Neler Yeni

Yardım Laptop'umu açamıyorum.

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
Arkadaşlar selam. Geçenlerde laptopuma bios update geldi ve kendi kendine bios update yapmaya başladı. Tamamladıktan sonra bilgisayarı açtım herhangi bir sorun yoktu. Ertesi gün açarken bilgisayar takılmaya başladı ve yeniden başlatma yaptım ve bu baya uzun sürdü yaklaşık 10 dakika. Şuan bilgisayarımı açmaya çalışıyorum fakat açılmıyor. Onarım merkezi açılıyor ve "Devam" - "Aygıt Kullan" - "Sorun Gider" - "Kişisel Bilgisayarınızı Kapatın" seçenekleri menüsü açılıyor. Bilgisayarımı dosyalarımı koruyarak sıfırlamayı denedim ve "Bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorunla karşılaşıldı. Hiçbir değişiklik yapılmadı." hatasını alıyorum. Dosyalarımı saklamadan herşeyi kaldır ve yeniden yükle diyorum ama yine aynı hatayı alıyorum. Çık ve Windows ile devam et seçeneği var ona tıkladığımda onarım merkezinden çıkıyor ama bilgisayar açılmıyor uzun süre beklememe rağmen (En az 20-25 dakika bekledim.). Sıfırlayamıyorum da bilgisayarı, ne olduysa bilgisayara gelen en son bios update'ten sonra oldu. Nasıl çözebilirim bunu? Bilgisayarda bir çok okul için programlar yüklü, programlar sorun değil ama okulla alakalı ve ödevlerimle alakalı bir çok dökümanım var en azından onları kurtarıp format atmayı istiyorum ama kendi içerisinden sıfırlanmıyor hata veriyor. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

(NOT: Bilgisayar modeli - Asus FA506I // Ryzen 5 4600H - Gtx 1650Ti - 8 GB Ram - 256 GB SSD //

SeFaB

80+
bence yakın temas ile hallet burdan olmaz

• Beğen
Reaksiyonlar: AK47

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

SeFaB

80+
bi bilgisayarcıya fln götürün tanıdık

• Beğen

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bi bilgisayarcıya fln götürün tanıdık
Donanımsal bir sorun yok hocam niye bilgisayarcıya götüreyim? Sorun yazılımsal muhtemelen, zaten bilgisayarı yeni aldım donanımlık bir durum olursa garantiye yollarım önceliğim kendim çözebilmek çünkü çizim ödevim var yetiştirmem gerekiyor.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,479
İsim
Adem
Arkadaşlar selam. Geçenlerde laptopuma bios update geldi ve kendi kendine bios update yapmaya başladı. Tamamladıktan sonra bilgisayarı açtım herhangi bir sorun yoktu. Ertesi gün açarken bilgisayar takılmaya başladı ve yeniden başlatma yaptım ve bu baya uzun sürdü yaklaşık 10 dakika. Şuan bilgisayarımı açmaya çalışıyorum fakat açılmıyor. Onarım merkezi açılıyor ve "Devam" - "Aygıt Kullan" - "Sorun Gider" - "Kişisel Bilgisayarınızı Kapatın" seçenekleri menüsü açılıyor. Bilgisayarımı dosyalarımı koruyarak sıfırlamayı denedim ve "Bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorunla karşılaşıldı. Hiçbir değişiklik yapılmadı." hatasını alıyorum. Dosyalarımı saklamadan herşeyi kaldır ve yeniden yükle diyorum ama yine aynı hatayı alıyorum. Çık ve Windows ile devam et seçeneği var ona tıkladığımda onarım merkezinden çıkıyor ama bilgisayar açılmıyor uzun süre beklememe rağmen (En az 20-25 dakika bekledim.). Sıfırlayamıyorum da bilgisayarı, ne olduysa bilgisayara gelen en son bios update'ten sonra oldu. Nasıl çözebilirim bunu? Bilgisayarda bir çok okul için programlar yüklü, programlar sorun değil ama okulla alakalı ve ödevlerimle alakalı bir çok dökümanım var en azından onları kurtarıp format atmayı istiyorum ama kendi içerisinden sıfırlanmıyor hata veriyor. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

