıkarttım ve yalnızca aynı HDD ile kullanıyorum ve Windows'ta HDD içerisine kuruluyken hiçbir sorun yok. Sorun sistemden çok lol'den kaynaklı. Misal HDD'de sistem C:'ye kuruluyken lol'ü D: birimine kurarsam yine aynı şekilde droplar, gecikmeler başlıyor. Başka oyunlarda da sorun yaşamıyorsanız boşuna lol için masrafa girmeyin, ben sadece lol oynuyorum diyorsanız siz bilirsiniz.

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,229
İsim
Efecan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem SSD'de mi HDD'de mi kurulu? Lol oynadığım dönemde sistem SSD'ye kuruluyken HDD'ye kurduğumda donmalar, fps droplarının yanında client'te kahraman seçimi ekranında bile gecikme yaşanıyordu. Şu anda SSD'yi çıkarttım ve yalnızca aynı HDD ile kullanıyorum ve Windows'ta HDD içerisine kuruluyken hiçbir sorun yok. Sorun sistemden çok lol'den kaynaklı. Misal HDD'de sistem C:'ye kuruluyken lol'ü D: birimine kurarsam yine aynı şekilde droplar, gecikmeler başlıyor. Başka oyunlarda da sorun yaşamıyorsanız boşuna lol için masrafa girmeyin, ben sadece lol oynuyorum diyorsanız siz bilirsiniz.
Hocam ssd her türlü lazım zaten bide evet dediğiniz gibi windows ssdye lol hdd ye çünkü ssd yer yok bide 3200mhz başka bi kingston ram alsam sıkıntı çıkarırmı

Top Bottom