(NOT: Bilgisayar modeli - Asus FA506I // Ryzen 5 4600H - Gtx 1650Ti - 8 GB RAM - 256 GB SSD //
Eğer içerisinde bulunan okulunuz ilgili ödevlerinizin silinmesini istemiyorsanız ve bilgisayar masaüstüne gelmiyorsa bilgisayarcıya götürün

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,311
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Format

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....

(NOT: Bilgisayar modeli - Asus FA506I // Ryzen 5 4600H - Gtx 1650Ti - 8 GB RAM - 256 GB SSD //

Elinizde Farklı Hard disk var ise.
Notebook üzerinden HDD'yi sökün farklı bir HDD takıp Wİndows'u ona kurun.
Daha Sonra İçinde bilgileriniz olduğu Harddisk'i harici olarak bağlayın sisteme harici harddisk kutusu ile verilerinizi alın.
Elinizde ekipman yok ise bir bilgisayarcıya götürün.

Burada size direkt olarak "Format" diyenlere kulak asmayın.
Depolama diskini bir bilgisayarcıya götürerek bir bilgisayara bağlayın. Bunun aparatı var 100-200 TL arasında ancak ben tavsiye etmem.
Bir kereye mahsus kullanacaksınız.
Konuya devam edersek: Bilgisayarcıya gittiğinizde yanınızda arızalı olan disk ve taşınabilir bir disk olsun. Sorunlu depolama diskini bir bilgisayar ek depolama gibi aparatla bağlayıp dosyaları taşınabilir diske aktardıktan sonra ücreti ödeyip çıkın.
Eve geldiğinizde bir format belleği oluşturup sistemi sıfırlayın.
Sonrasında taşınabilir diskin içindekileri sabit diskinizi parçaladığınız yedeğe aktararak kullanıma devam edebilirsiniz.
Aynı sorunun farklı bir çeşitiyle zamanında bende karşılaştım.
Ücret konusu tamamen bilgisayarcıya kalmış ücret almamayı da tercih edebilir, 30-50 TL de talep edebilir. Üstünü vermeyiniz.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Depolama diskini bir bilgisayarcıya götürerek bir bilgisayara bağlayın. Bunun aparatı var 100-200 TL arasında ancak ben tavsiye etmem.
Konuya devam edersek: Bilgisayarcıya gittiğinizde yanınızda arızalı olan disk ve taşınabilir bir disk olsun. Sorunlu depolama diskini bir bilgisayar ek depolama gibi aparatla bağlayıp dosyaları taşınabilir diske aktardıktan sonra ücreti ödeyip çıkın.
Sonrasında taşınabilir diskin içindekileri sabit diskinizi parçaladığınız yedeğe aktararak kullanıma devam edebilirsiniz.
Ücret konusu tamamen bilgisayarcıya kalmış ücret almamayı da tercih edebilir, 30-50 TL de talep edebilir. Üstünü vermeyiniz.

APARAT

• Beğen

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız

Mesaj otomatik birleştirildi:
Tamam da hocam buradaki sıkıntı nedir? Düne kadar böyle bir şey yoktu. Laptopta M2 SSD var ve zaten içinin açılması garanti dışı bırakır bilgisayarı. Kendim halledemezsem garantiye yollarım. Velevki kişisel dosyalarımdan vazgeçtim, USB bellek ile format atarsam düzelecek mi? Yine aynı sorun olmayacak mı bios update yine geldiğinde? Şuanki amacım sorunun neyden olduğunu bulmak. Düne kadar böyle bir şey yoktu, bilgisayar kendiliğinden bios update gerçekleştirdikten sonra karşılaşıyorum böyle bir şey ile.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,393
Üyeler
154,225
Son üye
NIKLA
Top Bottom